8 بهترین ابزار تحقیقات بازار در سال 2023 [راهنمای قطعی]

ساخت وبلاگ

تحقیقات بازار برای موفقیت در تجارت مهم است. یک گزارش تحقیقات بازار نشان می دهد که پیش بینی می شود صنعت تحقیقات بازار جهانی با نرخ رشد سالانه مرکب حدود 5 ٪ تا سال 2022 گسترش یابد.

شکی نیست که ابزارهای تحقیقاتی در بازار که شما انتخاب می کنید می تواند موفقیت کسب و کار شما را ایجاد کند یا از بین ببرد. مشاغل هر سال 41 میلیارد دلار برای تحقیقات بازار هزینه می کنند و پیش بینی می شود تا سال 2026 حدود 73 میلیارد دلار برای تحقیقات بازار هزینه کند.

بهترین ابزارهای تحقیقاتی بازار به مشاغل کمک می کند تا اطلاعات رقابتی را جمع کنند ، روند و ترجیحات مصرف کننده را تجزیه و تحلیل کنند و رضایت مشتری و کیفیت محصول را ردیابی کنند. در این مقاله ، ما می بینیم که تحقیقات بازار چیست ، چرا برای موفقیت در تجارت بسیار مهم است و چگونه می توان بهترین نرم افزار تحقیق بازار را برای تجارت خود انتخاب کرد.

به عنوان یک صاحب مشاغل ، هدف شما اتخاذ تصمیمات مبتنی بر داده است که باعث افزایش درآمد می شود. برای انجام این کار ، شما نیاز به دسترسی به تحقیقات دقیق و فعلی بازار دارید.

اما از کجا می توانید اطلاعات قابل اعتماد و مرتبط را در مورد مخاطبان هدف خود پیدا کنید؟خوشبختانه ، بسیاری از ابزارهای تحقیقاتی بازار در اختیار شما هستند.

این برنامه ها به طور خاص برای کمک به شما در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد تجارت خود طراحی شده اند.

بهترین ابزارهای تحقیق بازار

ابزارهای تحقیق بازار چیست

یک ابزار تحقیق در بازار یک برنامه نرم افزاری یا وب سایت است که به شما در جمع آوری داده ها از مشتریان و تجزیه و تحلیل آن کمک می کند.

ابزارهای تحقیق بازار به شما کمک می کنند تا داده ها را از پایگاه مشتری خود جمع آوری کنید ، اما همچنین باید بدانید که چگونه داده ها را تفسیر کرده و آن را به روشی معنی دار ارائه دهید تا بتوانید تصمیمات آگاهانه بگیرید.

انواع مختلفی از ابزارهای تحقیق بازار وجود دارد ، اما همه آنها یک چیز مشترک دارند: آنها به شما کمک می کنند تا در مورد مخاطبان هدف خود اطلاعات کسب کنید تا بتوانید تجربه را برای مشتریان خود بهبود بخشید.

شما می توانید از ابزارهای تحقیقاتی بازار برای بررسی هر جنبه ای از تجارت خود از محصولات و خدمات آن گرفته تا استراتژی های بازاریابی و سیاست های خدمات مشتری خود استفاده کنید و بدانید که چه چیزی برای مخاطبان هدف شما بهتر است.

ابزارهای تحقیق بازار - مقدمه

مهم است که قبل از شروع فروش محصولات ، بازار هدف خود را شناسایی و مطالعه کنید ، زیرا اگر مشتریان را در بازار خود درک نکنید ، نمی توانید به طور مؤثر به آنها بفروشید.

حتی اگر کمی زمان و تلاش طول بکشد ، تحقیق در مورد مخاطبان هدف شما به شما در افزایش فروش و سود در دراز مدت کمک می کند. اولین قدم برای انجام یک مطالعه مؤثر در تحقیقات بازار ، شناسایی اهداف تجارت شما است.

دانستن اینکه به چه اطلاعاتی نیاز دارید - و چرا - به راهنمایی روند تحقیق شما کمک می کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید بفهمید که آیا یک محصول خاص به فروش می رسد یا خیر ، پس سؤالات مربوط به نظرسنجی شما باید بر تقاضای مصرف کننده برای آن محصول یا خدمات متمرکز شود.

اگر یک تجارت موجود دارید و می خواهید به یک مکان جدید یا جمعیت شناختی گسترش دهید ، پس عاقلانه است که در مورد نیازهای مصرف کننده و ترجیحات موجود در آن منطقه سؤال کنیم. روش های مختلفی برای انجام تحقیقات بازار وجود دارد ، بنابراین مهم است که یکی از مواردی را پیدا کنید که برای کسب و کار شما بهتر باشد.

شما می توانید نظرسنجی های آنلاین را با نرم افزارهای نظرسنجی مانند Surveymonkey یا Qualtrics انجام دهید. مصاحبه با مشتریان بالقوه چهره به چهره در رویدادهایی مانند نمایشگاه ها یا نمایش های تجاری.

بهترین ابزارهای تحقیق بازار چیست؟

بازار مکانی است که می توانید چیزهایی را خریداری و بفروشید. تحقیقات بازار جمع آوری داده ها و اطلاعات مربوط به بازار خاص است.

در اینجا برخی از بهترین ابزارهای تحقیق بازار وجود دارد:

Google Trends - Google Trends ابزاری برای کشف روندهای جستجو و مشاهده میزان شرایط جستجوی خاص با گذشت زمان است. Google Trends همچنین نگاهی اجمالی به علاقه جغرافیایی در موضوعات خاص نشان می دهد.

Google Word Word Tool-این ابزار به مدیریت کمپین های پرداخت برای هر کلیک ، بهینه سازی موتور جستجو و ترافیک وب سایت کمک می کند. این به بازاریابان این امکان را می دهد تا کلمات کلیدی را برای تبلیغات در Google AdWords یا سایر شبکه های تبلیغاتی کشف کنند.

SEMRUSH - این یکی از بهترین ابزارهای سئو است که به بازاریابان کمک می کند تا عملکرد رقبای خود را در SEO ، PPC و بازاریابی محتوا تجزیه و تحلیل کنند. Semrush تجزیه و تحلیل را در استراتژی های رقبا فراهم می کند ، بنابراین بازاریابان می توانند از این اطلاعات برای بهبود تلاش های بازاریابی خود استفاده کنند.

SurveyMonkey - این یک سرویس آنلاین است که به کاربران خود امکان می دهد نظرسنجی های آنلاین را ایجاد کرده و از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، لیست ایمیل و غیره ارسال کنند و سپس نتایج را تجزیه و تحلیل کنند.

keywordtool.io - این یکی از جامع ترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است که حداکثر 750 میلیون کلمه کلیدی را از Google Autoclote در همه زبان ها و کشورها پشتیبانی می کند.

1. Surveymonkey

Surveymonkey یک شرکت نرم افزاری جهانی بررسی است که در سن ماتئو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده مستقر است. این شرکت در سال 1999 توسط رایان فینلی ، کریس فینلی و تیم اادس تأسیس شد.

پلت فرم SurveyMonkey هر کسی را قادر می سازد تا نظرسنجی ها را ایجاد کند ، نظرسنجی ها را انجام دهد و داده های خود را تجزیه و تحلیل کند. این شرکت تعدادی برنامه اشتراک را برای افراد و مشاغل ارائه می دهد.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 27 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:10