آیا نوسانات مدیریت فعال را نجات خواهد داد؟

ساخت وبلاگ

David Stevenson

دیوید استیونسون پرونده بودجه فعال را در این دوره از عدم اطمینان کلان بررسی می کند.

من این هفته وسوسه شدم که تعجب کنم که بازارهای کوتاه بینا در مواجهه با شرایط عظیم ژئوپلیتیکی و کلان اقتصادی می توانند باشند. ما به تازگی یک هفته واقعاً مناسب برای سهام داشته ایم که علی رغم اینکه A) پایان نداشتن به جنگ در اوکراین ، ب) شواهد فراوان از افزایش تورم در سطح جهان و ایالات متحده و ج) شواهد مشخصی مبنی بر افزایش نرخ های فدرالبه طرز تهاجمی ، شاید حتی یک لحظه ولکر را وسوسه کند. اما سلام ، بیایید مهمانی کنیم!

من به آن تصویر بزرگ کلان باز می گردم ، اما می خواهم با یک سؤال بزرگ شروع کنم: اگر بازارها بی ثبات هستند ، آیا بهتر است از مدیریت منفعل به فعال صندوق فعال شوید؟

من فکر می کنم پاسخ Smart aleck به این امر این است که بازارهای سهام همیشه بی ثبات هستند ، به همین دلیل حق بیمه خطر سهام وجود دارد. و شواهد به نفع منفعل در بیشتر بازارها هنوز هم بسیار زیاد است. فقط در این هفته S& P Dow Jones SPIVA دوسالانه (S& P Indices در مقابل فعال) کارت امتیازی ایالات متحده را با اندازه گیری عملکرد کلی صندوق های متقابل فعال در مقابل معیار شاخص آنها ارائه داد. با این حال ، خط برتر برای مدیران صندوق فعال ناخوشایند بود. در این گزارش نتیجه گرفته شده است که "2021 سال به ویژه با نزدیک به 80 ٪ از مدیران فعال که معیار را تحت تأثیر قرار می دهند شامل 85 ٪ مدیران بزرگ درپوش که S& P 500 را عقب می کشند ،" اکنون به راحتی اعتراف می کنم که بحث سرسختانه ای در مورد شماره های Spiva وجود دارد ،به خصوص تمرکز آن بر تعداد مطلق بودجه و عدم وجود وزن دارایی بازده. اما تجزیه و تحلیل آنها توسط تحقیقات دانشگاهی فراوان که به نتیجه می رسد بسیار ناخوشایند است.

آه ، اما شاید 2022 متفاوت باشد ، من می شنوم که مدیران صندوق فعال می گویند. در بازارهای بی ثبات ، که از فشارهای تورمی نگران هستند ، انتخاب سهام به طور فعال مدیریت می شود. باز هم ، من تکرار می کنم که بازارها همیشه نسبتاً بی ثبات هستند اما سخاوتمندانه خواهیم بود و می گویم که در سال 2022 ممکن است بازارهای نوسانات افزایش یافته تری را نشان دهند ، بخشی از آن به دلیل آن سرچشمه های تورمی و همچنین به دلیل خطر سیاسی.

مرحله بعدی استدلال این است که گزینه های فعال سهام می توانند کنترل ریسک هوشمندانه تری را اجرا کنند. خوب ، حداقل این تئوری است - اما همانطور که یکی دیگر از مقاله های تحقیقاتی S& P Dow Jones از چند سال پیش نشان می دهد ، شواهد این است که صندوق های فعال موفق تر تمایل به بی ثبات تر دارند - همانطور که انتظار دارید از یک رویکرد پرتفوی فعال تر - وتمایل به سرمایه گذاری در سهام بتا بالاتر. نویسندگان با نگاهی به صندوق های فعال ایالات متحده و اروپایی به طور فعال ، نتیجه می گیرند که سوابق ‘نشان می دهد که وجوه در هر دو منطقه نسبت به معیارهای خود بی ثبات تر است. در دوره کامل نمونه ، به طور متوسط 80 ٪ از صندوق های ایالات متحده و 65 ٪ از بودجه اروپایی نوسانات بیشتری نسبت به معیارهای دسته بندی خود نشان داده اند. "به طور خلاصه ،" بودجه به طور معمول کاهش خطر را فراهم نکرده است ، و به نظر می رسد که این کار را انجام می دهنداز طریق تخصیص نقدی.

