اصطلاحات NFT: 30+ اصطلاحاتی که باید در سال 2022 بدانید

ساخت وبلاگ

ممکن است تعجب کنید: معنی چیست: GM ، AirDrop ، NGMI و LFG؟اگر زمان قابل توجهی را در فضای Web3 و NFT گذرانده اید ، به احتمال زیاد به این اصطلاحات رسیده اید. اما به طور جدی ، این اصطلاحات NFT حتی به چه معنی است؟اگر قصد ورود به دنیای گسترده Web3 را دارید ، دانستن اصطلاحات محبوب NFT یک ضرورت است. برای یک تازه کار ، ممکن است بدون راهنمای NFT برای کلمات و اصطلاحات بیگانه یا غرق به نظر برسد.

اما مطمئن باشید - با فرهنگ لغت NFT ما ، ما کارها را برای شما بسیار ساده تر کرده ایم. در این راهنما ، لیستی از رایج ترین اصطلاحات NFT و عامیانه را که باید در سال 2022 بدانید ، تنظیم کرده ایم.

NFT text in cyan over a traditional painting

راهنمای نهایی اصطلاحات NFT

در اینجا واژه نامه نهایی NFT برای کمک به شما در سفر NFT است:

NFT چیست و اصطلاحات NFT از کجا سرچشمه گرفته است؟

به معنای ساده ترین آن ، "نشانه غیرقانونی" یا NFT ، یک گواهی دیجیتالی مبتنی بر blockchain است که به یک دارایی دیجیتالی یا فیزیکی پیوند می یابد. در اصل ، آنها به عنوان اثبات مالکیت و اصالت عمل می کنند. آنچه NFT ها را واقعاً جذاب می کند ، تطبیق پذیری آنهاست - هر چیزی از موسیقی و هنر گرفته تا املاک و مستغلات ، بلیط ها ، فیلم ها و بازی ها می توانند NFT باشند.

به طور طبیعی ، از آنجا که فضای NFT تحت سلطه کاربران رمزنگاری است ، اصطلاحات NFT و زبان عامیانه به شدت از فرهنگ رمزنگاری می شوند. بنابراین ، یافتن اصطلاحات مشابه در هر دو فضای NFT و رمزنگاری غیر معمول نیست. در مقابل ، برخی از کلمات به مواردی که معمولاً در بخش تجارت سنتی مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است دارای معانی کمی متفاوت باشند.

مهمترین و جدی ترین اصطلاحات NFT برای دانستن

اول ، بیایید اصطلاحات ضروری NFT را که به طور رسمی در صنعت استفاده می شود ، بیاموزیم.

استراق سمع کردن

AirDrop به ارسال NFT یا نشانه به کیف پول کاربران ، معمولاً به صورت رایگان اشاره دارد. به طور معمول ، NFT های هوایی را برای ارتقاء مجموعه خود یا پاداش شخصی به خاطر وفاداری خود ، شرکت در مسابقات و غیره پروژه هایی می کنند.

نماد

نمایش دیجیتالی از شما! بنابراین ، آواتارها می توانند تصاویر 2D باشند که شما را به صورت آنلاین نشان می دهند ، یا می توانند موجودات بیش از حد واقع گرایانه سه بعدی برای متاور باشند. آواتارها شخصیت انسانی در دنیای دیجیتال هستند.

کنگره

blockchain یک دفترچه توزیع شده (یا پایگاه داده) است که می تواند اطلاعات را به صورت دیجیتالی ذخیره کند. نکته قابل توجه ، blockchains داده ها را در دستگاه های توزیع شده (گره) یک شبکه رایانه ای در سراسر جهان ذخیره می کند. به عبارت دیگر ، یک سرور غیرمتمرکز به جای یک سرور متمرکز واحد ، اطلاعات را ذخیره و مدیریت می کند. این فناوری سابقه ای غیرقابل تغییر و شفاف از اطلاعات را تسهیل می کند ، که همیشه در دسترس عموم است. به همین دلیل ، blockchains به دلیل استفاده از آنها در سیستم های cryptocurrency و NFT محبوب است.

کیف پول رمزنگاری

کیف پول یا کیف پول رمزنگاری جایی است که دارایی های رمزنگاری خود را از جمله ارزهای رمزنگاری شده و NFT ها ذخیره می کنید ، انتقال می دهید و مدیریت می کنید. اینها می توانند کیف پول نرم افزاری (یا داغ) باشند که دارایی ها را بصورت آنلاین ذخیره می کنند. از طرف دیگر ، کیف پول های سخت افزاری (یا سرماخوردگی) مانند Ledger وجود دارد که نشانه های آفلاین را ذخیره می کند و آنها را به گزینه ای امن تر تبدیل می کند. راهنمای ما در مورد بهترین کیف پول های رمزنگاری برای NFTS یک دوره سقوط عالی را در کیف پول های رمزنگاری ارائه می دهد.

