Etmarkets Talk Smart: Rule Golden! 25 ٪ از درآمد ماهانه را برای ایجاد ثروت از طریق سهام سرمایه گذاری کنید: Abhijit Bhave

ساخت وبلاگ

"سرمایه گذاری در بورس سهام همه چیز مربوط به نظم و انضباط و پشتکار است. من معتقدم که هر هندی جوان می تواند با گذشت زمان ثروت قابل توجهی بسازد و در صورت سرمایه گذاری 25 درصد از درآمد ماهانه به صورت منضبط در سهام عدالت ، از نظر مالی مستقل شود و به تدریج با افزایش درآمد ، این نسبت را افزایش می دهد. "ثروت خصوصی

در مصاحبه ای با Etmarkets ، Bhave ، که بیش از 25 سال تجربه در صنعت خدمات مالی در هند ، امارات و ویتنام دارد ، گفت: "ما معتقدیم که چند شرکت MIDCAP با مدلهای مدیریت قوی و مستحکم به طور بالقوه تبدیل به کلاه های بزرگ خواهند شد. در طی 3-5 سال آینده "ویرایش های ویرایش شده:

معلوم شد که هند نقطه ای روشن در عرصه جهانی است. بازارها را در میان مدت چگونه می بینید؟داستان رشد ساختاری بلند مدت هند دست نخورده باقی مانده است ، و این دلیل اصلی این است که بازارهای سهام داخلی از ابتدای سال جاری از همتایان جهانی بزرگتر خود بهتر عمل کرده اند.

حتی پس از نگرانی های جهانی مانند تورم بالا ، سیاست های بانک مرکزی هوزک و آشفتگی ژئوپلیتیکی ، چندین شرکت داخلی در حدود اوج 52 هفته ای خود هستند. در مورد شاخص های معیار نیز همین موضوع نیز صادق است.

این اتفاق در پشت احیای جریان های FII و ادامه جریان داخلی در قالب مشارکت خرده فروشی از طریق سرمایه گذاری صندوق های متقابل ، EPFO و سرمایه گذاری NPS همراه با مشارکت قوی HNI رخ داد.

این حرکت مثبت به دلیل دلایل اساسی اقتصادی مانند مقاومت در برابر تقاضای داخلی ، علائم اولیه کاهش تورم ، رشد اعتباری شدید ، ترازنامه های بانکی سالم تر و ابتکارات قوی دولت در زمینه تولید و زیرساخت ها ایجاد شده است.

انتظار می رود هند سریعترین رشد تولید ناخالص داخلی را در بین اقتصادهای مهم جهان داشته باشد. مثل همیشه ، پیش بینی حرکات کوتاه مدت بازار دشوار است و احتمالاً بازار در میان مدت به سمت شمال حرکت می کند.

چگونه می توان سازندگان بالقوه ثروت آینده را تشخیص داد؟از چه فیلترهایی استفاده می کنید؟دریافت یک فرآیند قوی برای انتخاب سهام به همراه یک لیست چک دقیق بهترین راه برای حرکت در پیچیدگی و دشواری در انتخاب سازندگان ثروت آینده است.

الف) اولین و مهمترین فیلتر باید مدیریت صالح و اخلاقی باشد و گفتن یک "نه" سخت به مشاغل دارای مسائل مربوط به حسابداری و حاکمیت باشد.

ب) فیلتر بعدی انتخاب مشاغل با مزایای رقابتی قوی و نشان دادن رشد زیاد و مداوم در درآمد در طی یک دوره پایدار بیش از پنج سال است.

ج) محدود کردن سازندگان ثروت هنگامی که شرکت ها نسبت مالی قوی دارند ، ساده تر است. تأکید باید بر بازگشت سرمایه شاغل (ROCE) و FCF (جریان نقدی آزاد) باشد.

د) و در آخر ، باید به ارزش منصفانه سهام نگاه کرد و در صورت موجود بودن سهام با قیمت مناسب ، پیش بروید و بخرید.

بخش قند چیست؟بسیاری از سهام قند 52 هفته ای تازه به اوج خود رسیده است. دولت به صنعت قند پشتیبانی زیادی داده بود و آن را در موقعیتی سودمند در مقایسه با گذشته قرار داده بود. دولت با اجرای حداقل قیمت پشتیبانی (MSP) و سایر برنامه های دولتی و همچنین افزایش افزایش قند به تولید اتانول ، دولت با موفقیت به قیمت گذاری غیرقابل پیش بینی و چرخه ای این بخش پرداخته است.

هند همچنین سهم صادرات خود را در نتیجه قیمت های بالاتر بین المللی و فرصت های ترکیب اتانول افزایش داد. این امر منجر به افزایش قیمت سهام در سراسر بخش شده است.

در فضای اختیاری مصرف کننده اقدامات زیادی وجود دارد. چه چیزی باعث تجمع در این بخش می شود و آیا سهام دیگری وجود دارد که به نظر جذاب باشد؟فصل جشن آغاز شده است و دیوالی در گوشه و کنار است. بخش اختیاری مصرف کننده در روزهای آینده جذاب به نظر می رسد. تقاضای متوقف شده و پس از ارزش گذاری از شهرهای بزرگتر ، فروش را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

ما همچنین پیش بینی می کنیم کشش از روستای هند در برابر پس زمینه فصل مونسون قوی اخیر باشد.

از این رو ، ما معتقدیم که حرکت مثبت در فضای اختیاری مصرف کننده برای مدتی بیشتر ادامه خواهد یافت.

