محدودیت های الگوی کف دوقلوی

ساخت وبلاگ

ارائه قول آنها

در یک کهکشان دور ، دور

چندی پیش در یک کهکشان دور ، دور از هدف یک دوقلو دیجیتال مشخص بود. از یک نمایندگی دیجیتالی دزدیده شده ، شاهزاده لیا و فرماندهان شورشی وی می توانند نقص مهلک Star Imperial Death Star را مشخص کنند-و مبارزان X-Wing و Jedi خود را برای از بین بردن آن بفرستند.

Space star ship

در دنیای واقعی

در دنیای واقعی ، دوقلوهای دیجیتال در مورد از بین بردن ایستگاه های فضایی بین قاره ای کمتر و بیشتر در مورد بهینه سازی زندگی و عملکرد دارایی های بسیار پیچیده و گران قیمت در طیف گسترده ای از بخش های صنعتی هستند. مطمئناً کمتر سینمایی ، اما بی نهایت جذاب تر است.

فرضیه یکسان است: یک ماکت دیجیتالی که تجسم کاملی از دارایی را ارائه می دهد ، با تکیه بر داده ها و فناوری برای ارائه بینش قبلاً در دسترس و از راه دور تقریباً به هر جنبه ای از طراحی ، بهره برداری و عملکرد خود.

بینش سناریوهای What-are ، What-If و Whis-Will ، دوقلوهای دیجیتال قرن بیست و یکم را قادر می سازد تا روند برنامه ریزی و ساخت را بهبود بخشند تا آن را به عنوان زمان و منبع کارآمد باشند. تغذیه اطلاعات دوقلو به مدل های پیشرفته تجزیه و تحلیل و داده ها ، به اپراتورها این امکان را می دهد تا تعمیر و نگهداری پیش بینی کننده ، به حداقل رساندن خرابی و جلوگیری از مشکلات احتمالی واقعی را انجام دهند.

جای دیگر

دوقلوهای دیجیتال می توانند عملکرد محیطی و بهره وری ساختمانها و گیاهان انفرادی را یک بار در بهره برداری بهبود بخشند. آنها می توانند به اپراتورهای دارایی کمک کنند تا پایان عمر و تخلیه را به طور مؤثر و کارآمد مدیریت کنند. و آنها می توانند بدون ارسال آنها به مکانهای خطرناک یا دورافتاده ، با محدودیت های مسافرتی و محدودیت های مسافرتی و محدودیت در زمینه تخصص زمین ، به کارگران پرونده ای کمک کنند.

از این گذشته ، ظرفیت دوقلوی دیجیتال می تواند در طیف گسترده ای از دارایی های موجود برای بهبود عملکرد و بهره وری - از فناوری همهجانبه در مرحله طراحی ، تا اطلاع رسانی به زنجیره تأمین در مرحله عملیات ، مقاوم شود.

بنابراین مفهوم یک دوقلو دیجیتال بالغ است و توانایی آن در ارائه ارزش واقعی در حال حاضر در بخش تولید اثبات شده است. بنابراین چرا هنوز دوقلوهای دیجیتال در بخش های کلیدی مانند انرژی یا محیط ساخته شده وعده خود را ارائه نمی دهند؟

Digital city

همانطور که در مقابل ساخته شده ساخته شده است

تا حدودی دوقلوهای دیجیتال موفق به تولید شده اند زیرا ساختن آنها برای طراحی دارایی های قابل تکرار و مدولار معمولی در این بخش یک فرآیند ساده تر و مقرون به صرفه تر از ساختن آنها برای ساختارهای منحصر به فرد و خاص مکان است که در بخش هایی مانند انرژی یافت می شود.

Facility of the future

NDT metallurgy

به همان اندازه ، اگرچه متخصصان طراحی ، ساخت و عملیات نشان داده اند که در ایجاد تصاویر سه بعدی حتی پیچیده ترین دارایی های چند میلیارد دلاری ، که معمولاً در جایی است که کاربرد دیجیتالی متوقف شده است ، مهارت دارند.

