stablecoins: حل بحران نوسانات رمزنگاری

ساخت وبلاگ

حل مسئله نوسانات ، زمینه های مورد نیاز برای سیستم های پرداخت جهانی مبتنی بر blockchain را باز می کند.

Fiat currency

ارز فیات (منبع: پیکابای)

برای علاقه مندان به cryptocurrency ، بازی طولانی اکوسیستم های blockchain ایجاد سیستم عامل های باز است که توسط هیچ مرجع واحد کنترل می شود و از مشارکت آزاد از هر کسی استفاده می کند. این البته در تلاش برای پیشبرد فرهنگ منبع باز است ، از شاخه های کد استاتیک که در درختان منبع گرفته تا زندگی و در حال تحول سیستم های مفید آماده برای تعامل زنده ، هنوز هم مساوات و دسترسی آزاد در طبیعت است.

در قلب این دیدگاه سیستم های حسابداری غیرقابل تغییر قرار دارد که وضعیت گسترده ای از جهان را برای اطمینان از یکپارچگی جهانی ذخیره می کند. چشم اندازهای بزرگ به ندرت در یک ضرب و شتم به دست می آید و در عوض به طور معمول از طریق ظهور راه حل ها برای مشکلات کوتاه مدت مرتبط و معنی دار تحقق می یابد. مشکل نوسانات یکی از کاندیداهای مهم است.

سریعتر بیاموزید. عمیق تر حفر کنیددورتر را ببینید.

به پلت فرم یادگیری آنلاین O'Reilly بپیوندید. امروز یک آزمایش رایگان دریافت کنید و پاسخ هایی را در مورد پرواز پیدا کنید ، یا چیز جدید و مفید را تسلط دهید.

با توجه به نوپا بازارهای رمزنگاری ، نوسانات همچنان برای ناظران خارج از کشور و کاربران باقی مانده است. اگرچه معامله گران ممکن است از شرایط خوب کرایه کنند ، اما کسانی که مایل به استفاده از دارایی ها به طور خاص هستند و ارزش واقعی این سیستم های حسابداری را باز می کنند ممکن است در کل تجربه متفاوتی داشته باشند. دارایی خریداری شده به عنوان واسطه مبادله (MOE) ممکن است ارزش خود را قبل از هر مقدار از هزینه ای که واقعاً دارایی دستگیر شده است از دست بدهد.

مشکل نوسانات برای حل مهم است زیرا وضوح آن در کوتاه مدت ، زمینه های مهندسی مالی و فنی لازم را برای سیستم های پرداخت جهانی ارزان ، سریع ، ایمن و جداگانه بر اساس blockchains مورد نیاز قرار می دهد. کاربران این سیستم ها قادر خواهند بود با سرعت بسیار ارزان تر و با افزایش چشمگیر امنیت به دلیل ماهیت این سیستم های رمزنگاری ، یکپارچه با همسالان معامله کنند. در دراز مدت ، حل این مشکل باعث کاهش مانع ورود به استفاده از خدمات مبتنی بر قرارداد هوشمند در عمومی ، کنسرسیوم و blockchain های خصوصی می شود-به طور کامل باز کردن ارزش اتوماسیون این فناوری ها ارائه می دهد.

یک مدعی مبتنی بر cryptocurrency که برای حل این بحران ظاهر شده است ، stablecoin نامیده می شود. stablecoin یک cryptocurrency است که برای حفظ قیمت خود به یک ارز سنتی فیات متصل می شود یا توسط فلزات گرانبها و سایر کالاها پشتیبانی می شود. تا به امروز ، Stablecoins مورد حمایت ارزهای فیات در ذخیره ، طلا و حتی Cryptocurrency قرار گرفته است. اگرچه برخی از آنها شکست خورده و میخ مورد نظر خود را از دست داده اند ، اما تکرارهای اخیر تاکنون در ثبات خود بسیار موفق بوده اند.

