سطح 1: تعریف ، نحوه عملکرد صفحه تجارت و دسترسی

ساخت وبلاگ

Akhilesh Ganti یک متخصص تجارت فارکس است که 20+ سال تجربه دارد و مستقیماً مسئولیت کلیه تصمیمات مربوط به معاملات ، ریسک و مدیریت پول را که در Arctosfx LLC گرفته شده است ، بر عهده دارد. وی مدرک لیسانس بیوشیمی و MBA را از M. S. U کسب کرده است ، و همچنین مشاور تجارت کالا (CTA) ثبت شده است.

چارلز یک متخصص و مربی بازار سرمایه در سطح ملی با بیش از 30 سال تجربه در زمینه توسعه برنامه های آموزشی عمیق برای رشد متخصصان مالی است. چارلز در تعدادی از موسسات از جمله گلدمن ساکس ، مورگان استنلی ، اجتماعی ژنرال و بسیاری دیگر تدریس کرده است.

Kirsten Rohrs Schmitt یک ویراستار حرفه ای ، نویسنده ، تصحیح کننده و چکنده است. وی در زمینه امور مالی ، سرمایه گذاری ، املاک و مستغلات و تاریخ جهان تخصص دارد. در طول حرفه خود ، وی محتوای زیادی را برای مجلات و وب سایت های مصرف کننده بیشمار ، رزومه های ساخته شده و محتوای رسانه های اجتماعی برای صاحبان مشاغل نوشت و ویرایش کرده است و وثیقه ای را برای آکادمی و غیرانتفاعی ایجاد کرده است. کرستن همچنین بنیانگذار و مدیر بهترین ویرایش شما است. او را در LinkedIn و Facebook پیدا کنید.

سطح 1 چیست؟

سطح 1 نوعی صفحه نمایش معاملاتی است که با تجارت سهام استفاده می شود که بهترین قیمت های پیشنهادی-حجم پیشنهاد را در زمان واقعی یا بهترین پیشنهاد و پیشنهاد ملی (NBBO) نشان می دهد. به نقل از سطح 1 اطلاعات اساسی را ارائه می دهد که در بیشتر موارد ، برای بیشتر سرمایه گذاران بیش از حد کافی است ، اگرچه برخی از معامله گران بسیار فعال کتاب سفارش و اطلاعات عمق بازار را که می توان در نقل قول های سطح بالاتر پیدا کرد ، ترجیح می دهند.

بازار سهام ایالات متحده دارای سه ردیف نقل قول است: سطح 1 ، سطح 2 و سطح 3. با نگاهی به این نقل قول ها به یک سرمایه گذار اجازه می دهد تا ببیند که یک سهام خاص با گذشت زمان و همچنین جایی که اقدام بازار در حال تحکیم است.

غذای اصلی

  • سطح 1 نوعی صفحه نمایش معاملاتی است که در معاملات سهام مورد استفاده قرار می گیرد و نقل قول های زمان واقعی را برای بهترین پیشنهاد و پیشنهاد ملی در یک امنیت نشان می دهد.
  • با ظهور اینترنت و تجارت آنلاین ، نقل قول های سطح 1 اکنون به طور گسترده ارائه می شود و سرمایه گذاران می توانند به صورت رایگان به آنها دسترسی پیدا کنند.
  • نقل قول های سطح 1 اغلب برای سرمایه گذاران بلند مدت که بیش از حد به تغییر قیمت کمی اهمیت نمی دهند ، کافی است.
  • معامله گران فعال که به دنبال بدست آوردن دستاوردهای بسیار کوچکتر هستند ، اغلب از نقل قول های سطح 2 استفاده می کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنند.

درک سطح 1

نقل قول های سطح 1 قبل از ظهور اینترنت و تجارت آنلاین نسبتاً نادر بود ، اما اکنون به طور گسترده ارائه می شود و سرمایه گذاران می توانند به صورت رایگان به آنها دسترسی پیدا کنند. این نقل قول ها را می توان در وب سایت های کارگزاران و همچنین در پورتال های اخبار مالی و رسانه ها ، مانند Moingstar یا Yahoo! یافت. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری. این اطلاعات اغلب به طور مستقیم توسط یک مبادله یا از طریق واسطه کارگزار داده ارائه می شود.

قابل اعتماد سطح 1 به نقل از سرمایه گذاران کمک می کند تا قیمت های بهتری برای خریدهای امنیتی و فروش ، به ویژه در بازارهای سریع در حال حرکت ، دریافت کنند ، جایی که سرمایه گذاران ممکن است سفارشات محدود را به جای سفارشات بازار ترجیح دهند.

به عنوان مثال ، یک سرمایه گذار که به دنبال خرید 1000 دلار سهام است ممکن است نقل قول سطح 1 را بررسی کند تا ببیند آیا آنها قادر به خرید کل مبلغ با قیمت معین هستند یا اینکه آیا سفارش آنها احتمالاً با قیمت بالاتر اجرا می شود.

