نحوه خرید و فروش سهام آنلاین

ساخت وبلاگ

تجارت سهام آنلاین چیز جدیدی نیست. تجارت الکترونیکی در سال 1992 به عنوان بستری برای سرمایه گذاران خرده فروشی برای قرار دادن معاملات بصورت آنلاین و بقیه تاریخ راه اندازی شد. امروز ، کارگزاران جدید و قدیمی همچنان به مهار فناوری جدید و قدرت اینترنت ادامه می دهند تا تجارت سهام را به توده ها وارد کنند. اکنون راحت تر از همیشه است.

نحوه خرید سهام آنلاین در 5 مرحله آسان

تماشا کنید: نحوه خرید سهام آنلاین: راهنمای گام به گام

مرحله 1: یک بستر معاملاتی سهام آنلاین را انتخاب کنید

در حالی که تجارت الکترونیکی Big Brokers ، TD Ameritrade ، Charles Schwab و Fidelity همچنان قوی هستند ، آنها دیگر تنها کارگزاران شهر نیستند. رقابت روزافزون طی چند دهه گذشته شیوه دسترسی سرمایه گذاران روزمره به بازار سهام را تغییر داده است. این سیستم عامل های کاربر پسند تر ، راحتی بیشتر ، تجارت سریعتر و هزینه های پایین تر تحویل داده می شود.

انتخاب های برتر ما برای خرید سهام آنلاین

بهترین برای هزینه های پایین

SoFi Invest logo

جایزه یاب

 • سهام تجارت با 0 دلار و هزینه سالانه
 • تجارت را با حداقل سپرده 0 دلار شروع کنید
 • هنگام تأمین اعتبار یک حساب جدید در مدت 30 روز تا 1000 دلار دریافت کنید

بهترین برای مبتدیان

eToro logo

جایزه یاب

 • سهام تجارت و ETF با 0 دلار و هزینه سالانه
 • حداقل واریز 10 دلار مورد نیاز است
 • هنگام ثبت نام 10 دلار دریافت کنید و 100 دلار واریز کنید

tastyworks logo

 • کمیسیون 0 دلار در سهام و ETF
 • کمیسیون بسته شدن 0 دلار در گزینه های سهام و ETF
 • هنگام باز کردن و تأمین اعتبار یک حساب کاربری با حداقل ، 200 دلار در سهام ایالات متحده دریافت کنید. 2000 دلار برای 3+ MOS.

چگونه می توانم برنامه معاملات مناسب سهام را برای من انتخاب کنم؟

 • ویژگی ها را مقایسه کنید. در مورد سطح تجربه تجارت خود فکر کنید و چه نوع ویژگی هایی برای شما مهم است ، همراه با سهولت استفاده از سکو.
 • هزینه ها را مقایسه کنید. در حالی که بیشتر کارگزاران هزینه معاملات سهام را پرداخت نمی کنند ، برخی از آنها برای محصولات سرمایه گذاری تخصصی هزینه اضافی را پرداخت می کنند. معاملات با ارزش بالا اغلب به عنوان درصدی از کل ارزش تجارت و نه هزینه ثابت شارژ می شوند.
 • اوراق بهادار قابل معامله. بیشتر کارگزاران حداقل سهام و صندوق های مبادله ای (ETF) ارائه می دهند. کارگزاران بزرگ مانند کارگزاران تعاملی بزرگترین ترکیب گزینه های سرمایه گذاری را دارند ، در حالی که کارگزاران تازه وارد مانند SOFI و Etoro ترکیب ساده تری از سهام ، ETF و Cryptocurrency را ارائه می دهند.
 • ابزارهای تحقیق. کارگزاران آنلاین معمولاً اخبار بازار ، به روزرسانی ها و سایر ابزارهای تحقیقاتی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد در مورد تاریخ تجارت سهام فردی تحقیق کنید.
 • پشتیبانی مشتریاگر مشکلی در سرمایه گذاری خود دارید ، چقدر می توانید از مشتری پشتیبانی کنید؟کیفیت پشتیبانی مشتری و سهولت در تماس با آنها از هزینه ها یا ابزارهای تحقیق مهم نیست.

با استفاده از یک مشاور روبو

اگر خرید و فروش سهام هنوز هم ارعاب کننده به نظر می رسد ، می توانید از یک مشاور روبو استفاده کنید. مشاوران Robo الگوریتم هایی هستند که با توجه به تحمل ریسک ، وضعیت مالی و زمان بندی سرمایه گذاری در ترکیبی از سهام (و اوراق قرضه) سرمایه گذاری می کنند. این رویکرد سرمایه گذاری منفعل باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود ، زیرا نیازی به تحقیق در مورد سهام برای خرید و فروش و چه زمانی این کار نیست.

