5 کارکرد و ویژگی های پول

ساخت وبلاگ

In what ways can the problem of education be solved in Nigeria?

کارکردها و ویژگی های پول: تعریف پول در اقتصاد هر چیزی است که هنگام پرداخت کالا و خدمات یا پرداخت بدهی پذیرفته می شود. بدون پول نه بازاریابی و نه اقتصاد در بشر وجود خواهد داشت. پول همان چیزی است که مردم به طور معمول در خرید یا فروش کالا و خدمات از آن استفاده می کنند. و به همین دلیل است که پول باید توسط خریداران و فروشندگان پذیرفته شود. پول ساختارهای بسیاری را در طول تاریخ بشر گرفته است. چک ها ، پول کاغذی ، پول الکترونیکی ، پول نقد و کالاها تنها معدودی از اشکال یا انواع مختلف پولی است که هنوز هم وجود دارد.

Functions and characteristics Of Money

عملکرد و ویژگی های پول

برای پذیرش پول ، باید ویژگی های متمایز داشته باشد که به طور متناسب کارکردهای آن را تعیین کند. در این مقاله ، ما به تشریح ویژگی ها و کارکردهای پول خوب خواهیم پرداخت.

جدول محتویات

خصوصیات پول

پول دارای ویژگی های زیر است که شامل موارد زیر است:

1. قابل قبول: در ازای کالاها و خدمات ، پول برای کلیه آژانس های اقتصادی کشور ، چه افراد و مشاغل ، قابل قبول است. و در تسویه بدهی ها و تعهدات.

Store of value function of money

ذخیره عملکرد ارزش پول

اگر پول قابل قبول باشد ، فروشندگان می توانند کالاها یا خدمات خود را بفروشند و مردم بتوانند آنچه را که لازم دارند خریداری کنند. بدین ترتیب پردازش معاملات برای مشاغل آسان تر می شود. جوامع پول را می پذیرند زیرا ارزش دارد. کشورها امروزه چک ها را برای انجام معاملات تجاری می پذیرند.

2. قابل تقسیم: پول قابل تقسیم است به این معنی که پول را می توان به واحدهای کوچک تقسیم کرد و برای کالاها و خدمات رد و بدل شد. تقسیم پذیری یک ویژگی مهم پول است زیرا مردم را قادر می سازد ارزش خود را در نقره و طلا ذخیره کنند. از آنجا که پول قابل تقسیم است ، می توان از آن برای خرید انواع کالاها با ارزش های مختلف استفاده کرد.

3. قابل حمل: برای حمل و نقل سایر ارزها باید به راحتی حمل و نقل شود و برای حمل و نقل برای انتقال به افراد دیگر در طی معاملات ، باید به راحتی منتقل و رد و بدل شود.

What are the characteristics of money

خصوصیات پول چیست

قابلیت حمل و نقل همچنین به این معنی است که مصرف کنندگان می توانند با زحمت با خود پول حمل کنند تا از معاملات کالاها استفاده کنند بدون اینکه باید کار کنند تا آنها را از یک مکان به مکان دیگر با هزینه زیادی حمل کنند.

4- کمیاب: هرچه پول بیشتری داشته باشد ، با ارزش تر می شود. به عبارت دیگر ، پول فقط در صورت وجود عرضه محدود ارزشمند می شود. پول باید منحصر به فرد باشد ، پیدا کردن چیزی آسان نیست. پول باید به اندازه کافی کمیاب باشد تا از ارزش خاصی برخوردار باشد ، اما آنقدر کمیاب نیست که در دسترس نباشد. کمبود پول را می توان با مهار میزان پول در گردش تنظیم کرد.

5. پایدار: پول پایدار است به این معنی که باید در مدت زمان طولانی از همان ارزش برخوردار باشد و بنابراین باید پایدار بماند. ثبات مطمئناً مهمترین ویژگی پول خوب است. اگر ارزش پول همچنان در حال تغییر باشد ، عملکرد خود را به عنوان معیار ارزش و استانداردی برای پرداخت تعویق از دست می دهد. ثبات باعث می شود مردم مبادله کالا یا خدمات با قیمت مناسب را آسان تر کنند.

What are the most important function of money

مهمترین عملکرد پول چیست

6. بادوام: پول باید به اندازه کافی قوی باشد تا سودمندی خود را در صرافی های آینده حفظ کند و چندین بار دوباره مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل ، از مقالات با کیفیت بالا برای چاپ پول کاغذ استفاده می شود در حالی که از فلزات گرانبها برای تهیه سکه استفاده می شود. طول عمر برای پول برای عملکرد به عنوان واسطه مبادله و به عنوان یک فروشگاه ارزش بسیار مهم است.

وظایف پول

1. متوسط مبادله: پول به عنوان واسطه تجارت به عنوان واسطه بین مصرف کننده و فروشنده عمل می کند. پول یک سیستم جهانی مبادله تجاری ارائه می دهد. سپس این پول برای خرید لباس ، اتومبیل و غیره استفاده می شود.

What is money in Economics

پول در اقتصاد چیست

امروزه کلیه ارائه دهندگان خدمات در جامعه خدمات خود را برای پول به عنوان سود به فروش می رسانند. بدون وجود پول ، ممکن است هرگونه معامله پولی برای کالاها و خدمات از طریق بارتر انجام شود ، که این یک مبادله مستقیم و مطلق یک کالای خوب یا خدمات برای استفاده از دیگری است.

