مدیریت ریسک در بورس سهام چیست؟

ساخت وبلاگ

توانایی شناسایی و نظارت بر خطرات به طور مداوم برای یک سازمان پاکسازی و تسویه حساب بسیار مهم است. استراتژی این است که تا حد ممکن از موقعیت هایی که می توانند سطح غیرقابل قبول خطر سازمان پاکسازی و تسویه حساب و شرکت کنندگان آن را ایجاد کنند ، جلوگیری شود. در این زمینه است که CDS مشاوران بین المللی را به انجام بررسی ریسک و ارائه توصیه هایی در مورد مدیریت ریسک و سیاست های نظارت بر CDS موظف کرد. یکی از اصلی ترین توصیه های مشاوران ، ایجاد الزامات کفایت سرمایه برای شرکت کنندگان CDS به عنوان اولین خط دفاع در برابر ریسک بود. ثبات و سلامت مالی شرکت کنندگان در خدمات پاکسازی و تسویه حساب نشانه مهمی از مشکلات احتمالی است.

از نوامبر 1999 ، CDS مجموعه ای از قوانین مربوط به شرایط مشارکت به نام الزامات منابع مالی را اجرا کرده است. این قوانین به هر شرکت کارگزار سهام نیاز دارد تا سرمایه مایع تعدیل شده کافی داشته باشد تا الزامات پایه و ریسک ثابت خود را پوشش دهد و ریسک (موقعیت ، ضد طرف و ارز). شرکت های کارگزار سهام موظفند بازده ماهانه را ارسال کنند تا CDS بتوانند رعایت رعایت الزامات منابع مالی را کنترل کنند.

کمیته رفتار تجاری

از زمان آغاز به کار در سال 1997 و مطابق با قانون CDS 1. 4 ، CDS کمیته رفتار تجاری (BCC) را با این دستورالعمل تشکیل داده است:

  1. تصویب یک سیاست مدیریت ریسک را به هیئت مدیره توصیه کنید
  2. نظارت بر عملیات مربوط به مسائل مربوط به مدیریت ریسک 2. 1. اطمینان از اجرای سیاست مدیریت ریسک در حال اتخاذ ، در کلیه سطوح سازمان 2. 2 با توجه به بررسی کنترل داخلی ، پیروی از الزامات قانون 3. 8. 7 را تضمین کنید
  3. عملیات مربوط به صندوق ضمانت را کنترل کنید
  4. شکایات شرکت کنندگان متجاوز را بشنوید که ادعا می کنند تحت تأثیر هرگونه تصمیم CDS با توجه به عملیات CDS مطابق با قانون 2. 4 قرار دارند
  5. با توجه به برنامه های مشارکت مطابق قانون 2. 2. 4 و خاتمه مطابق با قانون 2. 3. 3 ، به هیئت مدیره CDS با توجه به برنامه های مشارکت توصیه کنید.

طبق قانون 1. 4. 2 ، کمیته رفتار تجاری از اکثریت اعضا که عضو هیئت مدیره CD نیستند ، نه شرکت کنندگان یا مربوط به شرکت کنندگان ، تشکیل شده و توسط یک شرکت کننده استخدام نمی شوند.

صندوق ضمانت

اقدامات پیشگیرانه

اقدامات پیشگیرانه

سیستم CDS هر بار که تجارت به حساب مشتری اختصاص می یابد ، تراز اوراق بهادار را بررسی می کند. در صورت وجود تعادل کافی از اوراق بهادار در حساب ، تجارت نمی تواند به حساب مشتری اختصاص یابد. در صورت عدم موفقیت شرکت کارگزار سهام برای اختصاص تجارت در مهلت مقرر یا اگر تجارتی که به مشتری یک بانک متولی اختصاص داده شده توسط دومی پذیرفته نشده باشد ، تجارت به طور خودکار به حساب سهام ارسال می شودشرکت کارگزار. اگر دومی اوراق بهادار را در حساب خود نداشته باشد ، تعادل منفی نشان داده می شود. CDS در حساب های اختصاصی شرکت های کارگزار سهام ، مانده های منفی را کنترل می کند و به طور روزانه یک مجازات اعمال می کند. هرگونه تعادل منفی در حساب اوراق بهادار یک شرکت کارگزار سهام باید قبل از T+3 اصلاح شود ، و در صورت عدم انجام مراحل خرید در نتیجه انجام نمی شود. برای اصلاح تعادل منفی ، شرکت کارگزار سهام ممکن است تجارت را به مشتری دیگری اختصاص دهد یا ممکن است اوراق بهادار را از یک وام دهنده وام بگیرد.

