نحوه سرمایه گذاری در طلا: روشهای مختلف دستیابی به دارایی ایمن و ایمن

ساخت وبلاگ

در سنین بالا ، تعداد کمی از چیزها به همان اندازه طلای جذاب به عنوان طلا باقی مانده است. فلز براق معیاری از ثروت برای ملل و افراد در طول تاریخ بوده است. و حتی اگر مقدمه و پذیرش در سراسر جهان ارز فیات وضعیت طلا را به عنوان یک نشانگر اصلی ثروت تغییر داد ، اما ارزش خود را به عنوان دارایی از دست نداده است. امروزه ، طلا بیشتر مورد علاقه سرمایه گذاران به عنوان یک دارایی ایمن و توانایی رشد آن در هنگام سقوط بازار سهام است.

چرا در طلا سرمایه گذاری کنید

قبل از رسیدن به "چگونه" از آن ، درک روند فکر سرمایه گذاری در طلا ضروری است تا بتوانید تصمیم آگاهانه بگیرید.

یکی از دلایلی که سرمایه گذاران به دنبال طلا هستند این است که با بازار سهام ارتباط منفی دارد.

F:Logicose Docs Folderhistorical-gold-prices-100-year-chart-2020-12-17-macrotrends.png

S& P 500

F:Logicose Docs Foldersp-500-historical-chart-data-2020-12-17-macrotrends.png

اگر قیمت طلا را برای مدت مشابه در شاخص S& P 500 قرار دهید ، خواهید دید که وقتی بازار در زمان رکود بزرگ و همچنین در سقوط بازار 2020 بازار رشد کرد ، طلا رشد کرد. اما یک طرف تلنگر نیز وجود دارد ، این بدان معناست که در یک بازار قوی ، سهام (حتی شاخص های طیف گسترده) بازده بهتری را ارائه می دهند.

دلایل دیگری برای خرید (یا عدم خرید) طلا نیز وجود دارد. اگر هستید باید آن را بخرید:

  • نگران آینده دلار آمریکا است.
  • کالایی با عرضه محدود می خواهید.
  • متنوع کردن نمونه کارها.

اگر ممکن است بخواهید طلا بخرید:

  • به دنبال سودهای بلند مدت در بازار هستند.
  • برای به دست آوردن یا نگهداری دارایی فیزیکی آماده نیستند.

نحوه سرمایه گذاری در طلا

چندین روش برای سرمایه گذاری در این فلز آرزو وجود دارد.

دارایی فیزیکی

شما می توانید طلای فیزیکی را به اشکال زیر خریداری کنید:

  • شمش طلا/نوار طلا
  • سکه های طلا
  • کسری
  • جواهر سازی

هر شکل فیزیکی دارایی دارای هزینه های اضافی متفاوت و پیامدهای نقدینگی است که به آن متصل است. خالص ترین شکل سرمایه گذاری در طلا ، خرید شمش طلا (همچنین به آن میله های طلا) است زیرا می توانید آنها را با قیمت نقطه ای از فلز بفروشید. حداقل هزینه اضافی برای شکل دادن و برندسازی شمش است. اطمینان حاصل کنید که طلا 99. 5 ٪ خالص یا خالص تر است.

همچنین ، سعی کنید به دنبال فرقه های کوچکتر باشید زیرا فروش بزرگتر ممکن است دشوار باشد. اگر بودجه کافی برای خرید 10 اونس شمش طلا دارید ، هر یک از یک اونس هر اونس را خریداری کنید ، نه یک شمش ده اونسی. شما می توانید آن را مستقیماً از دفتر طلای ایالات متحده ، نعناع ایالات متحده ، از نمایندگی های فلزی گرانبها و حتی از یک دستگاه خودپرداز طلا خریداری کنید. آخرین مورد پیدا کردن مشکل است و قیمت آن معمولاً بالاتر از قیمت نقطه است.

سکه های طلا را می توان به دو دسته گسترده تقسیم کرد. آنها می توانند سکه های شمش (مانند عقاب طلای آمریکا) باشند که کمی گران تر هستند و ممکن است به اندازه میله های طلا خالص نباشند. اما آنها هنوز هم سرمایه گذاری های نسبتاً قابل پیش بینی هستند (به خصوص اگر سطح خلوص را بدانید). انواع دیگر سکه های طلا شامل سکه های پرنعمت است که به دلیل ارزش تاریخی آنها ممکن است قیمت بالاتری را بدست آورند. اما آنها غیرقابل پیش بینی ، فروش دشوار هستند و بیشتر از یک سرمایه گذاری کالا شبیه به کلکسیون هستند.

