چگونه بهترین مدیر کانال را انتخاب کنیم؟

ساخت وبلاگ

اجرای یک استراتژی همه کانال توسط یک هتل هنوز مشکل است، اگرچه بدون شک ضروری است. بر این اساس، سیستم مدیریت کانال حرفه ای به عنوان ابزاری برای پشتیبانی از کار روزانه یک مدیر هتل ضروری است. با این حال، برای مدیریت مؤثر رزروها و درآمدها، هتل باید مدیر کانالی پیدا کند که بتواند از پیگیری استراتژی هتل تا حد زیادی حمایت کند. چگونه بهترین راه حل ارائه شده توسط بازار را انتخاب کنیم؟

بازار تعدادی راه حل ارائه می دهد که فروش چند کاناله خدمات هتل را تسهیل می کند، کار را خودکار می کند و علاوه بر این، تجزیه و تحلیل های پیشرفته را انجام می دهد تا اطلاعات مهم از نقطه نظر تجاری را در اختیار تصمیم گیرندگان قرار دهد. بنابراین، سؤال این است: چگونه از میان طیف گسترده ای از چنین ابزارهای پیشرفته، یک راه حل ایده آل برای هتل خود انتخاب کنید؟اولین چیزی که در هنگام فکر کردن به راه حلی که قرار است بهینه باشد باید در نظر گرفت این است که آیا می تواند به نیازهای فعلی و آتی تسهیلات پاسخ دهد و از برنامه های توسعه در بازارهای جدید، گروه های مشتری و بخش های بازار پشتیبانی کند. بدیهی است که این تنها چیزی نیست که باید به آن پرداخت. چه چیز دیگری را باید به خاطر بسپارید؟

شماره 1: طیف گسترده ای از کانال های توزیع آنلاین

هتل برای اطمینان از اینکه پیگیری استراتژی همه کانالی موثر خواهد بود، به ابزارهایی نیاز دارد که دسترسی آنها را به طیف گسترده ای از کانال های توزیع آنلاین مختلف فراهم کند. اینها آژانس‌های مسافرتی آنلاین (OTA) هستند، از جمله OTAهای به اصطلاح «اقتصاد اشتراکی»، سیستم‌های توزیع جهانی (GDS) و اپراتورهای تور پیشرو. فهرست طولانی‌تر کانال‌های توزیع قابل دسترس سازگار با مدیر کانال تحت بررسی، آزادی بیشتری در طراحی یک استراتژی همه‌کانال سفارشی بیشتر می‌کند.

در حین انتخاب ابزاری که قرار است برای هتل بهینه باشد ، ارزش دارد لیست کانال های یکپارچه را به طور کامل بررسی کنید تا ببینیم آیا این کانالها را شامل می شود که قبلاً در حال استفاده هستند و همچنین مواردی که می توانند به افزودنیهای جذاب تبدیل شونداستراتژی توزیع فعلی. بهترین سیستم های مدیر کانال خارج از قفسه دسترسی به چند صد کانال یکپارچه را ارائه می دهند که می توانند به عنوان وسیله نقلیه برای دستیابی به مشتری از سراسر جهان خدمت کنند. این موارد شامل هر دو قابل تشخیص و طاقچه بین المللی یا محلی است که نباید از آنها چشم پوشی کرد. در بسیاری از موارد ، آنها می توانند بسیار مؤثرتر از سیستم های رزرو شده از نظر شناخت بین المللی باشند. آنچه بهترین سیستم های مدیریت فروش چند کانال را از بقیه متمایز می کند ، امکان اتصال آنها به کانال های اختصاصی در صورت تقاضا است.

انتخاب گسترده کانال های توزیع آنلاین و انعطاف پذیری از نظر اضافه کردن موارد جدید در صورت لزوم یک چیز است. نکته دیگر مدیریت شهودی کانال ها است. یک مدیر کانال خوب باید تا حد امکان ساده و بصری باشد. فقط چنین ابزارهایی امکان پیگیری استراتژی توزیع انتخاب شده را بدون اتلاف وقت غیر ضروری برای تنظیم تنظیمات پیچیده یا برای حل مشکلات فنی کم و بیش پیچیده امکان پذیر می کند. در حالی که یک مدیر کانال را انتخاب می کنید ، ارزش آن را نیز دارد که به این جنبه توجه کنید.

