ایجاد یک استراتژی بازاریابی

ساخت وبلاگ

یک استراتژی بازاریابی یک برنامه کلی تجارت برای دستیابی به مشتریان آینده نگر است. معمولاً ، یک استراتژی بازاریابی یک گزاره ارزش و پیام های کلیدی را توصیف می کند ، و اطلاعاتی در مورد اینکه بازار هدف کیست - جایی که آنها خریداری می کنند و چه چیزی آنها را برای خرید سوق می دهد ، وجود دارد.

یک استراتژی خوب بازاریابی برای هر شغلی که می خواهد موفق شود ضروری است. بسیاری از کتاب ها در مورد این موضوع نوشته شده اند اما این راهنمای کوتاه با هدف پاسخ دادن به سه سؤال کلیدی که اغلب در جزئیات از بین می روند ، پاسخ می دهد:

چرا من به یک استراتژی بازاریابی نیاز دارم؟

چگونه می توانم بیشترین ارزش را از استراتژی بازاریابی خود بدست آورم؟

چه چیزی می توانم از یک استراتژی بازاریابی خارج شوم؟

چرا من به یک استراتژی بازاریابی نیاز دارم؟

کاملاً ساده ، یک استراتژی خوب بازاریابی به شما کمک می کند تا فروش خود را به روشی سازمان یافته و قابل اندازه گیری بهبود بخشید. این به شما کمک می کند تا تجارت خود را رشد دهید - امیدوارم که نسبت به رقبای خود مزیت کسب کنید.

در عین حال ، یک استراتژی بازاریابی خوب باید به شما کمک کند تا مشتریان ایده آل خود را روشن کنید: آنچه می خواهند ، و چگونه می توانید به آنها کمک کنید به روشهایی که سایر مشاغل نتوانند. مطمئناً ، روند ایجاد یک استراتژی بازاریابی ممکن است به شما کمک کند تا USP های پنهان تجارت خود را آشکار کنید.

استراتژی شما باید بر برآورده شدن نیازهای بالقوه مشتریان و توسعه روابط بلند مدت و سودآور با مخاطب وفادار متمرکز شود. آرزوهای جسورانه ممکن است توسعه محصول کوتاه مدت یا روشی را که شما خدمات خود را به مشتریان فعلی ارائه می دهید راهنمایی کند ، اما رشد و موفقیت بلند مدت بستگی به استفاده از بینش ها بر اساس حقایق سخت دارد. این به معنای انجام تحقیق و ایجاد یک استراتژی بازاریابی است. ممکن است شما نیاز داشته باشید که انعطاف پذیر باشید ، اما با سازماندهی در مورد نحوه بازاریابی ، هزینه های خود را نیز به حداقل می رسانید.

یک استراتژی بازاریابی عالی منابع شما را بر فعالیتهایی متمرکز می کند که باید به شما در فروش محصولات یا خدمات بیشتر به افرادی که می توانند الف) تبدیل به طرفداران شما شوند ، یا ب) بازگشت به عنوان مشتریان تکرار.

چگونه می توانم بیشترین ارزش را از استراتژی بازاریابی خود بدست آورم؟

کتابهای کل در مورد موضوع استراتژی بازاریابی نوشته شده است. با این حال ، هر طرح را می توان به پنج قسمت ساده تقسیم کرد. شناسایی مشتریان بالقوه ، افزایش آگاهی از محصولات شما ، استفاده بیشتر از USP های شما ، ایجاد روابطی که باعث افزایش وفاداری می شود و اقدامی انجام می شود که می تواند مشتریان بالقوه را به سمت "قیف فروش شما سوق دهد".