فرصت ارزش: پول دیجیتال

صنعت پول دیجیتال در حال رونق است و در سالهای اخیر به ویژه توسط منطقه آسیا و اقیانوسیه رانده می شود. در سال 2017 ، فرصت های درآمد از 1. 9 تریلیون دلار فراتر رفت و رشد درصد دو رقمی در سال را گرایش داد. در حالی که ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت های دیجیتالی ، از جمله هزینه های پایین معامله ، سادگی انتقال دارایی و قابلیت شنیدن ، دارای خواص مطلوب زیادی هستند ، نوسانات قیمت رمزنگاری جریان اصلی در حال حاضر برای موارد استفاده تولید غیرقابل تحقق است. نوسانات قیمت وحشی برای خرید مواد غذایی و پرداخت اجاره مناسب نیست. کارهای ساده غیر منطقی پیچیده می شوند ، زیرا حسابداری ثبات خود را در بسیاری از مقیاس ها از دست می دهد.

به عنوان مثال ، پرداخت های مرزی به راحتی با ارزهای رمزپایه تسهیل می شوند اما نوسان ارزش آنها باعث می شود این روند به طور غیر منطقی پیچیده شود. اگر یک کشاورز در اقتصاد نوظهور بخواهد رمزنگاری خانواده خود را ارسال کند ، آنها باید نوسانات قیمت را که ممکن است دارایی را با درصد دو رقمی کاهش دهد ، قبل از انحلال برای ارز محلی ، حساب کند. Stablecoins این فرصت را دارد که ضمن کاهش نوسانات قیمت به سطوح قابل قبول ، از مزایای ارزهای رمزنگاری بهره ببرد.

فرصت ارزش: سیستم عامل های باز

سیستم عامل های پیمانکاری هوشمند پتانسیل حل مشکلات "یک بار و برای همیشه" را دارند ، در همین راستا ارائه دهندگان خدمات ابری که از ذخیره سازی بلوک زیرساختی (Amazon S3 ، Google Cloud Storage ، Blob Azure) و محاسبات (Amazon EC2 ، Google Compute Engine ، موتور ، Google Cloud Storage) استفاده می کنند. محاسبه لاجورد). با توجه به ماهیت باز ، قراردادهای هوشمند ممکن است به راحتی در لایه برنامه گسترش یابد و راه حل های کلید در دست را به پول دیجیتال ، تأمین مالی تجارت ، مدیریت زنجیره تأمین و اقتصاد تقسیم ارائه دهد.

قراردادهای هوشمند می توانند با هزینه و بدون واسطه هایی که حاشیه های بالا را حک می کنند ، یک الگوی مشابه با خدمات عمومی خوب اجرا شود. با این حال ، روش غالب برای پرداخت کالاها و خدمات مبتنی بر قرارداد هوشمند با ارزهای رمزپایه ای بی ثبات بوده است و خطر ارز را به مشاغلی که با ارزهای ملی با ثبات تر مانند دلار ، یوان یا یورو فعالیت می کنند ، اضافه می کند. از طرف دیگر ، مشاغل ممکن است در صورت لزوم ، مبلغ دقیقی از ارزهای رمزپایه بی ثبات را خریداری کنند ، و به حداقل برساند ، اما هزینه های معاملات جدید را با هر معامله بعدی متحمل می شوند.

با ظهور Stablecoins ، مشاغل متحمل ریسک های ارز و هزینه معاملات کوچکتر می شوند. با توجه به ضمانت در مورد قیمت دارایی که در حال پردازش است ، حداقل ریسک نوسانات وجود دارد و کاربران و مشاغل به طور یکسان می توانند از این ثبات بهره مند شوند. این به نوبه خود می تواند به دلیل کاهش خطر و بهبود سهولت در استفاده ، برای سیستم های قرارداد هوشمند محرک باشد. مشاغل به دلیل مزایای اتوماسیون و کاهش هزینه های معامله احساس امنیت بیشتری می کنند و کاربران در دانستن دارایی های شخصی خود احساس امنیت نمی کنند.