شماره 2: ادغام با PMS

سرمایه گذاری در یک سیستم مدیر کانال همچنین ضرورت ادغام سیستم با سیستم رزرو مرکزی هتل (CRS) و سیستم مدیریت املاک (PMS) را نیز شامل می شود. مدیر کانال برای جلوگیری از هزینه های اضافی ، مانند موارد مربوط به اصلاح راه حل های موجود ، باید با این دو سازگار باشد. هدف از این ترکیب چیست؟این امکان تبادل خودکار اطلاعات در مورد رزروهای جدید بین سیستم رزرواسیون هتل و کانال های فروش آنلاین را فراهم می کند. کارآیی عملیاتی در این زمینه بسیار مهم است زیرا با جلوگیری از رزرو بیش از حد تأثیر زیادی بر درآمد و تصویر هتل دارد. انتخاب مدیر کانال در زمینه ادغام با PMS هتل باید به قیاس با کانال های توزیع آنلاین انجام شود. لیست PMS های یکپارچه با ابزار باید اول از همه مواردی که در حال حاضر توسط هتل استفاده می شود و بهینه ، حداقل چند مورد دیگر ، که می تواند در صورت جایگزینی آینده سیستم مفید باشد ، باشد. خوشبختانه ، بیشتر سیستم های برتر کانال مدیر از این نظر چیزهای زیادی برای ارائه دارند.

شماره 3: فضای زیادی برای اتوماسیون کار

اتوماسیون کار هدف اصلی سرمایه گذاری در ابزارهای پیشرفته برای مدیریت کانال های فروش هتل است. به روزرسانی دستی قیمت ها در وب سایت های همه شرکا یک کار بسیار پر کار است که حداقل چند ساعت کار را مصرف می کند. هرچه کانال های توزیع آنلاین بیشتر باشد ، مدت زمان طولانی تر برای به روزرسانی دستی است. همچنین مسئله تصویر ، همانطور که در بالا ذکر شد ، بدون اهمیت نیست. اصلاح دستی قیمت اتاق در بسیاری از کانال ها شامل خطر خطای انسانی و به روزرسانی به روزرسانی این پیشنهاد در تمام کانال ها است. یک استراتژی قیمت گذاری منسجم به مشتریان این احساس اطمینان را می دهد که آنها بدون در نظر گرفتن کانال فروش مورد استفاده ، اتاق هایی را با بهترین شرایط ممکن رزرو می کنند (تبلیغات برنامه ریزی شده مربوط به یک یا چند کانال فروش یک استثناء است). مدیر کانال این امکان را برای از بین بردن این مشکل و مدیریت در دسترس بودن اتاق و سیاست قیمت گذاری در زمان واقعی از طریق تمام کانال ها از یک کنسول مدیر واحد امکان پذیر می کند. مدیریت قیمت اتوماتیک روش دیگری برای اتوماسیون عملیات است که توسط برخی از ابزارهای مدیر کانال ارائه می شود. امکان تنظیم چندین سناریو تعرفه از پیش تعریف شده فرصتی دیگر برای صرفه جویی در وقت فراهم می کند. نکته دیگر که شایان ذکر است ، امکان پیروی از یک سیاست قیمت گذاری انعطاف پذیر و همگام سازی پیشنهادات تبلیغاتی است که به مدیریت مؤثر و کارآمد درآمدهای هتل تبدیل می شود. به عنوان هر هزینه سرمایه ، سرمایه گذاری هتل در مدیر کانال خود باید تا حد امکان بازده بالایی داشته باشد. اگر ابزار انتخاب شده دستیابی به سطح بالایی از اتوماسیون را امکان پذیر کند ، شانس برای تولید چنین سناریویی واقعاً خوب خواهد بود.