مرحله 2: برای یک حساب ثبت نام کنید

کارگزاران ، بانک ها و سایر شرکت های خدمات مالی از یک فرآیند نظارتی که به عنوان مشتری شما (KYC) شناخته می شود ، پیروی می کنند ، که فرایندی برای تأیید هویت و سایر اعتبار مشتریان است. وقتی متقاضی حساب کارگزاری هستید ، در فرآیند KYC شرکت می کنید. باز کردن یک حساب کاربری با یک بستر معاملاتی آنلاین بدون درد است و معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد. در حالی که قالب دقیق از کارگزار تا کارگزار متفاوت خواهد بود ، باید از استانداردهای KYC پیروی کند: اطلاعات شخصی را برای تأیید هویت خود ارائه دهید و به تعداد معدودی از سؤالات مربوط به تجربه و اهداف سرمایه گذاری خود پاسخ دهید. اطلاعات شخصی که می توانید انتظار داشته باشید شامل موارد زیر است:

 • نام ، آدرس و اطلاعات تماس شما
 • تاریخ تولد شما
 • شماره تأمین اجتماعی شما
 • اثبات شناسه
 • اطلاعات استخدامی

بیشتر کارگزاران از یک فرآیند اتوماتیک KYC استفاده می کنند ، به این معنی که برنامه شما اغلب بلافاصله یا طی چند دقیقه تأیید می شود. گاهی اوقات ، یک کارگزار ممکن است برای تأیید اطلاعات شما به مدتی نیاز داشته باشد. اگر آنها نتوانند ، ممکن است از شما بخواهند که اثبات شناسه را ارائه دهید تا تأیید کنید که شما می گویید که هستید.

مرحله 3: یک روش بودجه برای پرداخت معامله تنظیم کنید

در حالی که می توانید با اکثر کارگزاران بدون حداقل واریز حساب باز کنید ، تا زمانی که بودجه کافی در حساب خود داشته باشید تا هزینه معامله را تأمین کنید ، نمی توانید تجارت کنید. یکی از ساده ترین راه های انجام این کار ، پیوند دادن حساب بانکی و انتقال وجوه به صورت الکترونیکی از طریق شبکه خودکار پاکسازی (ACH) است. نقل و انتقالات ACH بین یک تا سه روز کاری انجام می شود ، اما برخی از کارگزاران ویژگی ای به نام سپرده های فوری را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد قبل از تسویه حساب وجوه تجارت کنید. سایر روش های بودجه شامل انتقال سیم ، واریز سپرده و انتقال حساب از سایر حساب های کارگزاری است. کارتهای اعتباری به طور معمول به عنوان یک روش بودجه حساب کارگزاری مجاز نیستند.

مرحله 4: سهام مورد نظر برای خرید را انتخاب کنید

ایده های سرمایه گذاری را از کجا می گیرید؟به عبارت دیگر ، چگونه بهترین سهام را برای خرید انتخاب می کنید؟مکان خوبی برای شروع با صنعتی است که به شما علاقه مند می شود و سپس شرکت های مختلف را در آن فضا کشف می کند. بازیکنان کلیدی و شرکت های جوان را با پتانسیل رشد شناسایی کنید ، اما همچنین بفهمید که کدام شرکت ها در حال سقوط یا سقوط هستند. اگر می خواهید یک وارن بافت را دنبال کنید ، "هرگز در شغلی سرمایه گذاری نکنید که نمی توانید آن را درک کنید."ابزارهایی مانند صفحه نمایش سهام می توانند به شما در کاهش سهام در بخش ، صنعت ، دامنه قیمت و موارد دیگر کمک کنند. شرکت ها را با نام یا نماد تیک جستجو کنید ، و اگر در مورد خرید در حصار هستید ، سهام را به لیست تماشا خود اضافه کنید تا از عملکرد آن توجه داشته باشید. گزارش های تحقیقاتی تحلیلگر می توانند بینش ارزشمندی در مورد شرکت ها و راهنمایی در مورد اینکه آیا یک شرکت خاص یک سرمایه گذاری خوب است یا خیر. در پایان روز ، شما باید تا آنجا که ممکن است تحقیقات عمیق انجام دهید تا سرمایه گذاری راحت انجام دهید.