تاریخ stablecoin

Stablecoins یک مکاشفه جدید در فضای cryptocurrency نیست ، زیرا تلاش برای اجرای آنها از سال 2014 در حال حرکت است. دو تلاش اول برای ایجاد stablecoins از هر دو Bitshares ، و nubits - که از هر یک از آنها تکرارهای رمزنگاری شده بودند. اگرچه هر دو به دلیل بی ثباتی وثیقه ناکام بودند ، اما آنها راه را برای تکرارهای جدید که از اشتباهات آنها آموخته اند ، هموار کردند و همچنین پرونده را برای یک دارایی با قیمت قابل تحمل که به عنوان یک رمزنگاری نشان داده شده است ، تقویت کردند.

اولین اجرای یک Stablecoin Back Back در اواخر سال 2014 از Tether انجام شد که در ابتدا از طریق لایه Omni بر روی بیت کوین ساخته شد. اگرچه Tether فرایند ایجاد و بازخرید را که معمولاً با Stablecoins Backed Backed همراه است ، ارائه می دهد ، عدم شفافیت آن راه را برای تثبیت های پشتیبان شفاف مانند USDC مرکز و GUSD Gemini هموار می کند.

در حقیقت ، سه نوع پیاده سازی stablecoin وجود دارد: ذخیره پشتیبان ، وثیقه رمزنگاری شده و الگوریتمی که هر کدام دارای خطرات و تجارت های مرتبط با خود هستند. در حالی که پیاده سازی های پشتیبان ذخیره شده شفافیت و ثبات مطلق از فرصت های داوری طبیعی را فراهم می کنند ، خطر طرف مقابل از کنترلر متمرکز وجود دارد. اجرای وثیقه رمزنگاری شده از طرف مقابل با هزینه نوسانات ناشی از وثیقه اساسی آنها. stablecoin های الگوریتمی وابسته به مکانیسم های تشویقی و گمانه زنی ها هستند و هنوز اجرای اثبات نشده ای نداشته اند. با این حال ، هر سه در رویکردهای خود جالب هستند و به کاربران این امکان را می دهند تا راحتی خود را در استفاده از انتخاب دارایی خود ارزیابی کنند.

انواع اجرای stablecoin

ذخیره پشتیبان

Stablecoin از ذخیره پشتیبان یکی از مواردی است که به طور معمول توسط یک ارائه دهنده مرکزی صادر می شود و از طریق 1: 1 به یک ارز فیات با استفاده از هر دو فرآیند نشانه گذاری و رستگاری پشتیبانی می شود. برای تولید نشانه های جدید ، مشتریان وثیقه را به ارائه دهنده می فرستند و ارائه دهنده سپس نعناع یا ایجاد نشانه های جدید می کند. ارائه دهنده به طور معمول با گزارش های تأیید منظم ، وثیقه اساسی را تحت بازداشت قرار می دهد ، و "سوختگی" را می سوزاند یا پس از بازخرید ، نشانه ها را از گردش خارج می کند.

نمونه های اخیر از stablecoin های پشتیبان ذخیره شده شامل GUSD GEMINI ، USDC مرکز و Paxos Pax است. Legacy Reserve از Stablecoin Tether (USDT) به دلیل عدم وجود حسابرسی منظم ارائه دهنده وثیقه زیربنایی ، مورد نظارت زیادی قرار گرفته است. با این حال ، آخرین کلاس از Stablecoins از ذخیره پشتیبان به طور مداوم گزارش های حسابرسی را از شرکتهای معتبر ارائه می دهد.

Stablecoins Backed Backed به طور معمول PEG خود را از چرخه های داوری حفظ می کند. به عنوان مثال ، اگر GUSD Gemini در حال تجارت زیر 1 دلار باشد ، داوری ها برای خرید دارایی انگیزه می شوند تا زمانی که تثبیت و بازخرید نشانه های وثیقه زیربنایی شود ، از این طریق سود کسب می کند. اگر دارایی بیش از 1 دلار معامله شود ، داوری ها برای تولید نشانه های جدید و فروش آنها با نرخ بالاتر ، برای ارسال وثیقه به جمینی ها انگیزه می شوند.

