جوانب مثبت و منفی تجارت حاشیه cryptocurrency

ساخت وبلاگ

تجارت ارزهای رمزپایه را می توان با استفاده از روشهای متنوعی انجام داد. ممکن است شما از "کوتاه مدت" ، تجارت حاشیه ، تجارت رمزنگاری شده و غیره شنیده باشید ، زیرا هر یک از این اصطلاحات به یک مفهوم اشاره دارد ، درک اینکه چگونه همه این آثار می تواند دشوار باشد.

با این حال ، تجارت حاشیه ای با ارزهای رمزپایه لازم نیست چالش برانگیز باشد. بله ، بازار رمزنگاری غیرقابل پیش بینی و بی ثبات است ، اما اگر تجربه کافی در تجارت حاشیه رمزنگاری کسب کنید ، می توانید به گروهی از افرادی بپیوندید که در بازارهای گاو نر و خرس در نوسانات قیمت درآمد کسب می کنند.

اما تجارت حاشیه چیست و چگونه کار می کند؟این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه می توانید تجارت حاشیه و همچنین جوانب مثبت و منفی آن را شروع کنید. در پایان ، ما نکاتی را به اشتراک خواهیم گذاشت تا سفر تجاری شما لذت بخش تر و موفق تر شود.

اول ، بیایید به تئوری تجارت حاشیه cryptocurrency نگاه کنیم.

تجارت حاشیه cryptocurrency چیست؟

با وام گرفتن پول از سایر کاربران یا خود مبادله ، معامله گران می توانند تعامل خود را با یک دارایی خاص از طریق معاملات حاشیه رمزنگاری افزایش دهند. معاملات حاشیه به معامله گران این امکان را می دهد تا برخلاف معاملات عادی ، مبلغ سرمایه ای را که با آنها تجارت می کنند ، افزایش دهند ، که به معامله گران نیاز دارد تا معاملات را با وجوه خود انجام دهند ، که همیشه امکان پذیر نیست ، به خصوص برای تازه کار.

معاملات حاشیه cryptocurrency معمولاً به عنوان "تجارت اهرم" گفته می شود زیرا به معامله گران این امکان را می دهد تا دارایی خود را با مبلغ معینی افزایش دهند. به عنوان مثال ، یک معامله گر حاشیه با استفاده از اهرم 50 برابر 50 برابر خطر و پتانسیل پاداش تجارت خواهد بود.

بسیاری ، به ویژه تازه واردان ، در حال حاضر ممکن است تجارت حاشیه را یک پیروزی بزرگ و راهی برای بازرگانان برای تکثیر سود خود درک کنند. با این حال ، تجارت حاشیه اشکالاتی دارد. شما هنگام استفاده از اهرم برای افزایش منابع خود در این نوع معاملات ، خطر بیشتری را ایجاد می کنید. اما آیا می توان تمام پول خود را از دست داد؟

خوشبختانه برای معامله گران ، هیچ ارتباط مستقیمی بین اهرم و ریسک در هنگام تجارت Cryptocurrency در حاشیه وجود ندارد. اگر با اهرم 50 برابر تجارت کنید ، ضررهای شما با 50 برابر ضرب نمی شود زیرا تقریباً هرگز پول بیشتری از آنچه در معامله قرار داده اید از دست نمی دهید. با این حال ، در شرایط خاص ، خسارات می تواند از سرمایه سرمایه گذاری فراتر رود.

معاملات حاشیه در بازارهای نوسانات آهسته و کم مانند بازار فارکس یا سهام محبوب است. با این حال ، در بازارهای رمزنگاری نیز محبوبیت گسترده ای پیدا کرد.

تجارت حاشیه رمزنگاری چگونه کار می کند؟

صادقانه بگویم ، تجارت با اهرم یک فرایند بسیار ساده است. کاربر Exchange مبلغ خاصی از سرمایه را از مبادله وام می گیرد و به امید دستیابی به بازده قابل توجه با آن معامله می کند.

یک معامله گر باید با پرداخت پیش فرض ، همچنین به عنوان "حاشیه اولیه" شناخته شود و موقعیت را با مبلغ مشخصی در حساب خود (حاشیه نگهداری) حفظ کند.