سکوهای نفتی و توربین های بادی به گیاهان پتروشیمی و محیط های دارویی ، حتی شهرها ، همگی به صورت دیجیتالی ارائه شده اند و این روند کارآیی قابل توجهی را به فرآیندهای برنامه ریزی و ساخت و ساز سوق داده است. از نظر مهم ، دوقلوهای دیجیتال تقریباً همیشه "ساخته شده" هستند. پس از تحویل دارایی به عملیات ، اطلاعات بسیار کمی در مورد نحوه اجرای و نگهداری آن در سطح بهینه و حتی کمتر در مورد نحوه عملکرد آنها در زمان واقعی وجود دارد. کارآیی و بنابراین خروجی یک توربین بادی به دلیل انواع مختلفی از جمله تخریب فیزیکی توربین ، عملکرد زیر بهینه به دلیل نگهداری ، شرایط مختلف بادی و غیره با زمان متفاوت خواهد بود و با زمان تغییر می کند. ضروری است که دوقلو دیجیتال وضعیت واقعی و عملکرد هر توربین را منعکس کند ، بنابراین می توان عملکرد کل بادی را بهینه کرد.

به عبارت دیگر ، تصویر "به عنوان نگهداری" هنوز هم تا حد زیادی وجود ندارد. پس از خستگی و تخریب ، عوارض اجتناب ناپذیر خود را به دست می آورد ، دوقلوهای دیجیتال دیگر با همتایان فیزیکی خود مطابقت ندارند. مقدار مناسب تزریق شیمیایی مورد نیاز برای حفظ سطح بهره وری برنامه ریزی شده چیست؟چه چیزی باعث افزایش مصرف انرژی و انتشار کربن می شود؟بودجه تعمیر و نگهداری کجا کارآمد است؟با نزدیک شدن به دارایی به پایان زندگی ، سرمایه گذاری مناسب چیست؟دوقلوهای دیجیتال می توانند تمام این پاسخ ها را ارائه دهند - اما اغلب اوقات این کار را نکرده اند.

تصویر "همانطور که حفظ شده" هنوز هم تا حد زیادی وجود ندارد. پس از خستگی و تخریب ، عوارض اجتناب ناپذیر خود را به دست می آورد ، دوقلوهای دیجیتال دیگر با همتایان فیزیکی خود مطابقت ندارند.

این به این معنی نیست که کار در این زمینه انجام نشده است. جیب های درخشش در سراسر جهان وجود دارد ، که اغلب در پروژه های مختلف دفن می شوند ، که به دنبال ایجاد تجزیه و تحلیل داده های مؤثرتر در ترکیب هستند ، تا اپراتورها بتوانند از اطلاعات فرآیند در زمان واقعی استفاده و حس کنند. همچنین با استفاده از داده های وارد شده از دارایی از طریق سنسورهای هوشمند ، در زمینه توسعه مدلهای پیش بینی کننده تر کار کرده است. اما تا به امروز این امر بیشتر از یک استراتژی دیجیتالی کاملاً توسعه یافته شبیه به دلهره دیجیتالی بوده است ، و واقعاً ثابت نشده است که یک مرجع مقیاس پذیر است که می تواند ارزش آن را ایجاد کند.

بنابراین یک بخش از راه حل گسترش تفکر "دوقلو دیجیتال" از مرحله طراحی و ساخت و به عملیات و نگهداری است. چالش بعدی این است که تصمیم بگیریم چه کسی بهترین راه را برای ارائه توانایی مورد نیاز برای ایجاد راه حل های موفق برای دنیای واقعی قرار می دهد.< Pan> این به معنای این نیست که کار در این زمینه انجام نشده است. جیب های درخشش در سراسر جهان وجود دارد ، که اغلب در پروژه های مختلف دفن می شوند ، که به دنبال ایجاد تجزیه و تحلیل داده های مؤثرتر در ترکیب هستند ، تا اپراتورها بتوانند از اطلاعات فرآیند در زمان واقعی استفاده و حس کنند. همچنین با استفاده از داده های وارد شده از دارایی از طریق سنسورهای هوشمند ، در زمینه توسعه مدلهای پیش بینی کننده تر کار کرده است. اما تا به امروز این امر بیشتر از یک استراتژی دیجیتالی کاملاً توسعه یافته شبیه به دلهره دیجیتالی بوده است ، و واقعاً ثابت نشده است که یک مرجع مقیاس پذیر است که می تواند ارزش آن را ایجاد کند.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:57