به طور معمول در این سیستم ها ، به دلیل توانایی ارائه دهنده مرکزی در یخ زدن دارایی ها در هر زمان ، خطر طرف مقابل افزایش می یابد. این مسئله اخیراً با مشتریان جمینی که دارای مشکلات رستگاری هستند ، مطرح شد.

وثیقه رمزنگاری

stablecoin وثیقه رمزنگاری شده از Cryptocurrency به عنوان وثیقه اساسی آن است و از فیدهای قیمت مرتبط با وثیقه به عنوان ابزاری برای نگه داشتن StableCoin به یک دلار استفاده می کند. در مورد stablecoins وثیقه رمزنگاری شده ، بسیاری از پروژه ها تلاش کرده اند تا یک سیستم را تثبیت کنند ، اما هیچکدام به اندازه Makerdao موفق نشده اند.

در ابتدا در سال 2017 راه اندازی شد ، دای ، وثیقه رمزنگاری شده از پروژه Makerdao ، با ادامه علاقه به توسعه نسبتاً پایدار مانده است. در حال حاضر ، DAI توسط اتر (ETH) ، ارز بومی blockchain اتریوم وثیقه می شود و این پروژه قصد دارد در آینده از دارایی های دیگر برای وثیقه استفاده کند. کاربرانی که مایل به به دست آوردن DAI هستند ، ابتدا باید ETH را در "CDP" یا موقعیت بدهی وثیقه قفل کنند. با توجه به نوسانات بالای ETH ، DAI به طور معمول با نرخ بیش از 100 ٪ بیش از حد جمع می شود.

اگر CDP یک فرد نزدیک به ورشکستگی باشد ، این سیستم باعث فروش وثیقه اساسی کاربر می شود. اگر این سیستم به دلیل تصادف بازار در قیمت وثیقه زیربنایی ، سازنده یا "MKR" ، که نشانه دیگر در سیستم Makerdao است ، به عنوان یک خریدار آخرین راه حل که در آن نشانه های جدید MKR در حال کاشت هستند ، عمل می کند ، به طور مؤثر رقیق کننده جریان فعلی است. دارندگان ، و به عنوان وسیله ای برای تثبیت سیستم در بازار آزاد فروخته می شوند.

دارندگان MKR مسئول رأی گیری در مورد قطعنامه ها و تنظیم کل سیستم از طریق مکانیسم های حاکمیتی Makerdao هستند. هزینه MKR نیز برای باز کردن CDP ها برای به دست آوردن DAI پرداخت می شود ، و به طور موثری عرضه را کاهش می دهد.

در حال حاضر ، جنبه متمرکز اصلی با بیشترین خطر در سیستم Makerdao ، اوراکل های آن است که باعث ایجاد فیدهای قیمت برای وثیقه اساسی می شود. سایر بازیگران متمرکز شامل "نگهبانان" یا سازندگان خودکار بازار هستند که DAI را در حدود قیمت هدف خود نگه می دارند. با توجه به فرصت های محدود داوری در فرآیند رستگاری مانند DAI ، برای حفظ ثبات باید با مکانیسم های خارجی مانند این موارد مشاوره شود.

الگوریتمی

آخرین اجرای اصلی Stablecoins بر اساس الگوریتم هایی است که باعث تورم عرضه و کاهش قیمت در رابطه با قیمت هدف StableCoin می شوند. stablecoins الگوریتمی از وثیقه پشتیبانی نمی شود ، بلکه دلالان درگیر دارایی های ثانویه و سوم مرتبط برای حفظ متعادل بودن سیستم هستند.

stablecoins الگوریتمی به طور معمول به یک طرح عرضه الاستیک در سهام Seigniorage رابرت سام متکی است ، جایی که یک دارایی پایدار پایه تولید می شود ، اما دارایی های ثانویه و حتی سوم تولید و بازخرید برای اطمینان از ثبات سیستم. Seigniorage به طور کلی شامل سودآوری از ایجاد ارز است. تفاوت در هزینه تولید پول و خود پول. در یک سیستم الگوریتمی ، حدس و گمان در مورد دارایی های ثانویه و سوم برای نگه داشتن یک سیستم الگوریتمی پایدار برای به دست آوردن سود طراحی شده است. یک نمونه اخیر از تلاش برای ایجاد چنین سیستمی مبنای ، پروژه ای که به دنبال ساختن یک مدل الگوریتمی است که اخیراً سرمایه گذاران را بازپرداخت کرده است.