از طلا به عنوان جواهرات هزاره استفاده شده است و قطعات جواهرات طلا معمولاً از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند. اما این یک سرمایه گذاری ایده آل نیست زیرا در بیشتر موارد ، از میله های طلا به طور قابل توجهی خالص است. همچنین ، جواهرات گرانتر از ارزش طلای است که می تواند به آن ذوب شود ، زیرا با هزینه کاردستی همراه است.

دارایی های طلای فیزیکی باید بیمه شوند (جواهرات به طور معمول در بیمه خانه پوشانده می شوند) و با خیال راحت ، یا در جعبه سپرده یا در یک صندوق امانات نگهداری می شوند.

اگرچه هنوز هم معمول نیست ، اما برخی از بانک های آنلاین (با سیستم عامل های سرمایه گذاری خود) اکنون به شما امکان می دهند در طلا نیز سرمایه گذاری کنید. شما می توانید فلز را تحویل بگیرید ، یا بانک می تواند آن را برای شما ایمن نگه دارد.

طلای کسری بسیار شبیه به سرمایه گذاری کسری است. به جای خرید سهم کامل از سهام که ممکن است بسیار گران باشد به عنوان مثالسهام آمازون بیش از 3000 دلار است که هرکدام فقط 1 دلار از سهام آمازون را خریداری می کنید ، یعنی کسری از یک سهم. این امر باعث می شود تا آن را برای سرمایه گذاران روزمره بسیار بیشتر کند. شما همچنین می توانید طلا را به همان روشی خریداری کنید که در آن بخشی از نوار طلایی را که توسط یک موسسه نگهداری می شود ، داشته باشید. هنگامی که به اندازه کافی مالک هستید می توانید به یک نوار یا سکه تبدیل شوید و در صورت تمایل مالکیت فیزیکی آن را بگیرید.

صندوق های طلا و آینده

اگر می خواهید بدون برخورد با دارایی فیزیکی ، در طلا سرمایه گذاری کنید ، ETF های طلا و صندوق های متقابل طلا وجود دارد. وجوه متقابل طلا به طور معمول وجوهی است که از سهام مربوط به طلا و در برخی موارد خود دارایی تشکیل شده است. شما می توانید این وجوه را از یک بانک یا یک موسسه مالی که مدیریت آنها را خریداری می کند ، خریداری کنید.

از طرف دیگر ، ETF های طلایی خرید و فروش نسبتاً ساده تر هستند ، زیرا در بازار سهام موجود است. این ETF ها توسط فلز واقعی پشتیبانی می شوند ، اما می توانید آنها را در محدوده قیمت قابل توجهی پایین تر خریداری کنید. این امر به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا بدون انجام سرمایه گذاری های قابل توجه ، نمونه کارها خود را با طلا محافظت کنند.

آینده طلا کمی متفاوت است. این یک قرارداد بین شما و فروشنده است که مقدار خاصی از طلا را با قیمت خاص در یک تاریخ مشخص خریداری کنید. شما فقط برای خرید گزینه باید بخش کوچکی از کل هزینه پیش رو را تهیه کنید که می تواند یک چیز خوب و بد باشد. اگر باتجربه نیستید یا قیمت طلا را به اشتباه پیش بینی می کنید ، می توانید بیشتر از سرمایه گذاری اصلی خود از دست بدهید. این باعث می شود آن را از وجوه و سهام متفاوت کند زیرا با آن کلاس های دارایی (و تقریباً تمام کلاس های دارایی دیگر) ، شما نمی توانید بیشتر از آنچه سرمایه گذاری کرده اید از دست بدهید. گزینه ها در Exchange Mercantile New York معامله می شوند.

سهام

اگرچه افراد بیشتری هنگام تلاش برای خرید اوراق بهادار با طلا در بورس ، به سمت ETF های طلایی تکیه می کنند ، اما سهام طلا نیز ارزش جستجو را دارد ، به خصوص اگر دو نوع اصلی را در نظر بگیرید. شرکت های طلایی مانند شرکت Newmont وجود دارند که بزرگترین شرکت معدن جهان است.

سپس ، شرکت هایی مانند Franco Nevada Corp وجود دارند که دارای حق امتیاز و جریان در سایر شرکت های معدن هستند و خود معادن را نیز اداره نمی کنند. تفاوت بین بازده دو نوع مختلف سهام طلا می تواند کاملاً واضح باشد.

