بیت کوین به خاطر خودش خیلی ارزان است

ساخت وبلاگ

افزایش چشمگیر قیمت باعث پایان چرخه رونق و شلوغی آن می شود

این داستان را به اشتراک بگذارید

هفته گذشته ، هنگامی که قیمت بیت کوین به قیمت جدید 1. 240 دلار رسید ، بلومبرگ نیوز آن را با یک حباب عظیم مقایسه کرد. سپس در طول آخر هفته ، با اخبار مبنی بر اینکه بانکهای مرکزی چین ممنوعیت بیت کوین را می دهند ، قیمت تقریباً 50 درصد کاهش یافت و به 680 دلار رسید. این آخرین بار در یک غلتک سوار بر رونق بیت کوین و شلوغی بود. اما حقیقت این است که نوسانات وحشی در قیمت بیت کوین در حال تجربه است ، یک واکنش طبیعی به علاقه گسترده جهانی به استخر پول است که نسبتاً کوچک در مقایسه با همسالان تحت حمایت دولت است. و این مانع از دستیابی بیت کوین به هدف واقعی خود به عنوان یک شکل جدید نوآورانه ارز است.

برای دو سال اول وجود آن ، هنگامی که ارزش آن هنوز نسبتاً کم بود ، ارز دیجیتال معروف به بیت کوین عمدتاً مورد توجه رمزنگاری ها ، هکرها و ریاضیدانان بود. این الگوریتمی تولید شده است ، جعل ، عمدتاً ناشناس و قادر به انتقال همسالان بدون هزینه اضافی از واسطه ها مانند بانک ها-فضیلت های فن آوری که ویژگی های بیت کوین را منحصر به فرد برای اقتصاد مدرن ما می دهد ، غیرممکن است. کریس دیکسون ، کارآفرین سریال و سرمایه دار سرمایه گذاری با آندرسن هوروویتز می گوید: "این واقعاً این پتانسیل را دارد که به واحد بومی مبادله در اینترنت تبدیل شود.""اما این امکان پذیر نخواهد بود در حالی که توسط معامله گران که ارزش آن را عمدتا به عنوان سرمایه گذاری سوداگرانه می بینند ، تورم می شود."

بیت کوین با توجه به تقاضای جهانی و عرضه محدود به طور طبیعی رفتار می کند در حالی که تعداد فزاینده ای از مشاغل از وردپرس گرفته تا نمایندگی های لامبورگینی تا ویرجین کهکشانی اعلام کرده است که آنها ارز را می پذیرند ، مصرف کنندگان نسبت به خرج کردن بیت کوین که ممکن است فردا دو برابر باشد ، احتیاط می کنند واکثر بازرگانان احتمالاً پرداختی را قبول نمی کنند که می تواند نیمی از ارزش آن را یک شبه از دست بدهد. همانطور که تیم لی خاطرنشان کرد ، یک طنز اساسی برای بیت کوین وجود دارد. خالق آن - یا سازندگان - در کل عرضه ارز را در کل 21 میلیون واحد در اختیار داشت ، یک محدودیت ساختاری در نظر گرفته شده برای محدود کردن نوسانات تورم است. اما از آنجا که تقاضا برای بیت کوین افزایش یافته است ، عرضه محدود منجر به نوسان وحشی در قیمت شده است.

چگونه بیت کوین می تواند از تله هویت فعلی خود به عنوان یک سرمایه گذاری نوسان و سوداگرانه فرار کند؟طرفداران استدلال می کنند که یک پایه پولی به شدت بزرگتر می تواند با اطمینان از اینکه هر معامله درصد کمتری از تعداد کلی بیت کوین های موجود در بازار را نشان می دهد، به تثبیت قیمت ها کمک کند. بری سیلبرت، بنیانگذار SecondMarket می گوید: "به نظر من، برای اینکه بیت کوین به وعده خود به عنوان یک ارز جهانی، شبکه تراکنش جهانی و شبکه حواله جهانی عمل کند، پایه پولی باید بسیار بیشتر از [حدود] 10 میلیارد دلار باشد."که اخیراً از راه اندازی صندوق بیت کوین خود خبر داده است. برای اینکه یک خرده فروش بزرگ شروع به پذیرش بیت کوین کند، باید بتواند به سرعت و به راحتی آن را به واحد پول محلی خود تبدیل کند یا توانایی تحمل افت قیمت بیت کوین را داشته باشد. سیلبرت می‌گوید: «چیزی که بیشترین تأثیر مثبت را بر پذیرش درازمدت مصرف‌کننده و بازرگان دارد، قیمت بالاتر است.

این فقط افراد مستقل کوچک نیستند که پتانسیل واقعی بیت کوین را به عنوان یک ارز می بینند. فدرال رزرو در پرایمر اخیر خاطرنشان کرد که دارای پتانسیل ذخیره ارزش است و گروهی از اقتصاددانان از بانک آمریکا مطالعه‌ای را منتشر کردند که در آن نتیجه‌گیری شد که «بیت‌کوین می‌تواند به ابزار اصلی پرداخت برای تجارت الکترونیک تبدیل شود و ممکن است به عنوان یک رقیب جدی ظاهر شود. به ارائه دهندگان سنتی انتقال پول. از نظر ما بیت کوین به عنوان یک وسیله مبادله، پتانسیل واضحی برای رشد دارد."

ارزش آن به عنوان یک سرمایه گذاری، کاربرد آن را به عنوان یک ارز و فناوری تضعیف می کند

به گفته اقتصاددانان این بانک، در حالی که ممکن است بیت کوین اکنون کمی بیش از حد ارزش گذاری شده باشد، اما به سختی این طرح پونزی است که بسیاری آن را انجام می دهند. اما آنها نیز احساس کردند که هدف ذاتی آن، حداقل در حال حاضر، به دلیل علاقه بیش از حد به دستاوردهای بالقوه آن به خطر افتاده است."نقش بیت کوین به عنوان یک ذخیره کننده ارزش می تواند دوام آن را به عنوان یک وسیله مبادله به خطر بیندازد. نوسانات بالای آن، در نتیجه فعالیت های سوداگرانه، مانع از پذیرش عمومی آن به عنوان وسیله ای برای پرداخت برای تجارت آنلاین شده است."

طرفداران می گویند هرچه بیت کوین بتواند ارزش خود را نسبت به ارز سنتی بیشتر ثابت کند، قیمت ها بیشتر تثبیت می شود. دیکسون می‌گوید: «من فکر می‌کنم محرک کلیدی برای پایداری طولانی‌مدت، استفاده بیشتر از موارد استفاده ابزاری خواهد بود."البته این یک مشکل مرغ و تخم مرغ است، اما موارد استفاده به اندازه کافی وجود دارد که مشوق ها بالا هستند - به عنوان مثال فروش مرزی کم حاشیه و پرداخت ماشین به ماشین - که فکر می کنم این اتفاق خواهد افتاد."برای اینکه بیت کوین واقعاً کار کند، به عبارت دیگر، اکثر کاربران باید از رفتار با آن مانند یک روز پرداخت بالقوه دست بردارند و شروع به استفاده از آن در اقتصاد روزمره کنند.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:11