علاقه مرکب و علاقه ساده چیست: چگونه آن را محاسبه کنیم

ساخت وبلاگ

What is your credit score

چه این یک سرمایه گذاری یا وام باشد ، نحوه محاسبه بهره در این پیشنهاد از اهمیت اساسی برخوردار است. این در نهایت کل درآمد یا هزینه شرکت را نشان می دهد. در حالی که چند روش برای محاسبه علاقه وجود دارد ، به خاطر سادگی ، دو نوع اصلی را در نظر بگیرید. از یک طرف ، شما علاقه ساده ای دارید و از طرف دیگر علاقه مرکب دارید. هر دوی این تفاوتهای واضح دارند ، که به ویژه وقتی این دو در سناریوهای دنیای واقعی اعمال می شوند ، مشهود است. به یاد داشته باشید که برای سرمایه گذاری ، علاقه ساده همیشه در مقایسه با علاقه مرکب منجر به عملکرد پایین تر خواهد شد.

با این حال ، در مورد وام ، بهره محاسبه شده با نرخ بهره ساده در مقایسه با بهره محاسبه شده با نرخ بهره مرکب ، پایین تر می شود. در حقیقت ، علاقه مرکب با اعتبار معمولاً در مورد مجازات ها یا ترازو برجسته اعمال می شود. در اینجا ، کل مبلغ قابل پرداخت به طور مداوم بر اساس مدت زمان بدون پرداخت آن رشد می کند. این همچنین در جایی است که اصل یک دوره ترکیبی به مرحله اجرا در می آید و هنگام برآورد کل سود مرکب قابل پرداخت ، مفید است.

با یک مرور کلی از این دو نوع علاقه مهم ، در اینجا یک مورد عمیق به معنای علاقه ساده و مرکب ، علاقه مرکب و فرمول علاقه ساده و راه های محاسبه هر دو ارائه شده است.

علاقه مرکب چیست؟

محاسبه علاقه مرکب کاملاً متفاوت از علاقه ساده است زیرا در این حالت ، شما علاقه را به علاقه محاسبه می کنید. در اینجا ، سود قابل پرداخت بر اساس دوره ترکیب ، که تنور است ، محاسبه می شود و سپس به وام اصلی وام گرفته می شود. به همین ترتیب ، وقتی ابزار مورد نظر از محاسبه بهره مرکب پیروی می کند ، مبلغ بالاتری را پرداخت می کنید یا درآمد بیشتری کسب می کنید.

چگونه می توانید علاقه ساده را بصورت آنلاین و آفلاین محاسبه کنید؟

یادگیری نحوه محاسبه علاقه ساده به صورت آنلاین و آفلاین بسیار ساده است. برای روش آفلاین ، در اینجا فرمول استفاده شده است.

علاقه ساده = p * i * n

P = اصلی I = نرخ بهره سالانه n = تنور در سالها

ارزش "من" را می توان با تقسیم نرخ بهره ارائه شده توسط 100 محاسبه کرد. در اینجا یک نمونه فرمول بهره ساده برای در نظر گرفتن وجود دارد.

نمونه فرمول علاقه ساده

برای وام 1. 5 روپیه ، بازپرداخت بیش از 3 سال با نرخ بهره 12 ٪ ، متغیرهای وام عبارتند از: P = 1،50،000 I = 12/100 n = 3

علاقه ساده این است: علاقه ساده = 1،50،000 * 0. 12 * 3 بهره ساده = 54،000

برای محاسبه آنلاین آن ، شما به سادگی باید از یک ماشین حساب آنلاین رایگان استفاده کنید. این مقررات با یک جستجوی سریع به راحتی در دسترس هستند و تنها کاری که باید انجام دهید وارد کردن مقادیر متغیرها است.