نقل قول های سطح 1 اغلب برای سرمایه گذاران بلند مدت که بیش از حد به تغییر قیمت کمی اهمیت نمی دهند ، کافی است. با این حال ، معامله گران فعال که به دنبال گرفتن دستاوردهای بسیار کوچکتر هستند ، اغلب از نقل قول های سطح 2 استفاده می کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنند.

سطح نقل قول

  • نقل قول های سطح 1 داده های اصلی قیمت را برای امنیت از جمله بهترین پیشنهاد ارائه می دهد و از هر طرف قیمت + اندازه را بپرسید.
  • نقل قول های سطح 2 با افزودن عمق بازار اطلاعات بیشتری نسبت به نقل قول های سطح 1 ارائه می دهد. سطح 2 عمق بازار را به طور معمول تا 5-10 بهترین پیشنهاد نشان می دهد و قیمت ها را ارائه می دهد.
  • نقل قول های سطح 3 با ارائه 20 از بهترین پیشنهاد و قیمت ها ، عمق بازار بیشتری را می افزاید. کاربران همچنین می توانند داده ها را مستقیماً وارد کنند. اینها در درجه اول توسط کارگزاران و سازندگان بازار استفاده می شود.

هر سه سطح نقل قول در بالای یکدیگر ایجاد می شود. نقل قول های سطح 1 بالاترین پیشنهاد و کمترین قیمت درخواست را برای سهام فردی به سرمایه گذاران ارائه می دهد. این همچنین جدیدترین داده ها را برای امنیت خاص بر اساس کتاب سفارش در یک مبادله نشان می دهد. این نوع نقل قول ها رایج ترین است و همان چیزی است که سرمایه گذاران انفرادی هنگام درخواست اطلاعات از شرکت خدمات مالی خود می بینند. نقل قول های سطح 1 بهترین پیشنهاد در زمان واقعی را ارائه می دهد/از یک امنیت خاص درخواست می کند.

نقل قول های سطح 2 با ارائه عمق بازار به نقل قول های زمان واقعی برای هر نماد ، یک قدم جلوتر می روند. دانه بندی اضافه شده به معامله گران فعال کمک می کند تا میزان سفارشات خرید و فروش را با قیمت های مختلف (عمق) تعیین کنند و نشان می دهد که بیشتر سفارشات در بین سازندگان بازار متمرکز شده است (کتاب سفارش). این امر به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا محکم ترین ، کمترین پیشنهاد/سؤال را شناسایی کنند ، که برای سرمایه گذاران بزرگتر که تجارت با حجم بالا و فرکانس بالا (HFT) انجام می دهند ، مهم است.

به عنوان مثال ، فرض کنید که یک معامله گر فعال می بیند که شرکت ACME دارای نقل قول سطح 1 است که قیمت 5. 00 دلاری را با ASK 5. 10x100 دلار و پیشنهاد 4. 90x500 دلار نشان می دهد. معامله گر ممکن است فرض کند که با سفارش 500 سهم و مقاومت نسبتاً ضعیف با 5. 10 دلار با تنها 100 سهم در بازار ، پشتیبانی شدیدی با 4. 90 دلار وجود دارد. با این حال ، نقل قول های سطح 2 ممکن است سفارش 1000 سهم را با 5. 11 دلار و هیچ سفارش زیر 4. 90 دلار تا 4. 85 دلار نشان دهد ، که باعث می شود سهام بسیار ضعیف تر از آنچه نقل قول های سطح 1 دلالت دارد ، نشان دهد.

همچنین نقل قول های سطح 3 نیز وجود دارد که کلیه اطلاعات و خدمات نقل قول های سطح 1 و سطح 2 و همچنین به یک سرمایه گذار امکان ورود یا تغییر نقل قول ها ، اجرای سفارشات و ارسال تأیید معاملات را ارائه می دهد. این نوع نقل قول ها برای کارگزاران ثبت شده و موسسات مالی محفوظ است. به عنوان مثال ، سازندگان بازار در نقل قول های سطح 3 شرکت می کنند ، که به آنها امکان اجرای سفارشات مشتری را می دهد. به عنوان مثال ، فرض کنید که یک معامله گر فعال می بیند که شرکت ACME دارای یک نقل قول سطح 1 است که قیمت 5. 00 دلاری را با ASK 5. 10x100 دلار و پیشنهاد 4. 90x500 دلار نشان می دهد. معامله گر ممکن است فرض کند که با سفارش 500 سهم و مقاومت نسبتاً ضعیف با 5. 10 دلار با تنها 100 سهم در بازار ، پشتیبانی شدیدی با 4. 90 دلار وجود دارد. با این حال ، نقل قول های سطح 2 ممکن است سفارش 1000 سهم را با 5. 11 دلار و هیچ سفارش زیر 4. 90 دلار تا 4. 85 دلار نشان دهد ، که باعث می شود سهام بسیار ضعیف تر از آنچه نقل قول های سطح 1 دلالت دارد ، نشان دهد.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 0:25