10 علامت هشدار دهنده شما یک ایمیل فاکتور جعلی دریافت کرده اید

ساخت وبلاگ

Lauryn Cash

آیا می دانید چگونه یک ایمیل فاکتور جعلی را شناسایی کنید؟کلاهبرداری فاکتور نوعی سازش ایمیل تجاری (BEC) است که در آن شخص ثالث درخواست پرداخت ، با کلاهبرداری می کند. در سال 2020 ، به BEC حمله می کند که از فاکتور یا کلاهبرداری پرداخت استفاده می کردند ، 155 درصد افزایش یافت و آن را به طرز گسترده ترین شکل سازش ایمیل تجاری تبدیل کرد.

کلاهبرداری فاکتور یک شکل محبوب و بسیار مؤثر از سازش ایمیل تجاری است زیرا می تواند منجر به پرداخت عظیم برای کلاهبرداران شود. اگر کسب و کار شما هر ماه صدها یا هزاران فاکتور را پردازش می کند ، فریب دادن شما با یک فاکتور ایمیل کلاهبرداری می تواند بسیار ساده باشد.

امروز ما بیش از ده شاخص فاکتورهای ایمیل کلاهبرداری خواهیم پرداخت تا سازمان شما بتواند از ضرر مالی و خسارت جبران ناپذیری جلوگیری کند.

1. فرستنده PII را درخواست می کند

اگر کسی بخواهد اطلاعات شخصی شناسایی شده (PII) را بصورت آنلاین درخواست کند ، باید فوراً مشکوک باشید. این شامل هر چیزی از آدرس حساب ایمیل و شماره تلفن شما به شماره تأمین اجتماعی یا شماره حساب بانکی شما است.

گاهی اوقات یک کلاهبردار از یک ایمیل فاکتور جعلی برای آزمایش آسیب پذیری سازمان شما در برابر سازش ایمیل تجاری ، حملات فیشینگ و سایر کلاهبرداری های سایبری استفاده می کند. اگر به راحتی اطلاعات حساس را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید ، این به یک مهاجم نشان می دهد که ممکن است شما برای تعدادی از این کلاهبرداری ها هدف اصلی باشید.

2. فرستنده یک درخواست غیرمعمول ایجاد می کند

مشاغل قانونی اهمیت حمایت از اطلاعات مالی شما را درک می کنند و درخواست نمی کنند که این جزئیات را از طریق ایمیل تقسیم کنید. با این حال ، یک ایمیل فاکتور جعلی از یک کلاهبردار ممکن است.

اگر یک ایمیل درخواست تغییر در بانکداری یا اطلاعات پرداخت کند ، باید فوراً مشکوک باشید. به جای به اشتراک گذاشتن این جزئیات از طریق ایمیل ، برای تأیید نیاز به تغییر این اطلاعات ، مستقیماً با فروشنده تماس بگیرید.

3. مبلغ دلار غیر معمول است

یک کلاهبردار بی تجربه اغلب به جای اینکه سعی کند آن را باورپذیر تر به نظر برساند ، فاکتور برای مبلغ ظالمانه ایجاد می کند. اگر مبلغ درخواست شده با هزینه های عادی خارج شود ، توجه کنید. به عنوان مثال ، اگر یک فاکتور مقادیر غیرمعمول بالا ، ساعات صورتحساب یا قیمت را ذکر کند ، ممکن است قانونی نباشد.

فاکتورهای جعلی احتمالاً از وسایل مختلف جدول بندی هزینه ها یا کل مبلغ استفاده می کنند. به عنوان مثال ، اگر فاکتور دریافت می کنید که یک عدد کامل را به عنوان قیمت برای هر مورد یا کل مبلغ ناشی از قالب بندی فاکتورهای قبلی ذکر می کند - پس از آن می تواند یک نشانگر کلاهبرداری باشد.

4- فاکتور برای چیزی است که شما خریداری نکرده اید

بعضی اوقات فروشندگان اشتباه می کنند و فاکتور را به مشتری اشتباه می فرستند یا فراموش می کنند که فاکتور مکرر را لغو کنند. اگر مشاغل شما درخواست پرداخت هزینه ای را که خریداری نکرده اید ، دریافت می کند ، احتیاط کنید و با فروشنده تأیید کنید. صرف وقت اضافی برای تماس مستقیم یا ارسال ایمیل جداگانه می تواند شما را از درگیر شدن با ایمیل های کلاهبرداری و سقوط برای کلاهبرداری فاکتور جعلی محافظت کند.

برخی از کلاهبرداران شرکت های فنی را برای ارسال فاکتورهای فونی برای خریدهای دیجیتالی مانند برنامه ها و موسیقی جعل می کنند. از آنجا که این محصولات فیزیکی نیستند ، می توان تأیید کرد که آیا خرید واقعاً اتفاق افتاده است.

5. ایمیل شامل پیوندهای مشکوک است

بیشتر مشاغل فاکتورها را از طریق URL به اشتراک نمی گذارند بلکه یک سند . pdf پیوست شده است. بنابراین ، اگر ایمیلی حاوی پیوندی برای بارگیری یا مشاهده فاکتور دریافت کردید ، این می تواند نشان دهد که این یک ایمیل فاکتور جعلی است.

قبل از کلیک بر روی هر پیوند ، ابتدا پیام ایمیل را تأیید کنید. اگر یک فروشنده معمولی به طور ناگهانی از شما می خواهد برای مشاهده یک فاکتور به صورت آنلاین ، روی پیوند کلیک کنید ، با ارسال ایمیل به طور جداگانه با آنها یا مستقیماً با آنها تماس بگیرید تا ببینید که آیا روند صورتحساب خود را تغییر داده اند یا خیر. در مورد روند پرداخت قبل از زمان با فروشندگان جدید بحث کنید ، بنابراین می دانید هنگام دریافت اولین فاکتور خود ، چه چیزی را انتظار دارید.