قیمت نیومونت بین ژانویه 2011 و ژانویه 2020 بیش از 24 ٪ کاهش یافته است (قبل از افزایش قیمت های طلا) ، در حالی که فرانکو نوادا طی مدت مشابه سرمایه گذاران خود را بیش از 200 ٪ بازگرداند.

سهام طلا ، به ویژه اگر شما عملکرد و مدل تجاری شرکت های مختلف را در نظر بگیرید ، ممکن است از الگوی قیمت نقطه تقلید نکند.

خرید طلا با Unifimoney

در Unifimoney ، ما به شما این انتخاب را می دهیم که تصمیم بگیرید که چگونه ، چه موقع و چه مقدار سرمایه گذاری در فلزات گرانبها را سرمایه گذاری می کنیم ، و ما را به عنوان اولین Neobank برای اضافه کردن فلزات گرانبها به بستر سرمایه گذاری خود تبدیل می کنیم. شما نمی توانید در فلزات گرانبها در زمینه Wealthfront ، M1 یا Betterment سرمایه گذاری کنید ، و همچنین نمی توانید در Robinhood باشید.

در ابتدا ، طلا ، نقره و پلاتین به صورت کسری در دسترس خواهند بود. این به سرعت گسترش می یابد و شامل گزینه خرید سکه و میله های کامل می شود. کاربران Unifimoney صاحب فلز فیزیکی هستند که در همان ارائه دهنده شبکه طاق ذخیره می شود که توسط بزرگترین مدیران ثروت جهان استفاده می شود. فلز گرانبهای شما در کنار میلیاردها دلار ارزش طلا ، نقره و پلاتین ذخیره می شود. هر اونس فلز در همه زمان ها با ممیزی های کاملاً مستقل از طاق ها و کلیه مالی به حساب می آید. شرکای ما در معرض الزامات دقیق امنیت و فناوری قرار دارند و به طور منظم ممیزی های امنیتی اطلاعات را نیز انجام می دهند.

برنامه فلزات گرانبها Unifimoney با نام برجسته در امنیت دارایی های فیزیکی و لجستیک اداره می شود: GBI (www.bullioninteational.com). خود فلزات فیزیکی با نام های اصلی در امنیت ذخیره می شوند: Brinks، Loomis و IDS. آنها تحت نظارت 24×7، نگهبان مسلح، به شدت در مکان های خزانه کلاس 3 هستند و همیشه بیمه کامل هستند. و اگر مایل به تصاحب فیزیکی ذخایر فلزی خود هستید، می توانید به طور ایمن درب منزل خود (فقط در سرزمین اصلی ایالات متحده) تحویل بگیرید.

هدف از گسترش ما در تجارت فلزات گرانبها، ایجاد یک ابربرنامه پولی واقعی است که برای به حداکثر رساندن فرصت‌های ثروت‌سازی کاربران ما کار می‌کند. ما به تنوع و رویکرد آرام آرام ثروتمند شدن در مدیریت پول اعتقاد داریم.

نتیجه

طلا می تواند پوشش مناسبی در برابر تلاطم بازار ایجاد کند و در صورت خرید و فروش در زمان مناسب، راه خوبی برای دستیابی به سودهای کوتاه مدت قابل توجهی ارائه دهد. اگر تصمیم خود را در مورد دارایی گرفته اید، باید به روش های مختلف سرمایه گذاری نگاه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. میزان سرمایه ای که می خواهید سرمایه گذاری کنید، این که آیا آن را برای بلندمدت یا کوتاه مدت نگه دارید، چه میزان نقدینگی به دنبال آن هستید و اهداف سرمایه گذاری شما - همه این عوامل در هنگام تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در طلا نقش می بندند.

مطالب دیگر برای خواندن

اعتماد به نفس: ایتان باتلر (گروه دالمور) در مورد سرمایه گذاری کسری و آینده مالکیت

1 سپتامبر 2022

اعتماد فکری: کریستوفر ال. ویلیستون ششم (IBAT) در مورد چرا مشارکت فین‌تک/بانک جامعه در تگزاس بزرگتر است
آیا سرمایه گذاران می توانند در مورد آینده انرژی بانکی کنند؟

*اطلاعات مهم و سلب مسئولیت

موارد فوق به منزله پیشنهاد، درخواست پیشنهاد، یا توصیه ای برای خرید یا فروش اوراق بهادار خاص نیست. نظرات فهرست شده در بالا نظرات Unifimoney Inc. یا Unifimoney RIA, Inc. نیستند، بلکه بیانگر نظرات مشارکت کنندگان مستقل هستند. این مشارکت کنندگان ممکن است در سهام مورد بحث موقعیت داشته باشند یا نباشند. سرمایه گذاران همیشه باید به طور مستقل درباره سهام فهرست شده تحقیق کنند و نظرات خود را شکل دهند، در حالی که تشخیص می دهند هر سرمایه گذاری انجام شده ممکن است ارزش خود را از دست بدهد، تضمین بانکی ندارد و FDIC بیمه نشده است.