Ethereum coin over fiat currency

دائو

DAOS یا سازمان های خودمختار غیر متمرکز ، سازمان هایی هستند که توسط گروهی از افراد بدون هیچ سلسله مراتبی شرکت بر روی blockchain اداره می شوند. اینها توسط قراردادهای هوشمند اداره می شوند که قوانین و مقررات را ارائه می دهند و بر اساس آراء عضو تصمیمات مهم می گیرند. به عبارت دیگر ، بر خلاف یک شرکت معمولی ، DAOS به صورت خودمختار و بدون هیچ رهبری عملکردی دارد.

درپ

DAPP ها ، کوتاه برای برنامه های غیر متمرکز ، هر برنامه ای ساخته شده و در شبکه های غیرمتمرکز مانند Ethereum یا Solana blockchain ساخته شده و اجرا می شوند. آنها از قراردادهای هوشمند استفاده می شوند (ما کمی به آن خواهیم رسید) و به دلیل ارائه حریم خصوصی و مقیاس پذیری شناخته شده اند.

حراج هلندی

حراج هلندی جایی است که قیمت آن بالا می رود و به تدریج با گذشت زمان کاهش می یابد. بسیاری از بازارها از این نوع حراج ها برای NFT استفاده می کنند.

هزینه گاز

هزینه گاز یا هزینه معامله مبلغی است که کاربران برای انجام معاملات در blockchain باید بپردازند. هزینه ها به معدنچیان blockchain می رود که معاملات را در blockchain تأیید می کنند. هزینه گاز بر اساس تعدادی از پارامترها از جمله فعالیت شبکه متفاوت است.

جنگ

جنگ های گاز NFT در هنگام راه اندازی پروژه یا فروش با ارزش بالا اتفاق می افتد که تعداد زیادی از افراد برای دستیابی به دست خود در یک NFT خاص رقابت می کنند. در اصل ، تقاضا باعث می شود قیمت معاملات اتریوم به دلیل احتقان شبکه افزایش یابد.

هنر مولد

با برخی از NFT ها، هنر به طور کامل توسط عناصر زنجیره ای تعیین می شود. مانند هش تراکنش. برای توضیح، ویژگی‌های هر NFT متفاوت است، درست مانند شماره شناسه یا بارکد. بنابراین، این منجر به تولید تصادفی یا NFTهای هنری مولد می شود.

نعناع

اساساً، minting به فرآیند افزودن و ثبت NFT به بلاک چین اشاره دارد. پس از ضرب، NFT ها برای مشاهده، خرید، فروش یا معامله در دسترس عموم قرار می گیرند.

بازار NFT

در اصل، بازار NFT بستری برای خرید، فروش، مشاهده و تجارت NFT است. محبوب ترین بازارها بر روی بلاک چین اتریوم و سولانا ساخته شده اند. این شامل OpenSea، LooksRare، Magic Eden و Solsea است.

PFP

PFP یا تصویر نمایه NFT به گونه ای طراحی شده است که به عنوان تصویر نمایه شبکه های اجتماعی کاربر، به ویژه در توییتر، نمایش داده شود. برخی از نمونه‌های رایج عبارتند از Bored Ape Yacht Club، CryptoPunks، و Doodles.

Different Bored Ape NFT avatars

نقشه راه

نقشه راه پروژه NFT سندی است که اهداف، نقاط عطف و برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت پروژه را شرح می دهد. این یک پارامتر مهم است که به کاربران در تصمیم گیری سرمایه گذاری کمک می کند. نیازی به گفتن نیست که یک نقشه راه مستحکم می تواند یک پروژه را ساخته یا شکست دهد. با این حال، اینکه آیا یک پروژه واقعاً به وعده‌های نقشه راه خود عمل می‌کند یا خیر، بحثی برای روز دیگری است.

کشش فرش

به عبارت ساده تر، قالیبافی یک کلاهبرداری است که در آن تیم پروژه NFT با تمام پولی که جمع آوری کرده اند ناپدید می شوند. اغلب، این پروژه‌ها چنان تبلیغاتی می‌شوند که بسیاری از سرمایه‌گذاران ناآگاه درگیر کلاهبرداری می‌شوند، اما بدون NFT و بدون پول باقی می‌مانند.