مدل پایه شامل سه نشانه است: یک Stablecoin برای حفظ میخ خود با یک دلار ، و "اوراق قرضه" و "سهام" که به عنوان دارایی ثانویه و سوم عمل می کنند. اوراق قرضه توسط سیستم در دوره های کاهش قیمت تحت PEG مورد نظر ایجاد می شود و با استفاده از StableCoin برای کاهش عرضه آن و افزایش قیمت آن خریداری می شود. پس از رسیدن قیمت بالاتر از هدف خود 1 دلار ، اوراق قرضه بلافاصله بازخرید می شوند. سهام به عنوان پرچین در یک سیستم سالم عمل می کند ، زیرا سهامداران در صورت بازپرداخت همه اوراق قرضه و Stablecoin به تجارت بالاتر از 1 دلار ، به سهامداران تازه سوراخ شده اعطا می شوند. مکانیسم تورم Stablecoin به منظور پایین آوردن قیمت است ، زیرا به سهامداران نشانه هایی از آن اعطا می شود.

تا به امروز ، هیچ stablecoin الگوریتمی با موفقیت راه اندازی نشده است. تلاش بعدی برای راه اندازی stablecoin الگوریتمی به احتمال زیاد از کربن و CUSD Stablecoin آنها خواهد بود. در حال حاضر ، کربن توسط دلارهای ایالات متحده که در حساب های بانکی نگهداری می شود ، کاملاً وثیقه می شود ، اما آنها قصد دارند در نهایت به یک سیستم جایگزین منتقل شوند.

مجموعه ای از پیاده سازی ها

کمبود پروژه هایی که مایل به صدور Stablecoins هستند ، وجود ندارد ، زیرا در زمان های اخیر به یک موضوع داغ تبدیل شده است. تا به امروز ، بیش از ده ها پروژه StableCoin راه اندازی شده با مداوم تر برای ارائه اهداف مختلف ساخته شده است. بیشتر آنها به دلار آمریکا متصل شده اند ، اما چند نمونه وجود دارد که توسط سایر ارزها و کالاهای فیات وثیقه می شوند. برجسته ترین آنها Digix است - که توسط طلای که در یک طاق حضانت نگهداری می شود ، پشتیبانی می شود. قادر به استفاده از صرفه جویی در هزینه در داخل به یک اکوسیستم موجود یکی از موارد اصلی استفاده برای موسسات و شرکت های سازمانی برای همکاری با یا ایجاد StableCoin خود است.

سال گذشته ، به ویژه ، شاهد افزایش چشمگیر در تعداد استابلهای پشتیبان محفوظ بود که راه اندازی شد. مشاغل مانند Paxos ، Gemini و Circle مزایای راه اندازی این دارایی ها را دیدند و از آن زمان تاکنون در حال ساخت اکوسیستم های بلند در اطراف دارایی های مربوطه بودند. آنها همچنین استاندارد را در حسابرسی منظم تنظیم کرده اند و گزارش های تأیید را برای هر دارایی به طور منظم ارائه می دهند. این امر بیشتر مشخصات ریسک این دارایی ها را کاهش می دهد در حالی که مکانیسم ایمنی را برای تشویق افراد بیگانگان شکاک در اصل برای ورود و رابط با این فناوری ها فراهم می کند.

