دو نفر به جرم توطئه برای شستشوی 4. 5 میلیارد دلار رمزنگاری سرقت شده دستگیر شدند

ساخت وبلاگ

دو نفر امروز صبح در منهتن به جرم توطئه ادعایی برای شستشوی رمزنگاری که در طول هک سال 2016 Bitfinex ، مبادله ارز مجازی به سرقت رفته بود ، دستگیر شدند. تا کنون ، اجرای قانون بیش از 3. 6 میلیارد دلار رمزنگاری در ارتباط با آن هک کشف کرده است.

لیزا ا. موناکو ، معاون دادستان کل گفت: "دستگیری های امروز و بزرگترین توقیف مالی این بخش ، نشان می دهد که رمزنگاری یک پناهگاه امن برای مجرمان نیست."وی گفت: "در یک تلاش بیهوده برای حفظ ناشناس ماندن دیجیتال ، متهمان صندوق های سرقت شده را از طریق هزارتوی معاملات رمزنگاری به سرقت بردند. با تشکر از کار دقیق اجرای قانون ، این اداره بار دیگر نشان داد که چگونه می تواند و از پول پیروی کند ، مهم نیست که چه شکلی لازم باشد. "

دستیار دادستان کل کنت گفت: "امروز ، اجرای قانون فدرال بار دیگر نشان می دهد که ما می توانیم از طریق blockchain پول را دنبال کنیم ، و اجازه نخواهیم داد که رمزنگاری شود که یک پناهگاه امن برای پولشویی یا منطقه ای از بی قانونی در سیستم مالی ما باشد."جونیور مودبانه از بخش جنایی وزارت دادگستری."دستگیری ها امروز نشان می دهد که ما در برابر کسانی که گفته می شود سعی در استفاده از ارزهای مجازی برای اهداف جنایی دارند ، موضع محکم خواهیم گرفت."

ایلیا لیچنشتاین ، 34 ساله ، و همسرش هدر مورگان 31 ساله ، هر دو نیویورک ، نیویورک ، قرار است امروز ساعت 3 بعد از ظهر ظاهر اولیه خود را در دادگاه فدرال انجام دهند. در منهتن.

براساس اسناد دادگاه ، گفته می شود که لیختنشتاین و مورگان توطئه می کنند که درآمد 119،754 بیت کوین را که پس از نقض سیستم های Bitfinex از سکوی Bitfinex به سرقت رفته و بیش از 2،000 معاملات غیر معتبر را آغاز کرده اند ، شستشو دهند. این معاملات غیرمجاز ، بیت کوین سرقت شده را به یک کیف پول دیجیتالی تحت کنترل Lichtenstein ارسال کردند. در طی پنج سال گذشته ، تقریباً 25،000 از این بیت کوین سرقت شده از طریق یک فرآیند پولشویی پیچیده که با برخی از وجوه سرقت شده به حساب های مالی که توسط لیچنشتاین و مورگان کنترل می شدند ، از کیف پول لیچنشتاین منتقل شدند. باقیمانده وجوه سرقت شده ، که شامل بیش از 94000 بیت کوین است ، در کیف پول استفاده شده برای دریافت و ذخیره درآمد غیرقانونی از هک باقی مانده است. پس از اجرای ضمانت های جستجوی مجاز در دادگاه از حساب های آنلاین که توسط Lichtenstein و Morgan کنترل می شود ، نمایندگان ویژه دسترسی به پرونده ها را در یک حساب آنلاین که توسط Lichtenstein کنترل می شود ، به پرونده ها دسترسی پیدا کردند. این پرونده ها حاوی کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای دسترسی به کیف پول دیجیتالی است که مستقیماً وجوه سرقت شده از BitFinex را دریافت می کردند و به نمایندگان ویژه اجازه می داد تا بیش از 94،000 بیت کوین را که از Bitfinex به سرقت رفته بودند ، به طور قانونی تصرف و بازیابی کنند. بیت کوین کشف شده در زمان تشنج بیش از 3. 6 میلیارد دلار ارزش داشت.

متیو م. گریوز ، دادستان آمریكا ، گفت: "Cryptocurrency و مبادلات ارز مجازی در آن ، بخشی از سیستم مالی ایالات متحده را در حال گسترش است ، اما كارگران ارز دیجیتالی كه از طریق طرح های پولشویی پیچیده اجرا می شوند ، می توانند اعتماد به نفس در Cryptocurrency را تضعیف كنند.""وزارت دادگستری و دفتر ما آماده مقابله با این تهدیدات با استفاده از تکنیک های تحقیقاتی قرن بیست و یکم برای بازیابی وجوه سرقت شده و پاسخگویی عاملان است."