قراردادهای هوشمند

اساساً قراردادهای هوشمند ستون فقرات NFT ها را تشکیل می دهند. اینها قراردادهای دیجیتالی هستند که به عنوان برنامه در بلاک چین ذخیره می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت برآورده شدن شرایط از پیش تعیین شده به طور خودکار اجرا شوند. به عبارت دیگر، هیچ شخص ثالثی برای انجام معاملات بین کاربران مختلف الزامی نیست. تمام تراکنش‌های NFT از طریق قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند و تراکنش‌ها را ایمن و شفاف می‌کنند. علاوه بر این، این قراردادها شامل تمام جزئیات ضروری مانند مالکیت، معامله، قوانین تجارت و غیره است.

an illustration of a Smart Contract

فرش آهسته یا نرم

"فرش نرم" کشش آهسته فرش است. به طور خلاصه، این یک کلاهبرداری طولانی مدت است که در آن بنیانگذاران هنوز تا حدی در جوامع خود فعال هستند. با این حال، در واقعیت، بنیان‌گذاران (یا گاهی اوقات توسعه‌دهندگان) به تدریج و بدون ارائه هیچ ارزش واقعی، پول ضرابخانه را از جامعه خارج می‌کنند.

پوشیدنی ها

پوشیدنی ها NFT یا دارایی های دیجیتالی برای AR یا متاور هستند. به عنوان مثال ، برخی از شرکت ها ، مانند پارچه ، لباس های متاور مانند Decentraland و ماسهبازی را آزاد می کنند. این موارد قابل انتقال و قابل تجارت هستند. برخی دیگر لباس های سازگار با بزرگنمایی و پاتوق ها را آزاد می کنند ، اینها نیز پوشیدنی هستند ، هرچند که قابل تجارت نیستند.

وایتلیست

Whitelist NFT (یا Allowlist) لیستی منحصر به فرد از کاربرانی است که در طی یک دوره زمانی خاص به یک یا چند NFT از یک پروژه دسترسی دارند.

1/1

NFT یک نوع (1/1 یا 1: 1) یک NFT منحصر به فرد و یک نسخه منحصر به فرد است-به معنای آن ، دوباره بازسازی نمی شود. به طور طبیعی ، نادر بودن آنها باعث می شود آنها بسیار ارزشمند باشند. به عنوان مثال ، نمادین NFT Artist Beeple Ally NFT Art در آن زمان 69 میلیون دلار به دست آورد.

اکنون ، بیایید به زبان عامیانه و ممتاز محبوب NFT نگاه کنیم

به طور خلاصه ، عامیانه NFT اصطلاحات NFT معمولاً مورد استفاده در بین اعضای Crypto و NFT جامعه به ویژه در توییتر است. بیشتر اینها اصطلاحات غیررسمی هستند که در جوامع اختراع می شوند. اگر می خواهید در NFT Twitter قرار بگیرید ، ممکن است بخواهید اصطلاحات زیر NFT را مطالعه کنید.

یک بوزو به معنای آنچه که یک بوزو همیشه به معنای آن بوده است. اما آنهایی که در اعماق صحنه NFT قرار دارند ، آن را به سمت چپ و مرکز می اندازند. پسر کلاهبرداری می شود؟او یک بوزو است. پروژه اشتباه را انتخاب می کند؟بله او هم یک بوزو است. آیا هنوز دفترچه دارید؟خوب شما ممکن است یک بوزو باشید.

تمیز

ممکن است فکر کنید ، "تمیز؟آیا من گم شده ام؟ "اما در حقیقت ، یک NFT تمیز یکی با صفات حداقل یا بسیار تعارف است.

دفع کردن

Decens اسم جمعی برای گروه خاصی از معامله گران NFT است. غالباً خود اعلام می شود ، یک دگرگونی با کمی تحقیق و تحقیق به یک پروژه می پردازد و نمی تواند کمک کند اما به FOMO تسلیم می شود.

کله

دیور یا "تحقیقات خود را انجام دهید" دقیقاً به معنای آن است. شما نمی خواهید فقط به این دلیل که یک تأثیرگذار NFT از آن استفاده می کند ، به سرمایه گذاری در یک پروژه بپردازید. یا به دلیل FOMO تصمیمات عجولانه ای بگیرید (ترس از دست رفتن). بنابراین ، همیشه قانون طلایی را بخاطر بسپار - دیرینه!

دیوانه کردن

در حال حاضر ، شما احتمالاً از رفاقت عظیم که بین اعضای جامعه NFT اداره می شود ، حدس زده اید. در اینجا ، همه ما "Frens" هستیم - یک اشتباه برای "دوست".

مخفف مخفف "ترس از دست رفتن". در حالی که این یک اصطلاح رمزنگاری به طور کامل نیست ، اما این احساس است که بیشتر معامله گران NFT با آن آشنا هستند.

فود

FUD مخفف "ترس ، عدم اطمینان و شک" است. معمولاً وقتی شخص یا پروژه شایعات یا اخبار منفی را پخش می کند ، استفاده می شود و افراد را به فروش NFT های خود سوق می دهد.