کاهش نوسانات در تولید

به منظور بهره برداری از مزایای stablecoins ، خدمات غیرمتمرکز مالی (DEFI) شروع به پذیرش stablecoins به عنوان ابزاری برای رابط با خدمات می کنند. خدمات DEFI مواردی هستند که خدمات مالی سنتی را ارائه می دهند ضمن اینکه از معاملات محافظت می شوند ، همسالان همسالان هستند و کاربران در همه زمان ها حضانت دارایی های خود را حفظ می کنند. نمونه هایی از این خدمات شامل صرافی ها ، صندوق های مدیریت دارایی خودکار و سیستم عامل های بدهی است.

یک نمونه از چنین خدماتی Dharma - مجموعه ای از محصولات وام دهی غیر متمرکز است. محصول اصلی دارما شامل وام های همتا به همسالان است که در آن کاربران می توانند ارزهای رمزنگاری خود را در ازای اتریوم یا USDC-یک stablecoin-جمع کنند. این امر باعث می شود که از خطر جلوگیری شود ، زیرا گیرنده می تواند با دریافت StableCoin از نوسانات بازار جلوگیری کند. حتی Blockfi ، رقیب دارما ، اخیراً از ادغام GUSD بر روی پلتفرم خود خبر داد تا به کاربران کمک کند تا از نوسانات خودداری کنند.

مبادلات غیرمتمرکز نیز به استابلوها توجه داشته اند و به طور مداوم آنها را به عنوان یک دارایی موجود برای تجارت اضافه کرده اند. به عنوان مثال ، Ethfinex ، DDEX و Kyber Network همگی DAI را در صرافی های خود ذکر کرده اند تا بتوانند به بازرگانان جدید و کسانی که نیاز به تبادل دارایی دارند و پس از انحلال از ریسک جلوگیری می کنند ، کمک کنند. حتی معامله گران فصلی هم اکنون می توانند از DAI برای محافظت از ریسک در نوسانات کوتاه مدت بازار استفاده کنند و از ثبات آن بهره مند شوند.

تعدادی از پروژه های اضافی در روند راه اندازی امسال وجود دارد ، از جمله Melonport ، یک پروتکل مدیریت دارایی و Origin ، یک پروتکل تولید بازار که همچنین پایدار را به عنوان راهی برای کاهش خطر نوسانات می پذیرد. افزایش پذیرش Stablecoin یک مکانیسم سیگنالینگ مثبت است که نشان دهنده تناسب طبیعی است. از آنجا که برنامه ها و پروتکل های غیر متمرکز تر همچنان در حال توسعه هستند ، Stablecoins به طور طبیعی به عنوان یک دارایی معامله ای برای بهره مندی از کاربران نهایی خدمت می کنند.

گسترش انبوه یا "یکی برای حاکم بر همه آنها"

اعلامیه اخیر سکه JPM ، یک Stablecoin توسط J. P. Morgan (که به وضوح علاقه نهادی به فضا را نشان می دهد) ، در چند سال آینده در موجی از Stablecoins قرار دارد. این دارایی ها از سایر ارزهای فیات تحت حمایت حاکمیت مانند یوان ، ین و یورو گرفته تا سایر کالاهای سنتی مانند فلزات گرانبها و مواد معدنی زمین نادر خواهد بود. با این حال ، اجرای آنها قطعاً به تکرارهای فعلی توجه خواهد کرد که یک قیمت منظم قیمت عاری از نوسانات ارزش (در صورت ارز فیات) را ارائه می دهد ، کمترین میزان خطر برای کاربران است.

استدلال این است که در کوتاه مدت و میان مدت ، Stablecoins ورودی یک سیستم مالی جدید را فراهم می کند. از طریق این onramp پایدار به سیستم های blockchain ، کاربران هنگام فکر کردن در مورد پرداخت های سنتی ، نیازی به نگرانی در مورد نوسانات بازار ندارند و همچنین نیازی به نگرانی در مورد دسترسی به پلتفرم باز به دلیل رکود بازار ندارند. آنها پیش بینی در قیمت را ارائه می دهند و راهی برای تأمین بودجه در طول نوسانات بازار فراهم می کنند بدون اینکه هزینه های اضافی را به FIAT بپردازند.