شماره 4: تجزیه و تحلیل پیشرفته

قابلیت ادغام بدون شک و گسترده و هنوز گسترش یافته ابزار ، عملکرد بصری آن و سطح بالای اتوماسیون قابل دستیابی کار همه نیست. آمار و گزارش های فروش از نظر مدیر درآمد یا مدیر مدیریت هتل نیز بسیار مهم است. دسترسی به جزئیات مشتری و تصمیمات آنها و همچنین تجزیه و تحلیل کامل این اطلاعات باعث می شود تعدادی از نتیجه گیری های تجاری را بدست آورید ، که در نتیجه ، می تواند منجر به بهبود اثربخشی استراتژی فروش و بازاریابی شود. ضمن انتخاب ابزاری برای مدیریت چند کانال فروش ، ارزش آن را دارد که از نظر گزارش پیشرفته به توانایی های آن توجه کنید. بهترین سیستم های مدیر کانال ، تجزیه و تحلیل فروش و اشغال اتاق را هم از نظر تاریخی و هم در زمان واقعی امکان پذیر می کنند. چنین امکانات ، اصلاح انعطاف پذیر سیاست قیمت گذاری را در پاسخ به تغییر پویا در حال تغییر شرایط بازار امکان پذیر می کند.

شماره 5: پیشنهاد قیمت

به نظر می رسد که قیمت یک ابزار مدیر کانال باید مورد توجه اصلی انتخاب باشد. دور از حقیقت. تمرکز روی قیمت به ندرت منجر به تصمیم خوب می شود. همیشه اینگونه نیست که گرانترین سیستم بهترین است و ارزان ترین آن بدترین است. بدون شک ، قیمت یکی از عوامل مؤثر بر تصمیم نهایی است اما نباید رأی بازیگری داشته باشد. سیستمی برای مدیریت فروش چند کانال یک سرمایه گذاری است. این یک سرمایه گذاری بلند مدت است ، بنابراین پس انداز ، در صورت وجود ، با انتخاب یک راه حل ارزان تر باید با مزایای بالقوه از دست رفته مقایسه شود که می تواند توسط یک ابزار کمی گران تر که عملکردهای اضافی را ارائه می دهد ، ارائه شود. هزینه های درگیر در اجرای و عملکرد بعدی یک سیستم از نوع کانال از نوع به طور کلی به دلیل تفاوت بین مدل های تسویه حساب معامله که توسط فروشندگان سیستم اتخاذ شده است (هزینه اشتراک ثابت ، کمیسیون و غیره) بسیار متنوع است ، بنابراین مقایسه همیشه امکان پذیر نیستآنها را مستقیماًضمن تجزیه و تحلیل مسئله هزینه ، ارزش دارد نه تنها اجرای و نگهداری بلکه هزینه های مربوط به استفاده از ابزارهای اضافی و سیستم های پشتیبانی را نیز در نظر بگیرید. این موارد می تواند شامل سیستمهایی باشد که برای بهینه سازی درآمد هتل ، ارائه کمک شخصی به مدیر درآمد ، توصیه قیمت ها ، تجزیه و تحلیل بازخورد از میهمانان یا دنبال کردن سیاست های قیمت گذاری رقبا. چرا ارزش این را دارد که با افزودن محصولات مکمل ، محصول اصلی را گسترش دهیم؟امکان ردیابی سیاست های قیمت گذاری رقبا اصلی ، حداقل کاهش خطر پیروی از یک سیاست قیمت گذاری اشتباه و خطر ضرر مرتبط با تصویر را فراهم می آورد. علاوه بر این ، آنها در بهینه سازی استراتژی قیمت گذاری و در نتیجه رشد درآمد هتل کمک می کنند. ابزارهای اضافی برای پشتیبانی از مدیریت درآمد هتل توسط بسیاری از فروشندگان سیستم های مدیر کانال ارائه می شود. در حالی که به انتخاب یک راه حل خاص فکر می کنید ، منطقی است که نمونه کارها را کامل کنید و تصمیم نهایی را بر این اساس بگیرید. مزایای ناشی از ترکیبی از تعدادی از ابزارهای یکپارچه یکپارچه می تواند یک تعجب خوب باشد.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 1:24