اقدامات اصلاحی

اگر تعادل منفی قبل از T+3 اصلاح نشود ، CDS مراحل خرید را در برابر شرکت پیش فرض سهام کارگزار آغاز می کند. از دومی خواسته می شود مبلغ نقدی برابر با 50 ٪ از ارزش معامله ناموفق را تهیه کند. اگر خرید موفقیت آمیز باشد یا تجارت متعاقباً تأیید شود یا معامله وام برای تسویه حساب تجارت گزارش شود ، پس از آن CDS سپرده نقدی را به شرکت کننده پیش فرض باز می گرداند.

پس از اتمام خرید ، با وجود موفقیت یا خیر ، CDS از سپرده نقدی برای جبران تمام خریداران درگیر در هر تجارت نوبت به تجارت ناموفق استفاده می کند ، به جز خریداران درگیر در آخرین معامله در هر زنجیرهمعاملات چرخش ، با پرداخت مبلغی برابر با 50 ٪ از تفاوت بین قیمتی که اوراق بهادار خریداری کرده اند و قیمتی که متعاقباً اوراق بهادار را فروخته اند ، پرداخت می کند.

اگر پس از 5 جلسه معاملاتی ، خرید ناموفق باشد ، CDS همچنین از سپرده نقدی برای جبران خریداران در آخرین معامله در هر زنجیره ای از معاملات چرخش مرتبط با تجارت ناموفق استفاده می کند ، با پرداخت مبلغی معادل 15 ٪ از آنهاارزش اوراق بهادار که پس از خرید و فروش باقی مانده اند و CDS از SEM درخواست می کند تجارت ناموفق را با هم لغو کند ، همه معاملات چرخش مرتبط با آن خواهد بود.

در شرایطی که هیچ تجارت چرخش در ارتباط با تجارت ناموفق وجود ندارد ، تجارت ناموفق به عنوان آخرین معامله در زنجیره ای از معاملات چرخش رفتار می شود.

سیستم کنترل داخلی و ممیزی

CDS سیستمی از کنترل های داخلی مربوط به:

ضبط معاملات در حساب های اوراق بهادار

پردازش معاملات ، از جمله پاکسازی و تسویه حساب ، مطابق با قوانین و رویه های CDS

یکپارچگی و قابلیت اطمینان تسهیلات پردازش داده

مناسب بودن و اثربخشی سیستم کنترل داخلی توسط حسابرسان مستقل خارجی به صورت سالانه تأیید می شود.

علاوه بر این ، حسابرسان داخلی حسابرسی ماهانه در مورد عملکرد CDS انجام می دهند. نتایج این حسابرسی های عملیاتی توسط کمیته رفتار تجاری بررسی می شود.

وام های اوراق بهادار

وام های اوراق بهادار برای جلوگیری از خرابی تحویل از یازدهم آوریل 2008 در دسترس است. قوانین و رویه های CDS با تصویب کمیسیون خدمات مالی (FSC) اصلاح شده است تا بتواند برای تجارت و وام های اوراق بهادار را تهیه کند. معامله وام که به CDS گزارش شده است ، روز بعد با انتقال اوراق بهادار از حساب اوراق بهادار وام دهنده به حساب وام گیرنده همزمان با پرداخت وثیقه و حق بیمه توسط وام گیرنده به وام دهنده ، از طریق سرویس تسویه حساب تسویه می شود. از سی دی

 

 

  1.  
  2.  
  3.  

 

 

 

 

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 34 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:32