ترس از ضرر می تواند برای سرمایه گذاران وقت زیادی برای سرمایه گذاران داشته باشد. در اینجا چگونه آورده شده است

ساخت وبلاگ

thumbnail

ترس از ضرر یک احساس قدرتمند برای سرمایه گذاران است - و در صورت عدم بررسی ، می تواند در دراز مدت به دلیل سالها از دست دادن سود سرمایه گذاری ، هزینه های بزرگی را برای آنها هزینه کند.

این ترس محصول طبیعی تکامل انسان است. مغز ما برای تشخیص خطرات سخت است - یک ابزار شناختی مفید که به انسان های اولیه و تحمل آنها کمک می کند ، زنده بمانند ، اگر مجبور بودند از شکارچیان فرار کنند یا تعیین کنند که چه غذاهایی برای خوردن آنها بی خطر است.

با این حال ، به سرعت در دوران مدرن ، و مکانیسم تهدید و پیشگیری از ضرر باستانی می تواند ما را به یک مزاحمت تبدیل کند.

دن اگان ، معاون رئیس جمهور در امور مالی رفتاری و سرمایه گذاری در بهبود گفت: "ما برای زندگی در بازارهای مالی تکامل نیافته ایم.""ما برای مقابله با" تهدیدهای طبیعی "تکامل یافتیم."

JPMorgan says 60/40 portfolio has best retu environment in a decade

برای سرمایه گذاران ، آن انگیزه تکاملی به عنوان "تعصب از دست دادن" بازی می کند.

فرض: درد یک ضرر سرمایه گذاری دو برابر بیشتر از لذت حاصل از سود معادل است. سرمایه گذاران نسبت به جلوگیری از ضرر مالی تعصب دارند.

برندگان نوبل دانیل کاننمن و آموس تورسکی با استفاده از یک آزمایش فکر سکه ، تعصب را نشان دادند:

"من می خواهم یک سکه را پرتاب کنم ، و اگر این دم باشد ، شما 10 دلار از دست می دهید. چقدر باید برنده شوید تا این قمار برای شما قابل قبول باشد؟ مردم قبل از پذیرش بیش از 20 دلار می خواهند."Kahneman درباره آن تمرین گفت.

گریز از دست دادن می تواند خود را به روش های غیر منتظره ای برای جامعه نیز بیان کند.

به عنوان مثال ، به آموزش و پرورش بپردازید: در یک آزمایش 2011 ، به یک گروه از معلمان در شیکاگو هایتس ، ایلینویز ، گفته شد که آنها می توانند یک پاداش پایان سال مرتبط با پیشرفت دانش آموزان دریافت کنند. در ابتدای سال تحصیلی ، به گروه دوم پرداخت مبلغی داده شد و به بخشی از آن گفتند که اگر دانش آموزان اهداف عملکرد را از دست ندهند ، بازگردانده می شود.

گروه دوم "ضرر" در نمرات آزمون دانشجویی "دستاوردهای بزرگ و آماری قابل توجهی" را دید ، در حالی که تأثیراتی در گروه "سود" وجود نداشت ، انگیزه جایزه ای را ارائه می داد.

ثبت نام خودکار در برنامه های 401 (k) و همچنین افزایش خودکار نرخ پس انداز 401 (k) کارگر از سال به سال ، به مبارزه با تعصب نیز کمک می کند. ثبت نام خودکار به معنای این است که یک کارگر هرگز پس از شروع صرفه جویی در 401 (k) ، کاهش (یا "ضرر") در پرداخت خانه را تجربه نمی کند ، زیرا این پس انداز از ابتدا کسر می شود.

چگونه سرمایه گذاران بیزاری ضرر را تجربه می کنند

تقریباً همه سرمایه گذاران احتمالاً امسال با ترس روبرو شده اند.

شاخص S& P 500 ، فشارسنج عملکرد سهام ایالات متحده ، امسال 17 ٪ کاهش یافته است. در همین حال ، اوراق قرضه ایالات متحده ، همانطور که توسط شاخص اوراق قرضه کل ایالات متحده بلومبرگ اندازه گیری شده است ، در سال 2022 13 ٪ از دست داده است. اگر هر دو 2022 به رنگ قرمز به پایان رسیدند ، این اولین بار از سال 1969 خواهد بود.

تعصب ضرر و زیان می تواند تصمیم گیری سرمایه گذاران را به روش های بسیاری (اغلب منفی) دستکاری کند.

به عنوان مثال ، این ممکن است از ترس از دست دادن پول ، یک سرمایه گذار بلند مدت بیش از حد محافظه کار باشد. در این حالت ، یک سرمایه گذار با ده ها سال تا زمان بازنشستگی ممکن است اوراق بهادار اضافه وزن و پول نقد نسبت به سهام ، که به طور کلی خطرناک تر و بی ثبات تر از سایر کلاس های دارایی "ایمن تر" هستند اما بازده بیشتری را در دوره های زمانی طولانی دارند. حتی بسیاری از سالمندان بازنشسته برای کمک به ضرب و شتم تورم در طول بازنشستگی طولانی ، نیاز به قرار گرفتن در معرض سهام دارند.