خط دفاعی بعدی مدیران صندوق فعال ، تغییر در مانترا "این بار واقعاً متفاوت است" است. به عبارت دیگر ، نوسانات بازار به دلیل عدم اطمینان نسبت به سرهای تورمی ایجاد می شود ، و مدیران صندوق فعال قادر به دیدن حساسیت به تورم در سطح سهام هستند. این دفاع حتی لنگ تر است و این سؤال آشکار را مطرح می کند که چرا یک مدیر سهام (که وظیفه آن تمرکز بر انتخاب و تجزیه و تحلیل سهام است) در داوری ریسک کلان بهتر از یک مدیر صندوق پرچین است که کاملاً وسواس در معرض خطر و پاداش کلان است. بشرو صادقانه بگویم ، بیشتر مدیران صندوق های پرچین در معرض خطر و پاداش کلان خونین هستند. در واقعیت ، آنها یا یک کتاب ریسک بسیار محکم را اجرا می کنند که دستاوردهای بسیار کمی را از دست می دهد ، یا آنها معامله گران فعال هستند که بیشتر از این شرط بندی های اشتباه را انجام نمی دهند و خطر بیشتری را به خود می گیرند. راه دیگر برای ایجاد همین استدلال این است که دلیلی وجود دارد که ما بخش بازده مطلق کاهش بازار صندوق ها را مشاهده کرده ایم ، و دلیل این امر این است که این یک استراتژی سرمایه گذاری تقریباً غیرممکن برای دستیابی به آن ، بازارهای بی ثبات است یا نه.

بیایید تفکر خود را در مورد چمدان داده های گذشته آزاد کنیم و از خودمان یک سؤال ساده تر و مبتنی بر مشاهده بپرسیم-مدیران صندوق فعال از نظر دسترسی منحصر به فرد به داده های عملی پیرامون تورم چیست؟من بر اساس یک مبنای ساده عقل مشترک استدلال می کنم که مدیران فعال مانند شما در مورد روند تورمی احتمالی مانند شما ، من یا سگ من هستیم.

و در مورد درک بهتر از خطر ژئوپلیتیکی ، موفق باشید که در سر پوتین قرار بگیرید.

همه اینها مرا به یک مطالعه آخر می رساند که فکر می کنم جذاب است و نشان می دهد که وجوه منفعل حتی اگر بازارها برای یک دهه آینده بسیار بی ثبات باشند ، پیروز می شوند.

Joachim Klement یک استراتژیست در بانک سرمایه گذاری Liberum است که یک وبلاگ خارق العاده را اداره می کند که کاملاً ارزش مرور دارد. وی به یک مطالعه جدید توسط Swasti Gupta-Mukherjee و Hae Mi Choi از دانشگاه Loyola اشاره می کند که نشان می دهد با افزایش تورم ، رفتار سرمایه گذار در واقع به سمت وجوه منفعل تغییر می کند ، نه به دور از آنها. دانشگاهیان دریافتند که اگر نرخ تورم سه ماهه برای کالاها و خدمات انرژی ایالات متحده بیش از 4 ٪ افزایش یابد ، در نتیجه هر درصد اضافی تورم انرژی سه ماهه باعث افزایش جریان از صندوق های متقابل فعال با 0. 33 ٪ بر اساس سالانه می شود ... در مواقع تورم انرژی پایین، این اثر بسیار کوچکتر است ، در واقع حدود دو سوم کوچکتر. اگر تورم کمتر از 4 ٪ باشد هر درصد افزایش در تورم انرژی ، میزان خروج 0. 1 ٪ افزایش می یابد. "

مقاله دانشگاهی آخرین مشاهده ای را ایجاد می کند که فکر می کنم ممکن است ناخن نهایی در تابوت استعاره مدیریت صندوق فعال باشد. مطالعه آنها "شواهد جدیدی را ارائه می دهد که نشان می دهد حساسیت قیمت مصرف کننده و سرمایه گذار در بازار صندوق های متقابل با گذشت زمان بسیار متفاوت است و تابعی از محدودیت هایی است که وی در مدیریت هزینه های خانوار با آن روبرو است." به عبارت دیگر ، در شرایط اقتصادی بی ثبات ، جایی که مصرف کنندگان مصرف کنندگانبا توجه به رفتار خرج کردن ، وجوه فعال از سرمایه گذاران آگاه بودجه کوتاه می شود.

من فکر می کنم این حلقه درست است. من می دانم که بیشتر سرمایه گذاران از این استدلال وسوسه می شوند که مدیران صندوق فعال هدیه ای عجیب دارند که به آنها امکان می دهد در بازارهای بی ثبات بهتر عمل کنند. اما هنگامی که فشار به بیل می آید ، همین سرمایه گذاران احتمالاً به جای جایگزین صادقانه ، از بین می روند و انتخاب می کنند. اگر نمی توانید در بازارهای بی ثبات بهتر عمل کنید ، فقط با چسبیدن به منفعل ، اطمینان حاصل کنید که هزینه های کم هزینه را حفظ کرده اید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:41