وجوهی که شما برای شروع تجارت حاشیه ای با مبادله رمزنگاری سرمایه گذاری می کنید ، توسط مبادله به عنوان وثیقه ذخیره می شوند. محدودیت مبادله ای که در آن تجارت می کنید و حاشیه اولیه شما تعیین می کند که چقدر می توانید از اهرم استفاده کنید.

در نرم افزار مختلف تبادل cryptocurrency ، سطح اهرم متفاوت بیان می شود ، مانند 50x یا 50: 1. هر مبادله می تواند مقدار خود را از اهرم خود تعیین کند که به مشتریان ارائه می دهد.

معاملات حاشیه هنگام باز کردن موقعیت ها به کاربران دو گزینه می دهد: کوتاه یا اشتیاق.

یک معامله گر پیش بینی افزایش ارزش دارایی ، موقعیت طولانی را باز می کند. در مقابل ، اگر انتظار کاهش قیمت دارایی دیجیتال را داشته باشند ، معامله گران "کوتاه می شوند".

با این حال ، اگر هنگام تجارت با اهرم پول خود را از دست دهید ، مبادله بلافاصله به موقعیت شما پایان می یابد و معامله خود را "نقدینگی" می کند. این اتفاق می افتد وقتی که قیمت دارایی زیربنایی به یک سطح از پیش تعیین شده رسیده است ، که از آن به عنوان "قیمت انحلال" یاد می شود.

حال ، بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم که اصلی ترین مزایای تجارت حاشیه رمزنگاری چیست.

جوانب مثبت تجارت حاشیه رمزنگاری

الف) امکان استفاده از دارایی رمزنگاری ؛

خرید دارایی های رمزنگاری در حاشیه به شما امکان می دهد با استفاده از ارزش دارایی هایی که قبلاً در اختیار دارید ، میزان معامله خود را افزایش دهید. اگر ارزش سرمایه گذاری شما رشد کند ، می توانید درآمد خود را گسترش دهید.

برای تصویرگری ، یک مبادله رمزنگاری به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا 50 برابر هزینه خرید دارایی های رمزنگاری شده در حاشیه وام بگیرند. از این رو ، اگر می خواستید یک دارایی رمزنگاری به ارزش 20،000 دلار بخرید ، می توانید 10،000 دلار از پولی را که سرمایه گذاری کرده اید قرار دهید و 10،000 دلار اضافی برای خرید بقیه وام بگیرید. این باعث می شود کل سرمایه گذاری شما 20،000 دلار باشد.

ب) سودآوری بهبود یافته در روند فعلی بازار ؛

با این حال ، به معامله گران ، عمدتاً تازه کار ، باید توصیه شود که چنین برنامه سرمایه گذاری عمدتاً برای معامله گران حرفه ای تمام وقت مناسب است. معامله گران باتجربه از یک حساب حاشیه برای وام گرفتن مبالغ قابل توجهی برای سرمایه گذاری استفاده می کنند زیرا آنها تخصص و اعتماد به نفس برای تکثیر بازده خود دارند.

سرمایه گذاری حاشیه ممکن است در بازارهای صعودی بسیار مفید باشد ، به خصوص اگر هر روز در رایانه خود هستید ، با یک ذهنیت تجاری مناسب ، محدودیت ضرر و زیان محکم داشته باشید. با این حال ، معامله گران فقط باید این کار را انجام دهند در صورتی که انتظار داشته باشند که بازار به افزایش خود ادامه دهد و همیشه باید محدودیت های ضرر را تعیین کند ، زیرا در غیر این صورت ، خسارات قابل توجهی اجتناب ناپذیر است. همین مورد در مورد بازارهای خرس نیز صدق می کند. تفاوت اصلی در اینجا این است که معامله گران پیش بینی می کنند که قیمت در حالی که طبق برنامه معاملاتی خود طبق روند فعلی دنبال می شود ، کاهش یابد.

ج) تنوع یک نمونه کارها ؛

اگر نمونه کارها شما بخش قابل توجهی از یک دارایی رمزنگاری را نشان می دهد ، می توانید "تخم مرغ ها را در یک سبد" قرار دهید. با این حال ، با یک حساب حاشیه ، ممکن است بتوانید از آن دارایی ها به عنوان امنیت برای وام حاشیه استفاده کنید. شما می توانید بدون نیاز به فروش دارایی های اساسی خود ، نمونه کارها خود را با استفاده از درآمد وام گسترش دهید. این روش ممکن است سودمند باشد اگر درآمد سرمایه گذاری غیر واقعی و تمایل به حفظ آن داشته باشید.