حق چاپ 2022 -- کلیه حقوق محفوظ است.

اجتماعی
شرکت
منابع

سرمایه گذاری خطر دارد و احتمال از دست رفتن اصل سرمایه وجود دارد. خدمات مشاوره سرمایه گذاری توسط Unifimoney Ria ، Inc. ، یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده SEC ارائه شده است. برای اطلاعات مهم و افشای مربوط به حساب Robo-Investment ، به https://www.unifimoney.com/legal مراجعه کنید.

محصولات بانکی: حساب Omnibus بانک توسط First Fidelity Bank (FFB) ارائه شده است و حساب FDIC بیمه شده است.

خدمات حساب کارگزاری از طریق Apex Clearing and Cashody ، Inc. ("Apex") ، یک فروشنده کارگزار ثبت شده ، عضو FINRA و SIPC ارائه می شود. پول نقد و سرمایه گذاری شما توسط SIPC حداکثر 500000 دلار محافظت می شود و 250،000 دلار برای پول نقد محدود می شود. سپرده ها در Apex سپرده یا سایر تعهدات نیستند و توسط First Fidelity Bank تضمین نمی شوند. نه FDIC بیمه شده-ممکن است ارزش خود را از دست بدهد.

محصولات دارایی دیجیتال: سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال شامل ریسک است ، از جمله خطر از دست دادن. دارایی های دیجیتال بسیار بی ثبات هستند ، در هر زمان می توانند غیرقانونی شوند و برای سرمایه گذاران با تحمل پرخطر است. سرمایه گذاران در دارایی های دیجیتال می توانند کل ارزش سرمایه گذاری خود را از دست بدهند. حضانت و تجارت دارایی های دیجیتالی توسط شرکت Gemini Trust ، یک شرکت اعتماد به نفس محدود در ایالت نیویورک ارائه شده است. دارایی های دیجیتال توسط شرکت بیمه سپرده فدرال یا شرکت حفاظت از سرمایه گذار اوراق بهادار ("SIPC") بیمه نمی شوند. "و یک سپرده یا سایر تعهدات بانک FFB نیست

محصولات فلزی گرانبها: تجارت فلزی گرانبها از طریق GBI ، یک فروشنده فلزات گرانبهای مستقر در نیویورک ارائه می شود. سپرده های GBI سپرده یا سایر تعهدات نیستند و توسط First Fidelity Bank تضمین نمی شوند نه بیمه شده FDIC.

مرکز منابع مشتری موسسه مالی

برای دسترسی به این فرم پر کنید.

• شما باید یک مغازه عضو خود باشید تا واجد شرایط دریافت این تبلیغ باشید. عضویت رایگان است. اینجا ثبت نام کنید.• باید یک مشتری جدید Unifimoney باشد و فرآیندهای KYC (تأیید) را برای همه شرکا صادر کند تا یک حساب کاربری صادر شود.• مشتریان Unifimoney موجود در حال حاضر واجد شرایط نیستند.• شما باید حساب خود را با استفاده از انتقال ASTRA و/یا P2P تأمین کنید.• کاربران باید حداقل 100 دلار بودجه اولیه ، حداقل 100 دلار در رمزنگاری ، حداقل 100 دلار فلز و حداقل 100 دلار سهام در حساب خود را بیش از 60 روز داشته باشند.• کلیه مأموریت ها باید ظرف 30 روز پس از ثبت نام حساب و قبل از انقضاء پیشنهاد انجام شود.