مرحله 5: سفارش خود را قرار دهید

با توجه به سهام و بودجه در محل ، تقریباً زمان سرمایه گذاری است. اما قبل از خرید هر سهام ، باید بدانید که چقدر می خواهید در هر سهام خاص سرمایه گذاری کنید. بودجه ، اهداف سرمایه گذاری و تخصیص کل نمونه کارها خود را در نظر بگیرید. با ظهور سهام کسری ، دیگر نیازی به کل قیمت سهم برای سرمایه گذاری ندارید. تجارت سهم کسری به شما امکان می دهد به جای اینکه بخواهید سهام کل را بخرید ، مبلغ دلار خاص را در سهام سرمایه گذاری کنید. اگرچه هر کارگزار این ویژگی را ارائه نمی دهد.

چند سهام را باید خریداری کنم؟

تعداد ایده آل سهام برای نمونه کارها شما به اهداف سرمایه گذاری و سطح تنوع مورد نظر شما بستگی دارد. سرمایه گذار مشهور ارزش بنیامین گراهام این تعداد را بین 10 تا 30 سهام قرار داد. سرمایه گذاران جدید ممکن است سهام کمتری داشته باشند ، در حالی که معامله گران باتجربه ممکن است احساس راحتی در نظارت بر طیف وسیع تری از اوراق بهادار داشته باشند.

انواع سفارشات سهام

دو روش برای خرید سهام وجود دارد: قرار دادن سفارش بازار یا سفارش مشروط.

 • سفارشات بازارهنگامی که می خواهید یک سهم را بلافاصله با بهترین قیمتی که در حال حاضر موجود است ، سفارش دهید. اگر در حال خرید سهام سهام بی ثبات هستید ، قیمتی که سفارش شما در آن اجرا می شود می تواند متفاوت (بالاتر یا پایین) از آخرین قیمت معامله شده باشد.
 • سفارشات مشروطهنگامی که می خواهید سهام برای تأمین شرایط خاص قبل از سرمایه گذاری ، یک دستور مشروط مانند سفارش محدود یا سفارش متوقف کنید. به عنوان مثال ، یک خرید محدود به شما امکان می دهد حداکثر قیمت خرید را برای سفارش خود تعیین کنید. اگر این قیمت در زمان مشخص شده شما در دسترس باشد ، کارگزار تجارت شما را اجرا می کند. اما اگر این شرط هرگز برآورده نشود ، مانند اگر سهام در سفارش شما هرگز به قیمتی که تعیین می کنید نرسد ، کارگزار سفارش شما را اجرا نمی کند.

پس از وارد کردن مشخصات معامله خود ، از جمله نوع سفارش مورد نظر برای اجرای و تعداد سهام مورد نظر برای خرید ، سفارش را ارسال کنید.

هزینه خرید سهام به صورت آنلاین چقدر است؟

هزینه خرید سهام بستگی به این دارد که از کدام بستر معاملاتی استفاده می کنید. برخی از کارگزاری های آنلاین مانند SOFI هیچ هزینه یا کمیسیون برای تجارت سهام را پرداخت نمی کنند در حالی که برخی از سیستم عامل ها برای باز کردن حساب معاملاتی به حداقل سپرده نیاز دارند. کارگزاران دیگر هزینه های اضافی را برای محصولات سرمایه گذاری تخصصی شارژ می کنند. معاملات با ارزش بالا اغلب به عنوان درصدی از کل ارزش تجارت و نه هزینه ثابت شارژ می شوند. می توانید هزینه ها و ویژگی های بهترین برنامه های تجارت آنلاین را در اینجا مقایسه کنید.

بعد از خرید سهام چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که کارگزار سفارش شما را اجرا کرد ، شما یک سهامدار در نظر گرفته اید. تبریک می گویم! و اکنون می توانید سهام را نگه دارید یا آن را بفروشید. سرمایه گذاران خرید و نگهدارنده به این امید که در نهایت افزایش ارزش افزایش یابد ، سهام خود را نگه می دارند. آنها ممکن است ماهها یا سالها قبل از تصمیم به فروش آن سهام داشته باشند - امیدوارم با سود. از طرف دیگر معامله گران فعال ممکن است سریعاً سهام را بارگیری کنند. به طور خاص ، معامله گران روز درگیر معاملات Intraday می شوند ، که شامل خرید و فروش سهام در طی یک روز معاملاتی واحد است. هدف در اینجا استفاده از تغییرات ناگهانی در قیمت سهام است. این نوع معاملات پیچیده ، پر سرعت است و نیاز به درک جامع از بازار دارد. این یک استراتژی تجاری مناسب برای مبتدیان نیست. در نهایت ، کاری که شما با دارایی های موجود در نمونه کارها انجام می دهید به اهداف سرمایه گذاری ، استراتژی و تحمل ریسک بستگی دارد. برای پیگیری عملکرد آنها و اطمینان از اینکه نمونه کارها هنوز هم با اهداف سرمایه گذاری خود مطابقت دارد ، حتماً در سرمایه گذاری های خود بررسی کنید.