معاملات حاشیه cryptocurrency اشکالاتی نیز دارد و نگه داشتن آنها در ذهن بسیار مهم است.

منفی تجارت حاشیه رمزنگاری

معاملات حاشیه ممکن است سودمند و جذاب باشد ، اما خطر وجود دارد. وام گرفتن در حاشیه ، کلیه خطرات مرتبط با بدهی ، مانند پرداخت بهره و کاهش انعطاف پذیری برای درآمد آینده را مستلزم آن می کند. ریسک تماس حاشیه ، هزینه های اضافی و احتمال از دست دادن کل مانده حساب در یک دوره زمانی کوتاه ، خطرات اصلی مرتبط با تجارت در حاشیه است. به همان اندازه که به طرز چشمگیری ممکن است بازده را افزایش دهد ، حاشیه می تواند در عرض چند دقیقه حساب شما را از بین ببرد.

الف) خطر تماس حاشیه ؛

مقدار خاصی که به عنوان حاشیه تعمیر و نگهداری شناخته می شود ، باید در مانده حساب شما حفظ شود. اگر یک حساب کاربری به دلیل عملکرد ضعیف متحمل ضرر و زیان زیادی شود ، به شما نیاز به سپرده بیشتر و فروش برخی یا حتی تمام دارایی های حساب خود برای بازپرداخت وام حاشیه ، به طور خودکار یک تماس با حاشیه را آغاز می کند.

توجه داشته باشید که کارگزاری یا مبادله شما ممکن است حساب شما را بدون جستجوی توافق نامه خود نقدینگی کند در صورت سقوط بازارها با موقعیت های باز شده شما. این خطر قابل توجهی برای یک معامله گر ایجاد می کند.

حتی حامیان کسب حاشیه ، که از این خطر آگاه هستند ، هشدار می دهند که انجام این کار می تواند ضررها را چند برابر کند و تولید بازده بالاتر از نرخ وام حاشیه را ضروری کند.

بنابراین ، تجارت حاشیه رمزنگاری برای متخصصان آشنا با اصول آن است ، مطمئناً برای دلالان گاه به گاه نیست.

ب) هزینه های اضافی و خطر از دست دادن سرمایه ؛

تجارت حاشیه cryptocurrency می تواند ضررهای شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد ، دقیقاً مانند تجارت حاشیه سایر کلاس های دارایی. شما باید از احتمال از دست دادن کل سرمایه خود قبل از در نظر گرفتن معاملات حاشیه آگاه باشید. معامله گران همیشه موظفند حداقل 20 تا 30 ٪ از موقعیت باز ، با مبادلات و موسسات مالی ، مبلغ معینی از سهام خود را در حساب خود نگه دارند.

همچنین به یاد داشته باشید که وام گرفتن پول برای تأمین مالی تجارت حاشیه ای رایگان نیست. وجوه وام گرفته شده مورد علاقه قرار می گیرد و شما باید وام را بازپرداخت کنید. هزینه های معاملات اضافی این پلتفرم چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

در مرحله بعد ، بیایید برای شرکت در تجارت حاشیه ، آنچه را که باید انجام دهید بررسی کنیم.

چگونه می توان با تجارت حاشیه رمزنگاری شروع کرد

اولین قدم برای شروع با تجارت حاشیه cryptocurrency ، باز کردن حساب های حاشیه ای است که به معامله گران اهرم می دهد تا تجربه خود را در بازارهای مالی تقویت کنند. بر اساس اینکه آیا شما معتقدید قیمت دارایی افزایش می یابد یا سقوط می کند ، می توانید موقعیت خرید یا فروش را با یک حساب حاشیه آغاز کنید. برای کسانی که نمی خواهند برای مدت طولانی دارایی بخرند و نگه دارند ، امکان کاهش ارزش دارایی در هنگام کاهش ارزش دارایی ، ویژگی مطلوب تجارت حاشیه است.

مراحل زیر را دنبال کنید تا در معاملات حاشیه رمزنگاری شرکت کنید:

الف) برای یک پروفایل ثبت نام کنید و یک سپرده اولیه ایجاد کنید.

