سی دی های واسطه ای چیست؟

ساخت وبلاگ

نکته تحریریه: ما از پیوندهای شریک در مشاور فوربس کمیسیون دریافت می کنیم. کمیسیون‌ها بر نظرات یا ارزیابی‌های ویراستاران ما تأثیری ندارند.

What Are Brokered CDs?

گتی

گواهی حساب های سپرده می تواند ابزار مفیدی برای پس انداز پول باشد. شما پول را به یک سی دی واریز می کنید، که سپس سود دریافت می کند. پس از سررسید CD، می توانید سپرده خود و سود کسب شده را برداشت کنید.

سی دی های واسطه ای نوع خاصی از گزینه های سی دی هستند که به طور بالقوه می توانند نرخ های بسیار بالاتری نسبت به سی دی های بانکی سنتی ارائه دهند.

سی دی واسطه ای چیست؟و آیا بهتر است در سی دی واسطه ای در مقابل سی دی بانکی پس انداز شود؟در اینجا نگاهی دقیق تر به نحوه عملکرد این محصولات پس انداز می بینیم.

سی دی 12 ماهه سراسری

Nationwide 12 Month CD

بازده درصدی سالانه

نرخ های APY از 9/9/2022

حداقل سپرده مورد نیاز

فرکانس ترکیب سود

Nationwide 12 Month CD

بازده درصدی سالانه

نرخ های APY از 9/9/2022

حداقل سپرده مورد نیاز

فرکانس ترکیب سود

سی دی واسطه ای چیست؟

سی دی کارگزاری گواهی سپرده ای است که از طریق یک کارگزار یا کارگزاری به جای بانک خریداری می شود. بانک سی دی ها را برای کارگزاری صادر می کند و کارگزاری سپس آن سی دی ها را به مشتریان خود می فروشد.

مانند سی دی های صادر شده توسط بانک، سی دی های کارگزاری سپرده های مدت دار با سررسید مشخص هستند. یک سی دی واسطه ای مانند سی دی های دیگر سود دریافت می کند. اما به جای ترکیب، سود در فواصل زمانی معین به پس انداز کنندگان پرداخت می شود. کارگزاری ها ممکن است به صورت ماهانه سود پرداخت کنند یا ممکن است از برنامه تعیین شده دیگری پیروی کنند.

سی دی واسطه ای چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک بانک یک سی دی به طور خاص برای مشتریان یا مشتریان یک شرکت کارگزاری یا سرمایه گذاری صادر می کند، آن ها سی دی های دلالی هستند. به جای اینکه برای افتتاح حساب سی دی به بانک مراجعه کنید، از طریق کارگزاری خود بروید.

یک CD واسطه‌ای ویژگی‌های محصولات سرمایه‌گذاری و حساب‌های پس‌انداز را ترکیب می‌کند. به عنوان مثال، سپرده‌ها در یک مدت سررسید مشخص، مشابه یک سی دی معمولی، سود دریافت می‌کنند. اما نرخ سی دی واسطه ای ممکن است به راحتی از نرخ سنتی سی دی پیشی بگیرد.

شما از طریق کارگزاری خود پول را به یک سی دی واسطه ای واریز می کنید. اما از آنجایی که این سی دی ها توسط یک بانک صادر می شوند، از مزایای حفاظت شرکت بیمه سپرده فدرال برخوردار هستند - تا زمانی که بانک تحت بیمه FDIC باشد. محدودیت فعلی پوشش FDIC 250000 دلار به ازای هر سپرده گذار، به ازای هر نوع مالکیت حساب، برای هر موسسه مالی است.

سی دی های واسطه ای نیز از این نظر منحصر به فرد هستند که می توانند در بازار ثانویه معامله شوند. اگر می‌خواهید قبل از سررسید از یک سی‌دی دلالی پول برداشت کنید، می‌توانید آن را در بازار ثانویه بفروشید و از جریمه برداشت زودهنگام جلوگیری کنید. با این حال، خطری وجود دارد، زیرا سی دی ها ممکن است قبل از سررسید، ارزش خود را از دست بدهند.

