سی دی چیست و چگونه کار می کنند؟

ساخت وبلاگ

Man on his mobile phone researching how cds work

گواهی سپرده (CD) ابزاری برای پس انداز کم خطر است که می تواند ضمن سرمایه گذاری پول خود به روشی نسبتاً ایمن ، مبلغی را که در آن کسب می کنید ، افزایش دهد.

مانند حساب های پس انداز ، سی دی ها ریسک کم در نظر گرفته می شوند زیرا آنها تا 250،000 دلار تحت فشار FDIC قرار می گیرند. با این حال ، CD ها به طور کلی اجازه می دهند پس انداز شما با سرعت بیشتری نسبت به آنچه در یک حساب پس انداز رشد می کند رشد کند.

چگونه سی دی کار می کند

در ازای واریز پول خود به یک بانک برای یک دوره ثابت (که معمولاً اصطلاح یا مدت آن نامیده می شود) ، بانک نرخ بهره ثابت را پرداخت می کند که معمولاً بالاتر از نرخ های ارائه شده در حساب های پس انداز است. هنگامی که این اصطلاح به پایان رسید (یا وقتی CD بالغ می شود) ، پولی را که واریز کرده اید (اصلی) به علاوه هرگونه علاقه ای که جمع شده است ، پس می گیرید.

اگر قبل از پایان دوره CD نیاز به دسترسی به وجوه خود دارید ، در معرض مجازات برداشت زودهنگام قرار می گیرید ، که می تواند به میزان قابل توجهی علاقه شما به CD را کاهش دهد.

نکته: قبل از باز کردن CD ، حتماً صندوق اضطراری داشته باشید - مقدار راحت پس انداز در یک حساب به راحتی در دسترس ، مانند حساب پس انداز.

چگونه شرایط ، حداقل مانده ها و نرخ ها در تعامل هستند

CD ها در شرایط مختلفی قرار دارند و ممکن است به حداقل تعادل مختلف نیاز داشته باشند. نرخی که به دست می آورید به طور معمول با اصطلاح متفاوت است و میزان پول در حساب است. به طور کلی ، هرچه مدت طولانی تر باشد و پول بیشتری را واریز کنید ، نرخ ارائه شده بیشتر می شود.(طولانی مدت لزوماً نیاز به حداقل تعادل ندارد.)

سود مرکب: نرخ بهره در مقابل APY

مانند حساب های پس انداز ، CD ها علاقه مرکب کسب می کنند - به این معنی که به صورت دوره ای ، علاقه ای که به دست می آورید به مدیر اصلی شما اضافه می شود. سپس این مبلغ جدید به سود خود و غیره می رسد.

به دلیل علاقه مرکب ، درک تفاوت بین نرخ بهره و عملکرد درصد سالانه (APY) مهم است. نرخ بهره نشانگر نرخ بهره ثابت است که دریافت می کنید ، در حالی که APY به مبلغی که در یک سال درآمد کسب می کنید ، اشاره می کند و سود مرکب را در نظر می گیرد.

انتخاب سی دی

در انتخاب سی دی تعدادی از عوامل وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اول ، چه زمانی به پول نیاز دارید؟اگر به زودی به آن احتیاج دارید ، یک CD را با یک اصطلاح کوتاه تر در نظر بگیرید. اما اگر پنج سال در این خط صرفه جویی می کنید ، CD با طولانی مدت و نرخ بالاتر ممکن است سودمندتر باشد.

همچنین ، محیط اقتصادی را در نظر بگیرید. اگر به نظر می رسد که نرخ بهره ممکن است افزایش یابد ، یا اگر می خواهید چندین سی دی را باز کنید ، نردبان CD می تواند گزینه خوبی باشد.

ساخت نردبان سی دی

نرخ بهره کلی ممکن است در دوره CD شما تغییر کند. اگر نرخ ها افزایش یابد ، شما از کسب این نرخ های بالاتر از دست می دهید ، زیرا پول شما برای مدت CD انجام می شود. با این حال ، اگر نرخ ها پایین بیاید ، شما سود می برید: شما هنوز هم نرخ بالاتری را که هنگام باز کردن سی دی ارائه شده است ، کسب می کنید. نردبان سی دی ، خرید چندین سی دی با طول مدت متفاوت ، می تواند به رفع این نگرانی کمک کند.

این همچنین می تواند راهی برای شما باشد که بتوانید از شرایط طولانی تر (و بنابراین نرخ بهره بالاتر) استفاده کنید در حالی که هنوز هم به شما امکان می دهد هر سال به برخی از پول خود دسترسی پیدا کنید.