انجام این کار فوراً به شما امکان دسترسی به یک حساب آزمایشی رایگان را می دهد و به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه خطری ، تجارت با پول "جعلی" را انجام دهید. اگر آماده شروع تجارت با پول واقعی هستید ، می توانید سرمایه خود را به حساب خود اضافه کنید. هر نرم افزار جدی مبادله cryptocurrency باید یک حساب نسخه ی نمایشی داشته باشد تا به مشتریان خود اجازه دهد اولین تجربه را داشته باشند تا ببینند که چگونه آن را دوست دارند.

ب) بین تجارت CFD یا شرط بندی گسترش انتخاب کنید.

درک بیشتر در مورد مالیات این دو محصول تجاری ، وب سایت هایی که در دسترس هستند ، چگونگی محاسبه سود و زیان و هرگونه هزینه اضافی در راهنمای مقایسه CFDS ارائه شده توسط یک شرکت خاص بسیار مهم است.

ج) خطرات مرتبط با اهرم و حاشیه را بدانید.

همانطور که قبلاً می دانید ، معاملات حاشیه می تواند درآمد را به میزان قابل توجهی افزایش دهد ، اما آنها همچنین می توانند ضرر و زیان را نیز افزایش دهند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، مبادله باید جزئیات بیشتری در مورد جلوگیری از از دست دادن سرمایه در کتابهای مدیریت ریسک خود ارائه دهد.

د) در بازارهای حجم شرکت کنید.

مقدار دارایی های معامله شده بین خریداران و فروشندگان در یک دوره زمانی خاص به عنوان حجم معاملات شناخته می شود که حرکات قیمت را اندازه گیری می کند.

جفت های تجاری با حجم بالا معمولاً نوسانات قیمت کمتری را نشان می دهند زیرا نقدینگی بیشتری دارند. شایان ذکر است که پمپ ها و زباله های غیر منتظره در معاملات حاشیه می توانند به سرعت منجر به تماس های حاشیه ای و انحلال سفارش شوند.

در صورت تمایل به تجارت با اهرم ، پیدا کردن جفت معاملات با حجم بالا می تواند بسیار سودمند باشد.

ه) احساسات خود را کنار بگذارید.

نکته آخر ، اگر می خواهید برای مدتی شرکت کنید و تجارت را در حاشیه ادامه دهید ، باید احساسات را کنار بگذارید. اگرچه اهرم ایده زیبایی است ، اما انحلال اجباری اغلب اتفاق می افتد. بسیاری از معامله گران تازه کار از همبستگی بین قیمت انحلال و اهرم آگاه نیستند.

ظرفیت تجارت با اهرم 10X یا 25 برابر می تواند باعث الهام بخشیدن به خیالات ثروتمند شدن یک شبه شود. تفکیک از واقعیت منجر به شکسته شدن برای بسیاری از معامله گران بیش از حد می شود.

به یاد داشته باشید که اگر همه چیز آنقدر ساده بود ، همه از قبل ثروتمند بودند.

نکاتی برای معامله گران حاشیه رمزنگاری

در هنگام تجارت ارزهای رمزنگاری شده در حاشیه و با اهرم ، می توان از تاکتیک های مختلفی استفاده کرد. در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در مورد آن فکر کنند که ارزش درخواست را دارند:

الف) مدیریت ریسک ؛

بهترین توصیه ای که تا به حال در مورد تجارت حاشیه در ارزهای رمزپایه می شنوید ، تنظیم قوانین دقیق مدیریت ریسک است.

هر روش معاملات حاشیه اساساً حول مدیریت ریسک دقیق می چرخد. تجارت در حاشیه به خودی خود ریسک می کند. برای موفقیت ، شما باید درک کنید که چه موقع و چگونه می توانید خطرات محاسبه شده و نحوه از بین بردن آنها را درک کنید.

ب) سوخت را به آتش اضافه نکنید.

غالباً وسوسه انگیز است که به حالت سقوط ادامه دهید. ممکن است باور داشته باشید که در نهایت یک وارونگی وجود خواهد داشت که به شما امکان می دهد تا با رشد شمع قرمز ، همه اینها را در یک تجارت برگردانید.

مواقعی وجود دارد که به نظر می رسد همه چیز به خوبی پیش می رود و طبق برنامه ، اما بیشتر اوقات ، بازار شما را ضرب و شتم می کند. برای بازگشت پول از دست رفته خود ، موقعیت های خود را در یک گودال بی انتها از دست ندهید.