از کجا می بینید که اقتصاد در میان خطر تورم زیاد قرار دارد؟اساساً ، هند رشد ساختاری قوی و طولانی مدت را تجربه می کند ، و هیچ سوالی در ذهن من وجود ندارد که این امر به دهه طلایی کشور ما خواهد بود ، مگر اینکه یک رویداد "قو سیاه" دیگری مانند Covid-19 وجود داشته باشد.

پاهای مختلفی برای این داستان رشد هند وجود دارد ، از جمله فشار چشمگیر دولت برای ورود مالی ، بازگرداندن پس انداز از دارایی های فیزیکی به مالی ، محبوبیت سیستم های پرداخت الکترونیکی و ظهور سیستم عامل های دیجیتال و اختلال در فن آوری در تمام صنایع.

براساس تحقیقات بانک جهانی ، رتبه هند در "سهولت در انجام کار" از 142 در سال 2014 به 63 در سال 2022 بهبود یافته است و این کاهش رنگ قرمز با معادلات بازسازی شده تجارت جهانی بیشتر به داستان رشد هند می افزاید. انتظار می رود این امر به دلیل ابتکارات مختلف تحت فشار "هند دیجیتال" از اینجا بهتر شود.

این به وضوح در این واقعیت منعکس شده است که هند در حال حاضر بیش از 100 اسب شاخدار با سرمایه کل بازار 240 میلیارد دلار در خانه است. فشار به سمت زیرساخت ها و گسترش ظرفیت تولید (طرح های PLI) مطابق با کمپین "Make in India" ما ، روایت رشد را بیشتر می کند.

در حالی که همه این تحولات در حال آشکار شدن است ، با بزرگترین جمعیت جوان در جهان ، داستان مصرف ذاتی هند همچنان قوی است.

انتخاب شما در فضای کوچک و midcap چیست؟برای سرمایه گذاران زرنگ ، فضای کلاه کوچک و میانی در یک مکان شیرین قرار دارد. بهتر است در این فضا در سطح انتخاب سهام بر خلاف شاخص بازی کنید.

همچنین توصیه می شود برای این کار به دنبال راهنمایی یک مدیر صندوق فصلی باشید زیرا جهان دسته های میانه و کوچک در مقایسه با سهام بزرگ در مقایسه با سهام بزرگ وسیع است و در زیر و همچنین تحت تحقیق قرار می گیرد.

فضای میانه و کوچک با توجه به سناریوی اقتصادی فعلی جذاب است و پتانسیل رشد سریع و بازگشت آلفا بالاتر را در سرمایه گذاری های بزرگ دارد.

همانطور که در گذشته دیدیم ، ما معتقدیم که چند شرکت MIDCAP با مدلهای مدیریت قوی و قوی تجاری به طور بالقوه در طی 3-5 سال آینده به کلاه های بزرگی تبدیل می شوند.

به کسی که کمتر از 25 سال سن دارد و می خواهد در بورس سهام سرمایه گذاری کند ، چه توصیه می کنید؟آیا او می تواند رویای تبدیل شدن به یک کروپاتی و چه چیزی لازم باشد؟سرمایه گذاری در بورس سهام همه چیز مربوط به نظم و انضباط و پشتکار است. من معتقدم که هر جوان هندی می تواند با گذشت زمان ثروت قابل توجهی بسازد و در صورت سرمایه گذاری 25 درصد از درآمد ماهانه به صورت منضبط در سهام عدالت ، از نظر مالی مستقل شود و با افزایش درآمد ، به تدریج نسبت را افزایش می دهد.

ساده ترین رویکرد برای شروع کار استفاده از SIPS در صندوق های متقابل سهام عدالت است که به تدریج یک نمونه کارها از شرکت های Bluechip را از طریق سرمایه گذاری مستقیم سهام جمع می کند.

من همچنین معتقدم که این یک زمان خاص در سفر ملت ما با فرصت های جذاب برای ایجاد ثروت در طی چند دهه آینده است و در صورتی که کسی از استراتژی سرمایه گذاری مناسب پیروی کند ، تبدیل شدن به یک کروپاتی از طریق سرمایه گذاری سهام بسیار ممکن است.

برای نقل قول نخست وزیر ما ، از سخنرانی روز استقلال سال گذشته خود ، من واقعاً موارد زیر را در زمینه سرمایه گذاری سهام و ایجاد ثروت نه فقط برای هندی های جوان بلکه همه هندی ها معتقدم.

"یاهی سامی هاین ، ساهین سامی هاین" (این زمان است ؛ این زمان مناسب است)

(سلب مسئولیت: توصیه ها ، پیشنهادات ، دیدگاه ها و نظرات داده شده توسط کارشناسان خودشان هستند. اینها نمایانگر دیدگاه های زمان اقتصادی نیستند)

اخبار بیشتر را بخوانید

(آنچه در حال حرکت Sensex و Nifty آخرین اخبار بازار ، نکات مربوط به سهام و مشاوره تخصصی در مورد Etmarkets است. همچنین ، Etmarkets.com اکنون در تلگرام است. برای سریعترین هشدارهای خبری در بازارهای مالی ، استراتژی های سرمایه گذاری و هشدارهای سهام ، مشترک در فیدهای تلگرام ما.)

برای دریافت به روزرسانی های روزانه بازار و اخبار تجاری زنده ، برنامه اخبار اقتصادی تایمز را بارگیری کنید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:30