آنچه یک استراتژی بازاریابی خوب را عالی می کند ، توانایی برنامه ریزی در پیش رو است. ایجاد یک استراتژی بازاریابی تجاری در واقع یک روش بسیار مناسب برای تمرکز تلاش های شما بر روی آنچه مهم است و به کدام منابع مورد نیاز شما نیاز دارید ، در صورت موفقیت. این به معنای انجام سه کار ساده است:

درک درآمد ، پیشروی و هزینه های شما با جزئیات

شناخت نیاز به درگیر کردن افراد با تجربه مناسب

در مورد اینکه چقدر نیاز به فروش دارید ، چه زمانی و چگونه است

چقدر می خواهید بفروشید؟

پاسخ این سؤال به اندازه تجارت شما و نوع تجارتی که در آن وارد می شوید بستگی زیادی دارد. به عنوان مثال بسیاری از مشاغل دارای یک خط تولید نسبتاً باریک هستند. و اگر تنها یک معامله گر یا مشاغل متمرکز بر پای ، مانند یک مشاور مالی یا یک نماینده املاک هستید ، ممکن است آگاهی بیشتر در مورد مزایای جامع کار با شرکت خود مفید باشد-نه اینکه روی یک جنبه تمرکز کنیدکارت.

با این حال ، اگر شما یک تولید کننده یا تأمین کننده هستید ، به وضوح به فکر افزایش میزان فروش خود هستید-چه واحدهای بیشتری ، یا واحدهای با قیمت بالاتر ، یا واحدهایی که برای تولید کمتر هزینه دارند. احتمالاً می توانید به طور غریزی به این سؤالات ساده پاسخ دهید:

آیا شما اهداف توسعه بلند مدت را برای خط تولید خود دارید ، یا آیا شغلی را اجرا می کنید که محصولات مکرر را ایجاد کند و می خواهد درآمد هر واحد را افزایش دهد؟

آیا می توانید خود را برای مجموعه دیگری از مشتریان جذاب کنید ، یا تجربه شما به شما می گوید که مشتریان فعلی می توانند واحدهای بیشتری را از شما خریداری کنند؟

آیا تجارت شما فصلی است یا از روندهای اقتصادی و زیست محیطی پیروی می کند؟اگر چنین است ، آیا شما باید روی افزایش فروش درست در تجارت خود - یا در یک منطقه خاص - تمرکز کنید؟

چقدر درآمد لازم برای ایجاد و چه زمانی دارید؟

هنگامی که به فکر یک استراتژی هستید که باعث می شود بازاریابی برای شما سخت کار کند ، مهم است که ارتباط با برنامه کاری خود و سربار خود را انجام دهید. با نگاهی به بودجه های عملیاتی شما باید هر قله یا فرورفتگی در فروش موجود را برجسته کند ، که ممکن است بر برنامه های بازاریابی شما تأثیر بگذارد.

محدودیت های شما چیست؟

برای اکثر صاحبان مشاغل کوچک سه محدودیت اصلی وجود دارد که اگر علاقه مند به شرکت خود و گرسنگی برای موفقیت باشید ، همه آنها به راحتی نادیده می گیرند. توانایی ، بینش و زمان.

آیا شما بهترین فرد برای کار هستید؟

این که آیا شما در مورد تهیه کلمات برای یک بروشور ، با نام محصول جدید جذاب فکر می کنید ، یا طرح کلی را برای تبلیغی که می خواهید در روزنامه محلی اجرا کنید ، طراحی می کنید - این سود سهام را برای استخدام یک حرفه ای می پردازد. شما ممکن است توانایی داشته باشید ، و ممکن است از روند خلاقانه لذت ببرید ، اما این مجموعه مهارت های بازاریابی احتمالاً کار شما نیست.