درعوض ، در مورد خروج از موقعیت های از دست دادن زودتر فکر کنید زیرا ارزهای رمزپایه فوق العاده بی ثبات هستند و در معرض نزولی فوق العاده و همچنین صعود قرار دارند.

ج) از نگرش های جزمرانه و فرضیات بازار خودداری کنید.

هر سرمایه گذار پیش بینی خاص خود را در مورد مسیری که بازار طی خواهد کرد ، دارد. با این حال ، بین یک اعتقاد در مورد جهت بازار و پایبندی سرسختانه به آن اعتقاد تفاوت وجود دارد ، اگر تصمیم به خرید دارایی دارید زیرا با انجام تجزیه و تحلیل فنی لازم ، اطمینان دارید که دارایی از سطح پشتیبانی قابل توجهی عقب نشینی می کندبشر

گزاف گویی ممکن است وارد شود ، اما این کار را با حجم کم انجام می دهد و به سرعت خراب می شود. یک معامله گر باهوش و سازگار از این امر آگاه است و در مورد فروش موقعیت طولانی خود برای سود ناچیز فکر می کند تا منتظر بماند و تماشای قیمت بیشتر را تماشا کند.

معامله گران بی تاب با قاطعیت متعهد به یک روند گاو هستند ، شاخص ها را نادیده می گیرند و به پایان نامه گاو خود می چسبند. همانطور که معلوم است ، یک موقعیت طولانی به سرعت به یک تجارت منفجر می شود-چیزی که اگر معامله گر "خنثی" باقی بماند ، از آن جلوگیری می شود.

گفته می شود ، آماده باشید و از همه امکانات انتظار داشته باشید. از آنجا که هر اتفاقی می تواند رخ دهد ، شما باید برای هر نتیجه ای آماده شوید.

د) به یاد داشته باشید که روند دوست شما است.

بگویید بازار به یک جهت هدایت می شود ، اما می خواهید با سوار شدن در هیئت مدیره دیگر معامله گران را دنبال کنید. با این کار ، شما در برابر روند "ضد تجارت" بازار پیش می روید.

اما ، هنگامی که بازار صعودی است ، صعودی است. در مورد بازار خرس نیز همین اتفاق می افتد. در دوره های تظاهرات شدید ، تغییر جهت می تواند کشنده باشد.

به یاد داشته باشید که این بهترین و ساده ترین راه برای پیشبرد جریان است که بازار فشار قوی را در یک جهت نشان می دهد. از آنجا که چرخه شواهد شدید غیر معمول است ، باید از آنها استفاده کنید.

ه) هرگز همه را وارد نکنید.

سرانجام ، به یاد داشته باشید که رفتن به همه بزرگترین اشتباه در دنیای مدیریت ریسک است.

لطفاً آن را بنویسید و آن را به دیواری بالاتر از جایی که تنظیم معاملات خود را دارید ، بچسبانید. هرگز همه چیز را سرمایه گذاری نکنید ، به خصوص چیزی که نمی توانید از پس آن برآیید.

رفتن به همه ساده ترین راه برای از دست دادن همه سرمایه های تجاری خود ، پول بیشتری برای تجارت حتی بدون حاشیه ندارید و تجربه خود را در تجارت ارزهای رمزپایه کاملاً خراب کرده اید. به یاد داشته باشید که پایداری عنصر اصلی یک معامله گر موفق رمزنگاری است.

خط پایین

اگر به دانش خود در مورد بازار رمزنگاری اعتماد کنید و به طور مداوم تغییرات قیمت را با موفقیت پیش بینی کنید ، می تواند درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با این حال ، باز کردن موقعیت نادرست در زمان اشتباه می تواند به شدت به وضعیت مالی شما آسیب برساند. بنابراین ، همیشه در مورد کارهایی که انجام می دهید مطمئن باشید و هرگز بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید.

سلب مسئولیت:

هیچ مشاوره مالی - اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزش و اطلاعاتی ارائه شده است ، بدون هیچ گونه ضمانت صریح یا ضمنی از هر نوع ، از جمله ضمانت صحت ، کامل بودن یا تناسب اندام برای هر منظور خاص.

شما نباید بر اساس هر یک از اطلاعات ارائه شده در این مقاله ، بدون انجام یک کار و مشاوره مستقل با یک کارگزار حرفه ای یا مشاوره مالی ، هیچ تصمیمی ، سرمایه گذاری مالی ، تجارت یا در غیر این صورت اتخاذ کنید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 0:55