GM/GN

به عبارت ساده ، جنرال موتورز و GN به ترتیب برای صبح بخیر و شب بخیر ایستاده اند. در اصل ، این اصطلاحات برای استقبال از اعضای جامعه NFT استفاده می شود و اغلب نمادی از رفقای اعضا هستند. به عنوان مثال ، "جنرال موتورز. بیایید شروع خوبی برای هفته داشته باشیم! "

GMI/WAGMI

کوتاه برای "همه ما می خواهیم آن را بسازیم" ، WAGMI معمولاً توسط سرمایه گذاران NFT استفاده می شود تا خوش بینی خود را برای NFT هایی که در اختیار دارند نشان دهند. شما معمولاً می توانید اعضای جامعه را در پاسخ به برخی از اخبار خوب خوب فریاد بزنید "WAGMI/WGMI".

هودل

در حالی که HODL به طور موثری برای "نگه داشتن زندگی عزیز" کوتاه است. از نظر NFT ، اعضا بیشتر از آن به عنوان اشتباه "نگه داشتن" استفاده می کنند. با این حال ، جانبازان رمزنگاری در ابتدا از آن برای انتقال آنها به دارایی های خود استفاده می کردند. اکنون ، این مورد مورد علاقه در بین کاربران NFT نیز هست!

LFG

در اصطلاحات NFT ، LFG مخفف Let's f **** g است. اعضای جامعه از این اصطلاح برای بیان هیجان خود در مورد چیزی استفاده می کنند یا یک شخص/پروژه را به هم می ریزند.

Tweet on NFT terminology LFG featuring Y00ts

ngmi

ngmi یا "نمی خواهم آن را بسازید" به معنای تقریباً برعکس واگمی است. برای توضیح ، از آن برای مراجعه به افراد یا پروژه های NFT استفاده می شود که بعید است در دراز مدت موفق شوند.

احتمالاً هیچی

معمولاً چیزیاین راهی است که بدون گفتن چیزی به مردم می پردازد ... و بعد از همه این واقعاً هیچ چیز نمی تواند باشد. در سال 2022 ، کمی بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد اما ممکن است برخی از OG های رمزنگاری را که هنوز از آن استفاده می کنند ، ببینید.

پاسخ پسر

یک پسر پاسخ کسی است که صرفاً به توییت در NFT Twitter پاسخ می دهد. غالباً پاسخ می دهد بچه ها نشان دهنده ستون فقرات صنعت NFT هستند. بدون پاسخ بچه ها چه می کنیم ؟؟

یک غلط املایی ، و از این نظر ، تلاشی برای ساختن کلمه "آقا" زیبا تر است. با این حال ، مراقب باشید! Degens اغلب به جای احترام به آنها این روزها از این سرگرم کننده از چهره های اقتدار استفاده می کند.

نهنگ

"نهنگ" کسی است که پول زیادی دارد ، که قبلاً در پروژه های NFT با ارزش بالا سرمایه گذاری کرده است (یا می تواند روی آن سرمایه گذاری کند). بنابراین ، سرمایه عظیم آنها این امکان را دارد که به طور چشمگیری بر بازار تأثیر بگذارد - مثبت یا منفی.

به سادگی ، این یکی "ما گربه ها را دوست داریم" است. این یک فریاد بزرگ نبرد برای دوستداران گربه های خنک در حدود سال 2021 بود ، اما ما دیگر آن را خیلی نمی بینیم. بنابراین ، شاید بتوانید این یکی را از لیست شرایط NFT خارج کنید تا با آنها دوست شوید.

اصطلاحات NFT: یک کلمه نهایی

فضای NFT در حال تکامل است و با آن ، اصطلاحات و عامیانه مورد استفاده در اینجا. در حالی که لیست ما از اصطلاحات محبوب NFT به هیچ وجه جامع نیست ، ما آن را به روز می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که هرگز عقب نمی افتید. بنابراین حتماً این مقاله را ذخیره و علامت گذاری کنید!

به خبرنامه روزانه "به ماه" بپیوندید

خبرنامه روزانه 5 دقیقه رایگان ما را دریافت کنید. به 25،000+ علاقه مندان NFT بپیوندید و در بالا بمانید

متشکرم!

شما با موفقیت به لیست مشترکان ما پیوسته اید.

کلیه نظرات سرمایه گذاری/مالی بیان شده توسط nftevening.com توصیه ای نیست.

این مقاله مطالب آموزشی است.

مثل همیشه ، قبل از انجام هر نوع سرمایه گذاری ، تحقیقات خود را انجام دهید.

Reethu Ravi یک روزنامه نگار است که هم اکنون در انگلستان مستقر است و محیط ، پایداری ، فناوری و نوآوری را پوشش می دهد. هنگامی که بین صفحات یک کتاب یافت نشد ، او را می توان در مورد آخرین تحولات در دنیای فناوری مشاهده کرد. او که یک معمار دریایی تبدیل شده است ، دوست دارد داستانهای تغییر و نوآوری را به کانون توجه بیاندازد.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 38 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:47