آیا تجربه ای برای واجد شرایط بودن "بازاریابی خوب" دارید؟

شما می دانید چه چیزی را دوست دارید. احتمالاً شما نسبت به آنچه ممکن است یا ممکن است برای مشتریان خود جذاب باشد ، احساس روده دارید ، اما ممکن است شما شخص مناسبی نباشید که تصمیمات نهایی را در مورد برخی از جنبه های بازاریابی بگیرید. وقتی نوبت به انتخاب کانال های مناسب یا خلاق مناسب می رسد ، به تیم پشتیبانی خود اعتماد کنید. اگر داده های مناسبی را در مورد مخاطبان بالقوه به آنها داده اید ، و آنها می فهمند که چرا محصول شما باید به مشتریان بالقوه متوسل شود ، آنها مجهز هستند تا در مورد فعالیتهایی که باید بهترین نتایج ممکن را ارائه دهند ، به شما توصیه کنند.

آیا در تقویم شما برای بازاریابی زمان وجود دارد؟

بازاریابی به این معنی نیست که شما باید هر روز در تصمیم گیری درگیر شوید. گفته می شود ، حتی در یک تیم کوچک ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که بازاریابی همیشه در افق شماست. آیا شما بینش های بازاریابی را در تیم رهبری خود تغذیه می کنید؟آیا تجارت شما شامل بازاریابان شما در توسعه محصول و نقشه راه تجارت است؟اگر می خواهید یک استراتژی قوی ، پایدار و بازاریابی محصول داشته باشید ، ارتباطات دو طرفه ضروری است.

برای بازاریابی به طور مؤثر به چه پشتیبانی نیاز دارید؟

قبل از تعیین بودجه بازاریابی ، منطقی است که از تیم خود نظر دهید. در حالت ایده آل ، آنها در حال تغذیه این روند هستند. به احتمال زیاد ، ارائه برنامه های آینده نگر بازاریابی می تواند یک کاتالیزور باشد - معرفی ایده ها و ملاحظات جدید. این که آیا این یک بحث غیر رسمی با خانواده شما است یا یک جلسه رسمی با اعضای یک تیم ارشد ، بازخورد را جمع آوری کنید. از آن استفاده کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام روش به بازاریابی بیشترین حس را برای تجارت شما ایجاد می کند.

یک تیم داخلی ایجاد کنید

ممکن است تصمیم بگیرید که داشتن یک تیم داخلی ، چه از نظر مالی و چه از نظر مالی ، به طور مؤثر برای شما کار می کند. بستگی به میزان تخصص شما و سطح بازاریابی که سعی در ارائه آن خواهید داشت بستگی دارد. برنامه های محلی و کم کلید ممکن است به چند ساعت منظم در هفته از یک عضو پاره وقت کارمندان نیاز داشته باشد. یک استراتژی بازاریابی ملی نیاز به مشارکت بسیار بیشتر از طرف متخصصان با تجربه دارد.

یک تیم خارجی بیاورید

اعتماد به نفس داشته باشیداگر فرصت های اصلی را شناسایی کرده اید ، اما متوجه شوید که عملکرد شما از شما پشتیبانی نمی کند یا تجربه ارائه سطح برنامه های بازاریابی مورد نیاز خود را ندارید ، پس ارزش این را دارد که کمک های خارجی را وارد کنید. یا از طریق یک آژانس بازاریابی ، شاید بر اساس پروژه بر اساس پروژه یا از طریق یک مشاور بازاریابی ، کار تمام وقت یا پاره وقت برای تجارت خود.

با تخصص ترکیبی کار کنید

بسیاری از مشاغل کوچک از بینش های داخلی بهره مند می شوند-با توسعه محصول ، بازخورد و دیدگاه مشتریان فعلی خود-اما شامل یک تیم خارجی در فرآیندهای خلاق کمپین های بازاریابی متمرکز است.

با مشتریان خود آشنا شوید

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی مؤثر ، قدم به عقب از محصولات خود است و به این فکر کنید که چه کسی آنها را خریداری می کند.