چه زمانی باید سهام خود را بفروشم؟

روند فروش سهام شما به همان اندازه خرید آنها مهم است. اما هر سرمایه گذار از همان دفترچه بازی پیروی نمی کند. برخی از کارشناسان می گویند اگر اصول شرکت برای بدتر تغییر کند یا اینکه چشم انداز رقابتی تغییر می کند ، باید فروش سهام خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، شما ممکن است تصمیم بگیرید که سهام خود را در شرکتی بفروشید که درآمد آن همچنان به طور پیوسته کاهش می یابد یا عملکرد آنها در مقایسه با همسالان صنعت به طرز چشمگیری تضعیف شده است. یکی دیگر از دلایل فروش ممکن است این باشد که برای یک سرمایه گذاری جذاب تر به پول نیاز دارید. در یک وضعیت ایده آل ، سرمایه گذاران می خواهند در نقطه زمانی که در آن سودآور خواهد بود ، بفروشند. اما زمان بندی بازار بسیار دشوار است ، اگر غیرممکن باشد و می تواند پرهزینه باشد. به همین دلیل مهم است که یک استراتژی را تدوین کرده و به آن بچسبانید.

چگونه سهام خود را بفروشم؟

روند فروش سهام مشابه روند خرید آنها است. انتخاب کنید که آیا می خواهید از طریق یک بازار یا یک سفارش مشروط بفروشید.

 • سفارشات بازار به این معنی است که سهام بلافاصله با بهترین قیمت در دسترس فروخته می شود.
 • سفارشات مشروط به شما امکان می دهد شرایط خاصی را تعیین کنید و سفارش فقط در صورت رعایت این شرایط اجرا می شود - یا سفارش را لغو می کنید.

سفارشات پیشرفته ، مانند توقف-از دست دادن و سفارشات توقف از دست دادن ، پیچیده تر است و برای معامله گران با تجربه تر بهترین است.

 • در صورت سقوط به قیمت از پیش تعیین شده ، یک سفارش متوقف شده سهام شما را به فروش می رساند و ضررهای شما را محدود می کند.
 • A trailing stop , is an order in which you set a defined percentage or dollar amount away from the stock's current price. If the share price rises, the trailing stop rises, or "trails" by that predefined dollar amount or percentage./li>

مزایای خرید سهام آنلاین چیست؟

 • هزینه های پایین تر و معاملات سریعتر. معاملات آنلاین ارزان تر و سریعتر از معاملات کارگزار است که می تواند 25 دلار برای هر تجارت هزینه کند.
 • راحتیدر دقیقه ها برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید و از هرجای اینترنت از هرجای دیگر تجارت کنید.
 • کنترل بیشترتجارت آنلاین به شما کنترل کاملی بر روی نمونه کارها و سرمایه گذاری های خود می دهد. تحقیقات خود را انجام دهید و معاملات خود را بدون تأثیر کارگزاران یا مشاوران مالی که به دنبال کمیسیون هستند ، قرار دهید.
 • ابزارهای تحقیق و تجارت تعارف. بسیاری از کارگزاران آنلاین منابع آموزشی و ابزارهای تحقیقاتی رایگان ارائه می دهند که می تواند به شما در درک بهتر بازارها و سرمایه گذاری کمک کند.
 • به روزرسانی های زمان واقعی. قیمت دارایی ، اخبار بورس و سبد سهام خود را از تلفن ، رایانه لوحی یا لپ تاپ خود کنترل کنید.

آیا خرید سهام آنلاین بی خطر است؟

به طور کلی ، بله ، خرید سهام آنلاین ایمن است. بیشتر سیستم عامل های تجارت آنلاین از اقدامات ایمنی مانند نظارت زیرساخت 24/7 و تأیید هویت دو عاملی به عنوان پروتکل های استاندارد به همراه حفظ عضویت یا جایگاه خوب با SEC ، FINRA و SIPC استفاده می کنند. اما ، مانند هر چیزی در اینترنت ، هنوز مواردی وجود دارد که باید مراقب آن باشید:

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 30 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:26