SEBI برای تعریف آنچه که یک شناور رایگان است ، بررسی می کند

ساخت وبلاگ

Photo: Mint

حق بیمه

  • تنظیم کننده در حال تغییر است که آیا سهامداری عمومی برای ایجاد حس شناور رایگان کافی است
  • شرکت های ذکر شده بدون هیچ گونه پروموتور قابل شناسایی منجر به نیاز به تعریف رایگان شناور آزاد شده اند

بمبئی: هیئت اوراق بهادار و مبادله هند (SEBI) بررسی آنچه را که یک شناور رایگان را تشکیل می دهد و اینکه آیا باید حداقل سهامداری عمومی باشد یا فقط سهام است که توسط موسسات و مروج نگهداری نمی شود ، آغاز کرده است. دانش مستقیم از جمله یک مقام ارشد با SEBI.

وی گفت: "ما به دنبال پاسخ هایی هستیم که آیا سهامداری عمومی برای ایجاد حس شناور رایگان در یک شرکت کافی است. ما از دو مبادله برای دیدگاه آنها خواسته بودیم. آنها ارائه هایی را ارائه داده اند که الگوی سهامداری شرکت های برتر را بر اساس سرمایه گذاری در بازار ، چقدر توسط مروج و نهادها ، داخلی و خارجی برگزار می کند. ما در حال بررسی هستیم که آیا تعریف شناور رایگان برای شرکت های هندی تغییر می کند؟ "

همانطور که بیت کوین 14 ساله می شود ، Cryptocurrency در انتظار جدید است.

مرکز تروریسم واقع در نزدیکی هند: EAM JAIS.

بیانیه ای که توسط یک وزیر ارائه شده است نمی تواند به ویکر نسبت داده شود.

مالیات بر افزایش مالیات بر فروش نفت خام ، صادرات د.

سهام شناور یا شناور رایگان تعداد سهام موجود برای تجارت را نشان می دهد. هرچه شناور رایگان بیشتر باشد ، کشف قیمت بهتر می شود و شانس دستکاری سهام را کاهش می دهد. تعریف مبادلات هند کمی متفاوت است و شامل سهام یک شرکت موجود در بازار سرمایه گذاری عمومی است.

به طور معمول ، این به معنای سهامداری عمومی است. SEBI حداقل آستانه 25 ٪ از سهامداری عمومی را برای کلیه شرکت های ذکر شده تعیین می کند.

"هدف از محاسبه شناور آزاد ، تمایز بین سهامداران استراتژیک (کنترل کننده) است ، که دارایی های آنها به نگرانی هایی از قبیل کنترل کنترل به جای ثروت اقتصادی شرکت بستگی دارد ، و آن دسته از دارندگان که سرمایه گذاری آنها به قیمت سهام و ارزیابی آنها از یک بستگی داردBSE در وب سایت خود گفت: چشم انداز آینده شرکت.

نژاد جدیدی از شرکت ها بدون هیچ گونه تبلیغ کننده قابل شناسایی ذکر شده است. این امر منجر به این عقیده شده است که شناور رایگان ، که به طور معمول به معنای سهام نیست که توسط مروج نگهداری نمی شوند ، ممکن است بازتاب صحیحی از سهام آزادانه برای تجارت در دسترس نباشد.

بخش اعظم سهام شرکتهای ذکر شده توسط موسسات خارجی و داخلی برگزار می شود که سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر نمی کنند.

تجزیه و تحلیل سریع از شرکت های Nifty 50 ، که بیش از 65 ٪ از کل بازار شرکت های ذکر شده NSE را تشکیل می دهند ، نشان می دهد که از سپتامبر 2021 ، 43. 7 ٪ از کلاه بازار توسط مروج نگهداری می شود ، 27. 4 ٪ توسط موسسات خارجی ،15. 41 ٪ توسط موسسات داخلی و 11. 73 ٪ توسط سرمایه گذاران خرده فروشی.

سریعترین شرکتهای کوچک در حال رشد 2022 برای افزودن به یو.

IBC Plot Twist ممکن است به Defaulters اجازه دهد تا دستکاری ها را حفظ کند

چاندا کوچار می تواند در یک آشفتگی عمیق تر باشد

مسابقه فضایی راه اندازی هند با 170 درخواست f.