در دراز مدت بعید است که تعداد زیادی از استابونها در حال حاضر در دسترس و توسعه باشند. در حالی که به دلیل تعداد بیشماری از دارایی هایی که می توان به آنها چسبیده بود ، یک Stablecoin کنترل کننده وجود نخواهد داشت ، یک سبد وجود خواهد داشت که اکثریت حجم معاملات را فرمان می دهد. حتی با وجود همه مسائل تاریخی خود ، Tether هنوز هم به دلیل نسبیت اجتماعی خود و ادامه بازخرید و فرصت های داوری ، بخش عمده ای از حجم معاملات را نسبت به سایر stablecoins ارائه می دهد. رقابت باعث کاهش قیمت می شود و این فناوری را وادار می کند تا به سرعت رشد کند ، اما همچنین منجر به حاشیه های کم یا منفی برای شرکت هایی خواهد شد که این تولید را تولید می کنند اما در مقیاس کافی کارآمد عمل نمی کنند.

خطر ذاتی دیگر این است که در نظر بگیرید که آیا و چه زمانی ارزهای رمزنگاری شده به سرمایه گذاری و بهره و تجارت به اندازه کافی بالا می رسند. پس از رسیدن حجم کافی ، ارزهای رمزنگاری شده به رسانه سنتی (MOE) ، ممکن است قیمت ها به دلیل عدم نقص بودن ، شروع به فلات و تثبیت کنند. اگر بیت کوین به مقدار کافی حجم معاملات برسد ، داشتن نوسان قیمت روزانه 10 ٪+ بسیار بعید خواهد بود ، و باعث کاهش گزاره ارزش stablecoins می شود. با این حال ، stablecoins برای آینده قابل پیش بینی همچنان یک مکانیسم پایداری کلیدی را از طریق سیاست و کنترل های پولی که ما امروز شاهد اجرای آن در برخی از تثبیت های محبوب امروز هستیم ، ارائه می دهند.

اجازه دادن به Stablecoins برای کنترل پولی در محل ، نه تنها کاربران بلکه تنظیم کننده ها و نهادهای نهادی را به شما امکان می دهد تا با یک کلاس دارایی سنتی بی ثبات ، تجربه ای راحت داشته باشند. بنگاهها مستقیماً به محاسبات ابری پرش نکردند ، و تا به امروز هنوز هم اکثر فرآیندهای خود به صورت محلی اجرا می شوند - این به احتمال زیاد همان مورد برای Stablecoins و فرزندخواندگی آنها خواهد بود. اخیراً فیس بوک ذکر شده است که با پیامبر واتساپ خود روی Stablecoin کار می کند و آن را در هند آزمایش کرده است. این به آنها اجازه می دهد تا سیاست های پولی را در داخل برنامه های خود اداره کنند و مسیرهایی را به داخل و خارج از اکوسیستم های خود بسازند. این امر نه تنها به آنها اجازه می دهد تا در هزینه های معامله مرتبط با سیستم های سنتی تر صرفه جویی کنند ، بلکه به آنها امکان می دهد تا ضمن استفاده از cryptocurrency ، ثبات در باغ های دیواری خود را تضمین کنند. فیس بوک که یک شرکت بومی در حال حاضر دیجیتالی است به آنها اجازه می دهد تا جنبه های پس انداز هزینه را آزمایش کنند و در عین حال با الزامات مختلف نظارتی برای کاربران خود در خطوط جغرافیایی مطابقت داشته باشند.

از آنجا که اکوسیستم Stablecoin بین بازیکنان شرکت و بازیکنان اکوسیستم موجود در حال رشد مانند Gemini و Coinbase در حال رشد است ، کاربران همچنان آزادی و انعطاف پذیری را برای انتقال بین فیات و رمزنگاری یکپارچه دارند و از همه مهمتر ، از ثبات لازم برای جلوگیری از رمزنگاری ارز استفاده می شود. بحران نوسانات فعلی.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 14 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 8:14