چگونه می توانید علاقه مرکب را محاسبه کنید؟

محاسبه علاقه مرکب به صورت دستی می تواند کمی مشکل باشد زیرا شامل تعداد دوره های ترکیبی در یک سال است. به این ترتیب ، مقدار این متغیر پتانسیل تغییر را دارد و فضای خطا را ترک می کند. برای انجام این محاسبه ، این فرمولی است که باید دنبال شود.

علاقه مرکب = p [(1+i) n −1]

P = اصلی I = نرخ بهره سالانه n = تعداد دوره های ترکیب هر سال

با توجه به مثال فوق ، در اینجا علاقه کامل به همان تنور و نرخ بهره با ترکیب سالانه وجود دارد.

 

سالتعادل افتتاحیه (P)قابل پرداخت بهره (من)تعادل اختتامیه (P+I)
11،50،000 روپیه18،000 روپیه1،68،000 روپیه
21،68،000 روپیه20،160 روپیه1،88،160 روپیه
31،88،160 روپیه22،579 روپیه2،10،739 روپیه
علاقه مرکب60،739 روپیه

به عنوان جایگزینی برای استفاده از یک ماشین حساب علاقه مرکب ، اکسل بهتر از محاسبات دستی است ، همانطور که در اینجا ، شما فقط باید اطمینان حاصل کنید که به درستی در فرمول تغذیه می کنید و داده ها را به طور دقیق وارد می کنید.

هر دو علاقه ساده و مرکب مفاهیم اساسی مالی هستند که شما باید بدانید ، صرف نظر از اینکه می خواهید وام بگیرید یا سرمایه گذاری کنید. درک فرمول مرکب و ساده علاقه می تواند بینش ارزشمندی به شما بدهد و به شما در برنامه ریزی امور مالی خود برای سالهای آینده کمک کند. این دانش می تواند توانایی شما در تصمیم گیری وام و بازپرداخت صحیح را که نه تنها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند ، بهبود بخشد بلکه شما را از تله های بدهی بالقوه با بهترین نرخ بهره وام شخصی در دسترس نگه دارد.

علاوه بر این ، با فرمول بهره مرکب ماهانه و فرمول سالانه بهره مرکب ، می توانید در صورتی که اوضاع خواستار آن باشد ، می توانید تخمین های ایمن از آنچه انتظار می رود بپردازید محاسبه کنید. چنین پیش بینی و آمادگی می تواند به نفع شما کار کند. به همین ترتیب ، با ابزار وام ، انتخاب وام دهنده مناسب نیز به نفع شما کار می کند.

وام شخصی Bajaj Finserv اگر به دنبال تحریم با ارزش بالا با شرایط مقرون به صرفه هستید ، می تواند مناسب باشد. با استفاده از این وام ، می توانید حداکثر تا 25 روپیه با نرخ بهره جذاب و برای یک تنور انعطاف پذیر تا 60 ماه تأیید کنید. علاوه بر این ، با استفاده از ماشین حساب وام شخصی ، می توانید دقیقاً بدانید که کل خارج شدن شما براساس شرایط موجود برای شما چقدر خواهد بود. در ماشین حساب وام ، فرمول بهره ساده ساخته شده است ، اما همچنین باعث کاهش اصل می شود و بنابراین ، پرداخت بهره شما کمتر از آن است که با نرخ مسطح محاسبه شود. علاوه بر این ، هیچ هزینه ای پنهان با این وام وجود ندارد ، بنابراین یک تجربه وام کاملاً شفاف را تضمین می کند. برای تأیید فوری و پرداخت همان روز ، پیشنهاد از پیش تصویب شده خود را در سریعترین زمان بررسی کنید!

سلب مسئولیت: محتوای این سند صرفاً برای اهداف اطلاعاتی است. ویژگی های وام شخصی ذکر شده در این مقاله منوط به به روزرسانی ، تکمیل ، تجدید نظر ، تأیید و همین موارد ممکن است براساس تجدید نظر در سیاست تغییر کند. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به صفحه شرایط و ضوابط وام شخصی ما در اینجا مراجعه کنید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 32 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:36