آیا سی دی های واسطه ای ارزشش را دارند؟

سی دی های کارگزار می توانند برای یک نجات دهنده که به دنبال نرخ بالاتر یا انعطاف پذیری بیشتر با پس انداز خود هستند ، ارزش داشته باشند. به عنوان مثال ، می گویند شما علاقه مند به افتتاح سی دی با چندین بانک برای حداکثر رساندن پتانسیل سود خود هستید. به جای تنظیم حساب در چندین بانک ، می توانید CD های کارگزاری را از هر بانک در داخل حساب کارگزاری خود خریداری کنید.

یک سی دی کارگزار همچنین ممکن است برای شخصی که به CD های طولانی مدت علاقه مند است ، جذاب باشد. با CD های بانکی ، حداکثر بلوغ ممکن است 60 تا 72 ماه باشد. اما سی دی های کارگزار ممکن است شرایط تا 30 سال داشته باشند.

جوانب CD و منفی CD کارگزار

طرفداران منفی نقدینگی بیشتر ، از آنجا که می توانید سی دی را در بازار ثانویه بدون مجازات بفروشید. در صورت از دست دادن ارزش ، فروش CD های کارگزار قبل از بلوغ می تواند خطرناک باشد. کارگزاری ها ممکن است تنوع بیشتری را برای شرایط CD ارائه دهند. نرخ بالاتر تضمین نمی شود. Savers می تواند چندین CD را از بانک های مختلف در یک حساب کارگزاری واحد نگه دارد. برخی از CD های کارگزاری ممکن است قابل تماس باشند ، به این معنی که صادرکننده می تواند آنها را قبل از بلوغ خاتمه دهد. نرخ ها ممکن است بالاتر از CD های بانکی باشد.

هنگام ارزیابی اینکه آیا یک CD کارگزار ارزش آن را برای شما دارد ، اهداف پس انداز ، جدول زمانی و میزان خطر ابتلا به آن را در نظر بگیرید.

CD CD در مقابل CD Bank

در حالی که سی دی های کارگزار توسط کارگزاران صادر می شوند ، آنها تقریباً مشابه محصولات CD محصولات هستند که بانک ها برای مشتریان شخصی یا تجاری بانکداری صادر می کنند. قابل توجه ترین تفاوت بین CD کارگزاری در مقابل CD Bank شامل موارد زیر است:

  • مقررات. CD های کارگزاری ممکن است در مقایسه با CD های بانکی شرایط طولانی تر یا تنوع بیشتری از شرایط بلوغ داشته باشند.
  • حداقل سپردهحداقل سپرده برای CD های کارگزار ممکن است کمی بالاتر از CD های بانکی باشد. به عنوان مثال ، برای باز کردن یک CD کارگزار ممکن است به 1000 دلار نیاز داشته باشید ، اما ممکن است بتوانید یک سی دی بانکی را با 500 دلار باز کنید.
  • نرخسی دی های کارگزار ممکن است نرخ بالاتری نسبت به سی دی های بانکی ارائه دهند ، اگرچه همیشه اینگونه نیست. مرور بهترین نرخ CD موجود از طریق کارگزاری خود می تواند ایده ای از علاقه ای که ممکن است بتوانید کسب کنید به شما می دهد.
  • نقدینگیهنگامی که یک سی دی بانکی را باز می کنید ، فرض می شود که پول را در آنجا بگذارید تا زمانی که بالغ شود. سی دی های کارگزار انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهند زیرا می توانید آنها را در بازار ثانویه بفروشید.
  • هزینه هااگر قبل از سررسید ، به روشی که یک سی دی بانکی می دهد ، یک CD کارگزار هزینه برداشت زودهنگام را پرداخت نمی کند. اما ممکن است برای تجارت سی دی های کارگزاری در بازار ثانویه هزینه ای بپردازید.

باز هم ، CDS One Bank CD و CD های کارگزاری مشترک پوشش FDIC هستند. در حقیقت ، نگه داشتن CD های کارگزاری می تواند راهی مؤثر برای گسترش محافظت از FDIC شما باشد زیرا هر سی دی به طور جداگانه پوشانده می شود.

نحوه انتخاب سی دی های کارگزاری

اگر به CD های کارگزاری علاقه دارید ، مهم است که یک حساب کاربری را انتخاب کنید که مطابق با نیازهای شما باشد. همچنین انجام برخی تحقیقات اولیه برای مقایسه گزینه های CD شما مفید است.