مانند هر ایمیل مشکوک ، بر روی هر پیوندی که می تواند شما را به یک سایت جعلی منتقل کند ، کلیک نکنید و یا هرگونه ضمیمه ای را که می تواند حاوی باج افزار باشد که سیستم شما را قفل می کند ، بارگیری کنید.

6. ایمیل از انگلیسی یا دستور زبان ضعیف استفاده می کند

مانند بسیاری از ایمیل های فیشینگ ، یک ایمیل فاکتور جعلی می تواند یک کلاهبرداری عمومی باشد که برای هدف قرار دادن هرچه بیشتر افراد و مشاغل طراحی شده است. در این حالت ، کلاهبرداران به احتمال زیاد تلاش زیادی برای پرداختن به شما شخصاً یا تهیه یک ایمیل کاملاً متناسب با دستور زبان بی عیب و نقص نمی کنند.

بنابراین ، اگر یک درخواست فاکتور را با کلمات غلط ، دستور زبان نادرست ، عدم شخصی سازی یا عبارات غیرمعمول دریافت کنید ، این می تواند نشانگر کلاهبرداری فاکتور باشد.

7. ایمیل از یک فروشنده ناآشنا سرچشمه می گیرد

هنگام انجام کار با یک فروشنده جدید ، قبل از شروع یک پروژه ، وقت خود را برای بحث در مورد روند صورتحساب بگیرید. این شامل رفتن بیش از زمان بندی ، روش های پرداخت و قالب های فاکتور است. به این ترتیب ، تجارت شما آماده است تا فاکتور خود را دریافت کرده و به درستی پرداخت کند.

اگر فاکتور را از یک فروشنده دریافت می کنید که نمی شناسید ، این باید یک پرچم قرمز فوری برای کلاهبرداری احتمالی فاکتور باشد. اگرچه به نظر می رسد که این ایمیل از یک تجارت مشروع ناشی می شود ، اما یک فروشنده واقعی بعید است بدون بحث در مورد آن با شما فاکتور ارسال کند.

8. متن ایمیل شما را مجبور به پرداخت بلافاصله می کند

بسیاری از کلاهبرداری های فاکتور از مهندسی اجتماعی استفاده می کنند تا شما را در حال سقوط برای کلاهبرداری که در غیر این صورت ممکن است تشخیص دهید ، کند. یکی از این تکنیک های پرکاربرد ایجاد حس فوریت با فشار آوردن به شما برای پرداخت فاکتور بلافاصله است. اگر بلافاصله پرداخت نکنید ، یک کلاهبردار حتی ممکن است سعی کند شما را با تهدید به اقدامات قانونی ترساند.

اگر درخواست فاکتور نیاز به پرداخت فوری داشته باشد ، احتمال تقلب آن زیاد است. اگر به نظر می رسد که ایمیل از یک منبع قابل اعتماد آمده است ، به طور جداگانه با فروشنده تماس بگیرید تا دوبار بررسی کنید که فاکتور به جای تصمیم گیری ضعیف که می تواند باعث خطر مالی قابل توجهی شود ، قانونی است.

9. به نظر می رسد که ایمیل از یک منبع قابل اعتماد آمده است اما ...

کلاهبرداران اغلب از آدرس های ایمیل استفاده می کنند که بسیار شبیه به یک آدرس ایمیل قانونی از یک فروشنده یا مشتری است. بنابراین ، همیشه به آدرس ایمیل نگاه کنید تا اطمینان حاصل شود که با اطلاعات تماس شما در پرونده مطابقت دارد. به عنوان مثال ، اگر فاکتور را از یک فروشنده دریافت کرده اید که می دانید اما از یک تماس غیر منتظره ، این می تواند نشانه ای از ایمیل فاکتور جعلی باشد.

10. ایمیل به صفحه فرود یک URL نامشروع پیوند می دهد

بسیاری از کلاهبرداران یک تجارت مشروع را جعل می کنند و ایمیل های مخرب از جمله پیوندهایی به سایت های فیشینگ ایجاد می کنند که داده های شخصی شما را سرقت می کنند یا بدافزار را بر روی دستگاه خود بارگیری می کنند. حتی با وجود ایمیل از یک فرستنده معتبر ، همیشه برای اطمینان از صحت آن به آدرس اینترنتی صفحه نگاه کنید.

شما می توانید به راحتی این کار را با معلق کردن ماوس خود بر روی URL روی یک دسک تاپ انجام دهید تا قبل از کلیک بر روی موبایل ، یک پیش نمایش کامل یا فشار دادن و نگه داشتن URL را ببینید. اگر نمی دانید که باید روی یک لینک کلیک کنید ، URL وب سایت رسمی را به طور جداگانه تایپ کرده و از آنجا ادامه دهید.

برای شناسایی و متوقف کردن فاکتورهای فروشنده جعلی به ArmorBlox اعتماد کنید

یک ایمیل فاکتور جعلی فقط یکی از روش هایی است که ممکن است کلاهبرداران برای حمله به تجارت شما استفاده کنند. یادگیری نحوه مشاهده کلاهبرداری فاکتور می تواند به محافظت در برابر حملات کمک کند ، اما اجرای نرم افزار امنیتی ایمیل ، محافظت لازم را در برابر طیف وسیعی از حملات سازش ایمیل تجاری فراهم می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی محافظت از ArmorBlox از مشاغل در برابر ایمیل های فاکتور جعلی ، حملات فیشینگ و سایر کلاهبرداری ها ، امروز یک تور محصول 5 دقیقه ای را انجام دهید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 98 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 0:09