در همین حال ، گریز از دست دادن می تواند باعث شود سرمایه گذاران نئوفیت در وهله اول از سرمایه گذاری خودداری کنند. این خطر در دوره هایی مانند 2022 افزایش می یابد ، هنگامی که بازارها متحمل خسارات زیادی می شوند. اگان گفت ، این بدان معناست که سرمایه گذاران تازه کار از قرار دادن پول به بازار دریغ می کنند زیرا می خواهند صبر کنند تا احساس امنیت کنند.

با این حال ، حرکت زرنگانه برعکس است: بازپرداخت سهام زمان خطر تری برای سرمایه گذاری است ، در حالی که بازپرداخت به این معنی است که درد ممکن است در آینه عقب باشد ، سهام با تخفیف وجود دارد و صعود بیشتری وجود دارد. بشر

عمر آگویلار ، مدیرعامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری مدیریت دارایی شواب ، گفت: روانشناسی انسانی همچنین می تواند سرمایه گذاران را به فروش در طی رکود سهام سوق دهد تا از ضررهای بیشتر جلوگیری کند. اما این ممکن است این بدان معنا باشد که آنها در طی یک تجمع بعدی در سهام فروخته شده ، دستاوردهای خود را از دست نمی دهند.

وی استناد به تحقیقات نشان می دهد كه در سال 2018 ، سالی كه در آن دو اصلاح بزرگ در بازار وجود داشته است ، متوسط سرمایه گذار دو برابر S& P 500 از دست داد.

براساس تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری Putnam تا سال 2021 ، یک سرمایه گذار که 10،000 دلار اولیه خود را در سهام ایالات متحده نگه داشته است ، بیشتر از کسی که 10 روز بهترین بازار را از دست داده است ، 24،753 دلار درآمد داشته است.

آگیلار گفت: اولویت بندی جلوگیری از ضرر و زیان به دست آوردن سود "دلیل اصلی این است که بسیاری از سرمایه گذاران در بازار کم کار می کنند."

داده ها حاکی از آن است که برخی از پس اندازان بازنشستگی در برنامه های 401 (k) خود در طی آشفتگی های بازار اخیر به دنبال پناهگاه های امن هستند.

به عنوان مثال ، سرمایه گذاری های محافظه کارانه مانند صندوق های پایدار ارزش و بازار پول به ترتیب 81 ٪ و 16 ٪ از برنامه های خالص 401 (k) پس انداز را در ماه اکتبر به دست آورد ، طبق Alight Solutions ، که برنامه های شرکت 401 (k) را اجرا می کند. در همین حال ، 401 سرمایه گذاران (k) در مدت مشابه زمان پول را از صندوق های متقابل سهام بیرون کشیدند.

براساس گفته های آشکارا ، هجده از 21 روز معاملاتی در ماه اکتبر از گروه "درآمد ثابت" نسبت به صندوق های سهام استفاده می کرد. سرمایه گذاران درآمد ثابت را در طی 73 ٪ از کل روزهای معاملاتی در سال 2022 طرفداری کردند.

با این حال ، بهترین انتخاب برای سرمایه گذاران - به ویژه آنهایی که سالها یا حتی ده ها سال دارند ، قبل از اینکه پس انداز بازنشستگی خود را برطرف کنند - احتمالاً طبق گفته مشاوران مالی این است که باقی بمانند.

فیلیپ چائو ، مدیر اصلی و مدیر سرمایه گذاری در ثروت تجربی در کابین جان ، مریلند گفت: فروش سهام از ترس مانند تصمیم بد رانندگی است.

چائو گفت: "اگر هنگام رانندگی وحشت کنید ، تصادف خواهید کرد."

وی افزود: "من فکر می کنم بیشتر سرمایه گذاران به جای اینکه به روشی هدفمند و با ذکاوت عمل کنند ، ارتجاعی هستند.""و به همین دلیل ، آنها هنگام سقوط بازارها ، در همه جا قرار دارند."

چائو گفت ، فروش سهام در حالی که خون ضرب المثل در خیابان ها وجود دارد ، شبیه به زمان بندی بازار است. برای بیرون آمدن ، سرمایه گذاران باید دو چیز را به طور کامل زمان بکشند: چه موقع فروش و چه زمانی باید دوباره بخرند.

و انجام این کار تقریباً غیرممکن است ، حتی برای سرمایه گذاران حرفه ای.

ایجاد شرط اشتباه به این معنی است که احتمالاً وقتی سهام گران است سهام را خریداری می کنید و هنگام ارزان بودن می فروشید. به عبارت دیگر ، یک واکنش تند و تیز در محافظت از پول شما به این معنی است که در بسیاری موارد ممکن است برعکس عمل کنید: درآمد آینده خود را قربانی کنید و در نهایت با یک تخم لانه کوچکتر به پایان برسید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 38 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:04