برخی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • نرخ سی دی کارگزاری
  • اصطلاحات CD
  • حداقل الزامات سپرده
  • هزینه ها ، در صورت وجود
  • این که آیا یک CD کارگزار خاص قابل تماس است ، به این معنی

همچنین می خواهید نگاهی بیندازید که چگونه کارگزاری علاقه CD را پرداخت می کند و چه اتفاقی می افتد که یک CD کارگزار بالغ می شود. در حالی که سی دی های بانکی می توانند به طور خودکار تمدید کنند ، سی دی های کارگزاری این کار را نمی کنند. در عوض ، اصلی و بهره به دست آمده با سررسید به حساب کارگزاری شما واریز می شوند.

از کجا می توان سی دی های کارگزاری را خریداری کرد

به طور کلی ، برای خرید CD های کارگزاری به یک حساب کارگزاری نیاز دارید. اگر برای مدیریت سرمایه گذاری خود با یک مشاور مالی یا برنامه ریز مالی کار می کنید ، می توانید از آنها در مورد خرید CD های کارگزاری سؤال کنید.

هنگام ارزیابی از کجا می توان CD های کارگزاری را خریداری کرد ، شهرت کارگزاری یا موسسه مالی را در نظر بگیرید. اگر یک کارگزاری ادعا می کند که گواهینامه ها یا اعتبار خاصی را در اختیار دارد ، برای خود تحقیق کنید تا مطمئن شوید که این ادعا قانونی است.

همچنین مراقب پرچم های قرمز باشید که می توانند یک کلاهبرداری را نشان دهند. اگر یک کارگزار قول می دهد نرخ CD کارگزاری که به نظر می رسد خیلی خوب به نظر می رسد ، به غرایز خود اعتماد کنید. باز هم ، شما می خواهید خودتان در مورد CDS تحقیق کنید تا نرخ هایی را که نقل می کنید تأیید کنید.

سرانجام ، اطمینان حاصل کنید که کارگزاری CD های کارگزاری را از بانکهای تحت فشار FDIC ارائه می دهد. در غیر این صورت ، حفاظت از FDIC در مورد سپرده های شما اعمال نمی شود.

نحوه انتقال سی دی کارگزار از یک بانک به بانک دیگر

اگر یک یا چند سی دی کارگزار را نگه دارید و تصمیم می گیرید که می خواهید آنها را برای سایر سی دی ها مبادله کنید ، می توانید با معامله آنها در بازار ثانویه این کار را انجام دهید. شما این کار را از طریق حساب کارگزاری خود انجام داده اید ، و این روند شبیه به فروش سهام یا هر نوع امنیتی دیگر است که در اختیار دارید.

پس از فروش یک CD کارگزاری ، می توانید درآمد حاصل از CD را به CD دیگری واریز کنید. سی دی کارگزار جدید جایگزین قدیمی در حساب کارگزاری شما می شود.

به خاطر داشته باشید که ممکن است برای انتقال CD های کارگزاری خود به شخص دیگری یا خرید سی دی های جدید کارگزاری ، هزینه معامله را پرداخت کنید. و به یاد داشته باشید که اگر در پایان به فروش یک CD کارگزاری با ارزش کمتر از چهره ، ضرر خواهید کرد.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

آیا CD های کارگزاری ایمن هستند؟

سی دی های کارگزار به این معنا که در هنگام صدور توسط یک بانک عضو FDIC از بیمه FDIC محافظت می شوند ، ایمن هستند. قبل از خرید CD کارگزاری ، تأیید این نکته مفید است که بانک صادر کننده پوشش FDIC را دارد.

آیا می توانید در یک CD کارگزاری پول خود را از دست بدهید؟

اگر آن را در بازار ثانویه با ارزش کمتر از ارزش چهره بفروشید ، می توانید پول را در یک CD کارگزار از دست دهید. همچنین اگر صادرکننده قبل از بلوغ آن را صدا کند ، می توانید درآمد بهره را در یک CD کارگزار از دست دهید.

CD های کارگزاری چگونه مالیات می شوند؟

درآمد سود از CDS ، از جمله CD های بانکی و CD های کارگزاری ، به طور کلی درآمد برای اهداف مالیاتی در نظر گرفته می شود. با نگه داشتن CD های خود در یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) به جای یک حساب کارگزاری مشمول مالیات ، می توان مالیات بر درآمد سود CD کارگزار را به دست آورد.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 74 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 1:05