** شرایط و ضوابط فروشگاه تبلیغات مأموریت های راه خود را. فقط در دسترس کاربرانی که قبلاً یک حساب کاربری با فروشگاه خود ایجاد کرده اند ، در دسترس است. فقط در دسترس ساکنان ایالات متحده (به استثنای ساکنان هاوایی) است. پیشنهاد زمان محدودارتقاء از محل نگهدارنده آغاز می شود و ممکن است هر زمان به صلاحدید Unifimoney به پایان برسد. پیشنهاد کاربران جدیدی را که از طریق برنامه ارجاع شما به Unifimoney مراجعه نشده اند ، در دسترس نیست. اگر قبلاً یک حساب Unifimoney با استفاده از اطلاعات تماس یکسان (یا متفاوت) باز شده بود ، در دسترس نیست. محدودیت هایی در پرداخت حداکثر برای هر کاربر به صلاحدید Unifimoney وجود دارد. پاداش ها به صورت تکمیل مأموریت توسط مأموریت شناخته می شوند. مأموریت اول باید قبل از اعتبار حساب با پاداش تکمیل شود. مشتریان واجد شرایط برای دریافت حداکثر پاداش باید تمام ماموریت ها را تکمیل کنند. حداکثر پرداخت نیاز به افتتاح حساب ، بودجه حساب مذکور و تکمیل کلیه مأموریت های مندرج در شرکت Unifimoney قبل از پایان دوره تبلیغاتی دارد. دوره تبلیغاتی با صلاحدید Unifimoney تعیین می شود. Unifimoney ممکن است شرایط و ضوابط را برای واجد شرایط بودن در هر زمان به روز کند. توزیع پاداش به دلار جمینی (GUSD) خواهد بود و در صورت لزوم به حساب رمزنگاری Unifimoney شما اعتبار می یابد و فقط در برنامه Unifimoney قابل معامله است. دریافت کنندگان پاداش قادر به تبدیل سریع GUSD به BTC هستند. تبدیل GUSD به پول نقد ممکن است دو یا چند روز طول بکشد تا تأمل کند. بازپرداخت موجود نیست. کاربران ممکن است با سؤالات بیشتر با unifimoney در [email protected]. money تماس بگیرند.‍

• شما باید یک مغازه عضو خود باشید تا واجد شرایط دریافت این تبلیغ باشید. عضویت رایگان است. اینجا ثبت نام کنید.• باید یک مشتری جدید Unifimoney باشد و فرآیندهای KYC (تأیید) را برای همه شرکا صادر کند تا یک حساب کاربری صادر شود.• مشتریان Unifimoney موجود در حال حاضر واجد شرایط نیستند.• شما باید حساب خود را با استفاده از انتقال ASTRA و/یا P2P تأمین کنید.• کاربران باید حداقل 100 دلار بودجه اولیه ، حداقل 100 دلار در رمزنگاری ، حداقل 100 دلار فلز و حداقل 100 دلار سهام در حساب خود را بیش از 60 روز داشته باشند.• کلیه مأموریت ها باید ظرف 30 روز پس از ثبت نام حساب و قبل از انقضاء پیشنهاد انجام شود.

** شرایط و ضوابط فروشگاه تبلیغات مأموریت های راه خود را. فقط در دسترس کاربرانی که قبلاً یک حساب کاربری با فروشگاه خود ایجاد کرده اند ، در دسترس است. فقط در دسترس ساکنان ایالات متحده (به استثنای ساکنان هاوایی) است. پیشنهاد زمان محدودارتقاء از محل نگهدارنده آغاز می شود و ممکن است هر زمان به صلاحدید Unifimoney به پایان برسد. پیشنهاد کاربران جدیدی را که از طریق برنامه ارجاع شما به Unifimoney مراجعه نشده اند ، در دسترس نیست. اگر قبلاً یک حساب Unifimoney با استفاده از اطلاعات تماس یکسان (یا متفاوت) باز شده بود ، در دسترس نیست. محدودیت هایی در پرداخت حداکثر برای هر کاربر به صلاحدید Unifimoney وجود دارد. پاداش ها به صورت تکمیل مأموریت توسط مأموریت شناخته می شوند. مأموریت اول باید قبل از اعتبار حساب با پاداش تکمیل شود. مشتریان واجد شرایط برای دریافت حداکثر پاداش باید تمام ماموریت ها را تکمیل کنند. حداکثر پرداخت نیاز به افتتاح حساب ، بودجه حساب مذکور و تکمیل کلیه مأموریت های مندرج در شرکت Unifimoney قبل از پایان دوره تبلیغاتی دارد. دوره تبلیغاتی با صلاحدید Unifimoney تعیین می شود. Unifimoney ممکن است شرایط و ضوابط را برای واجد شرایط بودن در هر زمان به روز کند. توزیع پاداش به دلار جمینی (GUSD) خواهد بود و در صورت لزوم به حساب رمزنگاری Unifimoney شما اعتبار می یابد و فقط در برنامه Unifimoney قابل معامله است. دریافت کنندگان پاداش قادر به تبدیل سریع GUSD به BTC هستند. تبدیل GUSD به پول نقد ممکن است دو یا چند روز طول بکشد تا تأمل کند. بازپرداخت موجود نیست. کاربران ممکن است با سؤالات بیشتر با unifimoney در [email protected]. money تماس بگیرند.‍

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 11 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:46