یک سال پیش ، در همان مجموعه شرکت ها 44. 25 ٪ CAP بازار توسط مروج ، 27. 75 ٪ توسط سرمایه گذاران پرتفوی خارجی ، 16. 19 ٪ توسط موسسات داخلی از جمله صندوق های متقابل و شرکت های بیمه و 9. 71 ٪ توسط سرمایه گذاران خرده فروشی برگزار شد.

وی گفت: "یکی از گزینه هایی که مورد توجه قرار می گیرد این است که آیا هلدینگ نهادی را می توان از شناور آزاد خارج کرد. با این حال ، این مجموعه از موضوعات خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، صندوق های حاکمیتی ، حتی شرکت بیمه عمر (LIC) هند ، اغلب اوراق بهادار خود را دوباره تعادل نمی بخشد ، بنابراین نگهداری آن در برخی از شرکت ها با تغییرات جزئی در همان سه ماهه چهارم باقی می ماند. بنابراین باید بدان معنی باشد که دارایی های آنها نباید در شناور آزاد گنجانده شود. "

برگزاری LIC در ذغال سنگ هند به سختی از 11. 10 ٪ در سپتامبر 2020 به 11. 01 ٪ در سپتامبر 2021 ، در بانک ICICI از 8. 87 ٪ به 7. 59 ٪ در سپتامبر 2021 و در سیمان های Ambuja از بیش از 6 ٪ تغییر کرده است.

وی گفت: "مبادلات به تنظیم کننده گفته اند که آنها برای چندین دهه شناور رایگان را به چنین روشی محاسبه کرده اند. در صورت نیاز به تغییر قوانین ، آنها تغییرات را ایجاد می کنند. با این حال ، قبل از هرگونه تغییر ، تنظیم کننده باید به آنچه همتایان جهانی انجام می دهند نگاه کند. "

SEC شناور رایگان را به عنوان سهام برجسته در دسترس برای تجارت توسط سرمایه گذاران عمومی توصیف می کند. سهام توسط افسران اجرایی ، مدیران و سایر سهامداران که به عنوان شرکت های وابسته به شرکت شناخته می شوند ، از جمله کلیه سهام محدود و عملکردی که تحت برنامه های جبران خسارت سهام صادر شده اند ، در شناور رایگان گنجانده نشده اند.

بررسی SEBI در مورد شناور رایگان در نیمه دوم سال 2021 آغاز شده بود که سهام گروه شرکتهای آدانی نزدیک به 1 تریلیون پوند در سرمایه بازار از دست داده بود.

گروه Adani از شرکتهای ذکر شده پس از ظهور شک و تردید در سهامداری خارجی که سال گذشته در نزدیکی راکد باقی مانده است ، قیمت سهم گسترده ای را به خود اختصاص داده اند.

Jayshree P Upadhyay

جیشری رئیس تیمی از خبرنگاران است که بر داستانهای قانونی ، نظارتی و تحقیقاتی متمرکز شده اند. او بیش از یک دهه کار کرده است و گزارش در مورد کلاهبرداری های مالی ، داستانهای حقوقی و تقاطع مسائل مربوط به شرکتها و نظارتی را گزارش کرده است. او در بمبئی مستقر است و قبلاً با Business Standard ، Mint ، The Moing Context و Bloomberg TV هند کار کرده است.

سرمایه گذار داخلی خود را می دانید آیا اعصاب فولاد را دارید یا نسبت به سرمایه گذاری های خود بی خوابی می شوید؟بیایید رویکرد سرمایه گذاری شما را تعریف کنیم.

همه اخبار تجاری ، اخبار بازار ، شکستن رویدادهای خبری و آخرین به روزرسانی های اخبار مربوط به نعناع زنده را بگیرید. برای دریافت به روزرسانی های روزانه بازار ، برنامه News Mint را بارگیری کنید.< SPAN> گروه Adani از شرکتهای ذکر شده پس از ظهور شک و تردید در سهامداری خارجی که سال گذشته در نزدیکی راکد باقی مانده است ، قیمت سهم گسترده ای را به دست آوردند.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:28