با نردبان CD ، سرمایه گذاری اولیه خود را به قسمت های مساوی تقسیم می کنید و هر بخش را در CD که هر سال بالغ می شود سرمایه گذاری می کنید. به عنوان مثال ، بگویید لئو 10،000 دلار دارد. برای ساخت نردبان CD ، او در هر سی دی 1 ساله ، 2 ساله ، 3 ساله ، 4 ساله و 5 ساله هر کدام 2000 دلار سرمایه گذاری می کند. با بالغ شدن هر سی دی ، او پول را با نرخ بهره فعلی سرمایه گذاری می کند یا از پول نقد برای هدف دیگر استفاده می کند. اگر لئو پول خود را دوباره سرمایه گذاری کند ، ممکن است یک سی دی 5 ساله جدید را انتخاب کند ، که اطمینان حاصل می کند که او هر سال یک سی دی بلوغ دارد تا زمانی که همچنان نردبان ادامه دهد.

(10،000 دلار برای سرمایه گذاری

در زمان بلوغ ، 2K $ + منافع را سرمایه گذاری کنید

ترکیب سی دی با حساب های دیگر

حتما گزینه های دیگر برای پس انداز یا سرمایه گذاری وجوه خود را در نظر بگیرید. حساب های مختلف سطوح مختلف ریسک و بازده را ارائه می دهند.(در مورد چگونگی مقایسه CD ها با سایر حساب های پس انداز کم خطر بیشتر بخوانید.) همیشه حساب هایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با اهداف مالی و بازه های زمانی خود باشد. درباره CDS در بانک آمریکا بیشتر بدانید.

مطالب ارائه شده در این وب سایت فقط برای استفاده اطلاعاتی است و برای مشاوره مالی ، مالیاتی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. بانک مرکزی آمریکا و/یا شرکت های وابسته به آن ، و آکادمی خان ، هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از اتکا به مطالب ارائه شده بر عهده ندارند. لطفاً توجه داشته باشید که چنین مطالب به طور مرتب به روز نمی شوند و بنابراین ممکن است برخی از اطلاعات جاری نباشند. هنگام تصمیم گیری در مورد وضعیت مالی خود با مشاور حرفه ای مالی و مالیاتی خود مشورت کنید.

تا بعدی

بیشتر از بانک آمریکا

درباره حساب های CD بیشتر بدانید

با ما تماس بگیرید

ما برای کمک اینجا هستیم. با مراجعه به صفحه تماس با ما یا امروز قرار ملاقات را برنامه ریزی کنید.

شیوه های تبلیغاتی

ما در تلاش هستیم تا اطلاعاتی در مورد محصولات و خدماتی که ممکن است جالب و مفید به نظر برسید ، در اختیار شما قرار دهیم. تبلیغات مبتنی بر روابط و تبلیغات رفتاری آنلاین به ما کمک می کند تا این کار را انجام دهیم.

در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است: ما اطلاعات مربوط به فعالیت های آنلاین شما را جمع می کنیم ، مانند جستجوهایی که در سایت های ما و صفحاتی که بازدید می کنید انجام می دهید. این اطلاعات ممکن است برای ارائه تبلیغات در سایت های ما و آفلاین (به عنوان مثال ، از طریق تلفن ، ایمیل و نامه مستقیم) استفاده شود که برای دستیابی به علایق خاص شما ممکن است سفارشی شود.

اگر ترجیح می دهید از این اطلاعات استفاده نکنیم ، ممکن است از تبلیغات رفتاری آنلاین خودداری کنید. اگر امتناع کنید ، ممکن است تبلیغات عمومی دریافت کنید. علاوه بر این ، مشاوران مالی/مدیران مشتری ممکن است از اطلاعات جمع آوری شده به صورت آنلاین برای ارائه اطلاعات محصول و خدمات مطابق با توافق نامه حساب استفاده کنند.

همچنین ، اگر از تبلیغات رفتاری آنلاین خودداری کنید ، ممکن است هنگام ورود به حساب خود ، به عنوان مثال از طریق بانکداری آنلاین یا MyMerrill ، تبلیغات را مشاهده کنید. این تبلیغات بر اساس روابط حساب خاص شما با ما است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات مبتنی بر روابط ، تبلیغات رفتاری آنلاین و شیوه های حفظ حریم خصوصی ما ، لطفاً اخطار حفظ حریم خصوصی Bank of America و سؤالات متداول در مورد حریم خصوصی ما را مرور کنید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:37