شکایت جنایی ادعا می‌کند که لیختنشتاین و مورگان از تکنیک‌های پیچیده شویی متعددی از جمله استفاده از هویت‌های ساختگی برای راه‌اندازی حساب‌های آنلاین استفاده کرده‌اند. استفاده از برنامه‌های رایانه‌ای برای خودکارسازی تراکنش‌ها، یک تکنیک شویی که امکان انجام بسیاری از تراکنش‌ها را در مدت زمان کوتاهی فراهم می‌کند. واریز وجوه دزدیده شده به حساب های موجود در انواع صرافی های ارز مجازی و بازارهای تاریک نت و سپس برداشت وجوه، که با شکستن جریان وجوه، مسیر تاریخ تراکنش را مبهم می کند. تبدیل بیت کوین به سایر اشکال ارز مجازی، از جمله ارز مجازی تقویت شده با ناشناس بودن (AEC)، در عملی که به عنوان "پرش زنجیره ای" شناخته می شود. و استفاده از حساب های تجاری مستقر در ایالات متحده برای مشروعیت بخشیدن به فعالیت بانکی خود.

جیم لی رئیس IRS-Criminal Investigation (IRS-CI) گفت: «در یک طرح روشمند و حساب شده، متهمان ظاهراً ثروت هنگفت خود را شسته و پنهان کرده اند. ماموران ویژه واحد جرایم سایبری IRS-CI یک بار دیگر یک تکنیک پیچیده شویی را کشف کردند که به آنها امکان ردیابی، دسترسی و توقیف وجوه دزدیده شده را می دهد، که بزرگترین توقیف ارز دیجیتال تا به امروز به ارزش بیش از 3. 6 میلیارد دلار بوده است.

پل ام. ابات، معاون مدیر اف بی آی، گفت: "جنایتکاران همیشه ردیابی خود را ترک می کنند، و پرونده امروز یادآور این است که FBI ابزارهایی را برای دنبال کردن مسیر دیجیتالی، هر کجا که ممکن است منجر شود، دارد."به لطف کار مداوم و متعهدانه تیم‌های تحقیقاتی FBI و شرکای مجری قانون، ما می‌توانیم منشأ پیچیده‌ترین طرح‌ها را کشف کنیم و عدالت را برای کسانی که سعی در سوء استفاده از امنیت زیرساخت‌های مالی ما دارند، بیاوریم.»

جنایت مالی به هسته امنیت ملی و اقتصادی ما ضربه می زند. استیو فرانسیس سرپرست معاونت اجرایی از تحقیقات امنیت داخلی (HSI) گفت: با هک کردن به این بزرگی، همکاری بخش دولتی و خصوصی برای اطمینان از اطمینان مداوم مصرف کنندگان به سیستم مالی ما بسیار مهم است.«ایلیا لیختنشتاین و همسرش هدر مورگان تلاش کردند تا تجارت مشروع را برای اهداف شوم خود واژگون کنند و با گمنامی عمل کردند. اقدام امروز نشان‌دهنده تعهد و توانایی HSI برای کار با مجموعه‌ای از افرادی است که می‌خواهند این طرح‌های کلاهبرداری فنی را کشف کنند و عاملان آن را بدون در نظر گرفتن اینکه در کجا فعالیت می‌کنند، شناسایی کنند.»

لیچنشتاین و مورگان به توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم شده اند که حداکثر مجازات 20 سال زندان است و توطئه برای جعل ایالات متحده ، که حداکثر مجازات پنج سال زندان را دارد. یک قاضی دادگاه منطقه فدرال پس از در نظر گرفتن دستورالعملهای مجازات ایالات متحده و سایر عوامل قانونی ، حکم را تعیین می کند.

این تحقیقات توسط IRS-CI Washington ، D. C. واحد جرائم سایبری دفتر میدانی ، دفتر میدانی شیکاگو FBI و HSI-New York انجام شد. اداره پلیس آنسباخ در آلمان در طی این تحقیقات کمک کرد.

این پرونده توسط وکلای دادگستری جسیکا پک و C. آلدن پلکر از بخش جرم رایانه ای وزارت دادگستری و بخش مالکیت معنوی و دستیار دادستان ایالات متحده ، کریستوفر بی براون از دفتر دادستان ایالات متحده برای ولسوالی کلمبیا تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. متخصصان Paralegal آنجلا د فالکو و برایان ریکرز و دستیار حقوقی جسیکا مک کورمیک کمک های ارزشمندی ارائه دادند. همچنین توسط وکیل دادگستری کریستن گالاگر از دفتر امور بین الملل ، دفاتر دادستان ایالات متحده برای منطقه شرقی پنسیلوانیا و منطقه جنوبی نیویورک ، HSI-Philadelphia و دستیار سابق دادستان ایالات متحده جسیکا سی بروکس نیز کمک قابل توجهی ارائه شد.

شکایت صرفاً یک ادعا است ، و همه متهمان بی گناه تصور می شوند تا زمانی که در دادگاه قانونی مقصر شناخته شوند ، مقصر شناخته شوند.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 70 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 0:23