امروز ، پول با خدمت به عنوان واسطه ای مبادله ای که توسط همه طرفین در کلیه معاملات پذیرفته شده است ، به طور موثری سیستم مبادله ای را از بین برده است ، خواه آنها کالا و خدمات دیگران را بخواهند یا نه.

2. فروشگاه ارزش: پول فروشگاهی از ارزش است زیرا به عنوان یک واسطه مبادله فعالیت می کند و به راحتی در همه جا دریافت می شود. می توان از پول برای ذخیره ارزش برای مرجع آینده استفاده کرد. به عنوان مثال ، پول می تواند برای استفاده های بعدی از جمله بازنشستگی ، تعطیلات ، شهریه و غیره تأمین شود.

Acceptability of money

قابل قبول بودن پول

صرفه جویی در هزینه یک روش بسیار ساده تر برای ذخیره ارزش است. علاوه بر این ، صرفه جویی در پول اکنون بدون نگرانی در مورد استهلاک ، از ارزش امن برخوردار است. در حالی که پول نه تنها فروشگاه ارزشی است که وجود دارد ، زیرا با تورم ارزش آن را کاهش می دهد. اما از زمین ، تمبرهای پستی ، از جمله آثار نقاشی ، به عنوان فروشگاهی از ارزش استفاده می شود. اما پول یک دارایی عالی است زیرا مایع تر از سایر فروشگاه های دارای ارزش و همچنین یک فروشگاه با ارزش برای حمل و نقل است که در بسیاری از فرقه های مناسب ایجاد می شود. از این رو ، به طور گسترده ای پذیرفته شده است. بنابراین به جای هزینه کردن امروز ، می توانید آن را برای استفاده در آینده ذخیره کنید.

3. واحد حساب: پول همچنین به عنوان یک واحد حساب کار می کند و یک معیار جهانی از ارزش کالاها و خدمات را مبادله می کند. ارزهای رسمی یک کشور برای ضبط ، اندازه گیری و گزارش ارزش دارایی ، کالاها ، خدمات ، دستمزدها ، بدهی ها ، درآمد ، سود ، ضرر ، هزینه ها ، مالیات ها ، سود سرمایه و نرخ بهره استفاده می شود ، بنابراین پول حاکم است که توسط آنمقادیر دیگر اندازه گیری می شوند.

دانستن ارزش کالاها یا خدمات از نظر پولی هم فروشنده و هم خریدار کالا را قادر می سازد در مورد میزان کالاهای ارائه شده و خرید تصمیم گیری کنند. از این رو پول ارزش کالاها و خدماتی را که رد و بدل می شوند تخمین می زند

4- استاندارد پرداخت های معوق: خدمات پول به عنوان استاندارد برای پرداخت های معوق ، به معنای این روش پذیرفته شده برای ارزیابی و پرداخت بدهی است. این بدان معناست که می توان کالاها و خدمات را در مدت زمان مشخصی به صورت اقساط پرداخت کرد. این اعتبار را ایجاد می کند و به شما امکان می دهد معاملات را در آینده پردازش کنید ، از این رو به عنوان استاندارد پرداخت معوق عمل می کند.

و این منجر به محبوبیت معاملات شد و به طور قابل توجهی در تشکیل موسسات مالی نقش داشت. امروز پول برای خریدهایی که در آینده پرداخت می شود قابل قبول است. از این رو ، پول به عنوان یک معامله پولی عمل می کند که برای پرداخت زود هنگام و اضافه کاری برای سایر کالاها استفاده می شود.

5. اندازه گیری ارزش: پول به عنوان واحد ارزش عمل می کند و به عنوان معیار ارزش برای کلیه کالاها و خدمات عمل می کند. پول به عنوان یک واحد حساب جهانی برای اندازه گیری ارزش کلیه کالاها و خدمات رد و بدل شده در یک اقتصاد استفاده می شود. پول مبادله را ساده می کند زیرا به عنوان معیار ارزش عمل می کند.

ما قیمت یک سرویس خوب یا خدمات را در واحدهای پولی بیان می کنیم تا شرکای مبادله بالقوه دقیقاً بدانند که در ازای آن چقدر ارزش می خواهیم. در مقابل ، در یک اقتصاد بارز ، قیمت یک کالا یا خدمات باید بر اساس کلیه کالاها یا خدمات تولید شده و رد و بدل شده تعیین شود.

نتیجه

پول در طول قرن ها اشکال مختلفی به خود گرفته است ، اما پول دارای چندین کارکرد است: به عنوان یک واسطه مبادله ، به عنوان یک واحد حساب ، به عنوان فروشگاه ارزش و استانداردی برای پرداخت معوق. اساسی ترین کارکرد پول به عنوان واسطه مبادله ای برای تسهیل معاملات است. بدون پول ، تمام معاملات باید از طریق سیستم Exchange (Barter) انجام شود.

از آنجا که سیستم Exchange (Barter) روشی ناخوشایند برای مبادله بود ، مردم مجبور شدند محصولی را انتخاب کنند که به عنوان یک وسیله مبادله در منطقه خود به طور گسترده پذیرفته شود. امروز هر کشور سیستم ارزی خود را دارد و پول اکنون جای همه این کالاها را گرفته است.

Edeh Samuel Chukwuemeka ACMC ، دانشجوی حقوق و یک واسطه گر معتبر/مصالحه در نیجریه است. او همچنین یک توسعه دهنده با دانش در HTML ، CSS ، JS ، PHP و React Native است. ساموئل با ایجاد برنامه های وب و تلفن همراه که تحقیقات حقوقی را بسیار آسان تر می کند ، در تغییر حرفه حقوقی خم شده است.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:34