با مشتری ایده آل خود آشنا شوید. همه چیز در مورد گرفتن یک تصویر واضح تر از مخاطبان هدف شما است ، که باید اطمینان حاصل کند که فعالیت بازاریابی شما روی پاسخ هایی متمرکز است که می تواند بازده کاملی از سرمایه گذاری را ارائه دهد. ساده ترین راه برای انجام این کار ، ایجاد "شخصیت خریدار" یا توضیحی از آن افراد است: زندگی آنها و مشکلاتی که سعی در غلبه بر آنها دارند. هنگامی که می توانید آنچه را که این مشتریان به نظر می رسند بیان کنید ، با جزئیات ، می توانید ساخت یک برنامه عملی را شروع کنید که تمام راه هایی را که محصولات یا خدمات شما نیازهای آنها را برآورده می کند ، برجسته می کند - این اساس یک استراتژی بازاریابی سالم است.

نگران نباشید ، شناسایی مشتریان ایده آل به معنای نادیده گرفتن سایر خریداران یا متوقف کردن سایر افراد از خرید نیست. این بدان معنی است که شما می توانید فعالیت خود را متناسب کنید و به مشتریانی که ممکن است حاشیه سود بالاتری برای شما به ارمغان بیاورد ، متناسب کنید.

در مورد بازاریابی تجارت خود و همچنین محصولات خود فکر کنید

بسیاری از مشاغل به دلیل تمرکز بر بازاریابی "محصول نهایی" یا "بهترین محصولی که می سازیم" به جای ایجاد اعتبار در شرکت خود ، به اهداف خود دست نمی یابند.

به زبان ساده ، این به معنای تبلیغات است. با یک رویکرد ظریف تر ، به معنای ارائه جزئیات در مورد گزاره کسب و کار خود در دسترس افراد مناسب در زمان مناسب به روش صحیح است. برخی از روشهای سنتی تر برای تقویت آگاهی از تجارت شما عبارتند از:

مراجعه به دهان و توصیه ها

ترافیکی که از وب سایت شما بازدید می کند - یا محل شما

حضور در یک نمایشگاه تجاری ، کنفرانس یا نمایشگاه

"نقطه فروش" مواد مانند بروشور یا نمونه

بازاریابی مستقیم با عکس های پستی یا کمپین های ایمیل هدفمند

و رسانه های اجتماعی - دوباره ، با استفاده از توصیه ها

نکته:

با این حال شما این کار را انجام می دهید ، فعالیت آگاهی خود را معیار کنید. از مشتریان بپرسید که چگونه آنها در مورد تجارت شما شنیده اند ، تعامل را ضبط می کنند و پاسخ های مربوط به کمپین های آگاهی را اندازه گیری می کنند. این می تواند نقش مهمی در کمک به شما در درک نحوه احساس آنها در مورد محصولات شما در برنامه های بازاریابی دقیق تر داشته باشد.

چه چیزی می توانم از یک استراتژی بازاریابی خارج شوم؟

برای بسیاری از مشاغل کوچک ، شیطان در جزئیات است. به خصوص اگر از آنچه بازاریابی می تواند برای شما انجام دهد هیجان زده شوید و اگر برنامه های شما به خوبی ساختار یافته و با دقت اجرا شده است.

وسوسه این است که سرمایه گذاری وقت ، تلاش و پول را در جزئیات بسیار زیاد - یا از نظر داده های جمعیتی که می تواند به تیم شما اطلاع دهد ، یا از نظر گزینه های بازاریابی ، سرمایه گذاری کنید. نحوه بازاریابی ، جایی که ممکن است بازاریابی کنید ، و مسیرهای خلاقانه ای که ممکن است در آن انجام دهید.

هنگامی که اولین دور استراتژی بازاریابی خود را توسعه می دهید ، ابتدا روی نتایج سطح بالا متمرکز شوید. در مورد نظر چه کسی در مورد جهت خلاقانه مهم باشد. سعی کنید توسط کمیته در تصمیم گیری شرکت نکنید. در مورد مخاطبان هدف مطلق خود انتخاب کنید و ابتدا روی فروش خوب به آن دسته از مشتریان بالقوه تمرکز کنید. بعداً پتانسیل خود را برای فروش گسترش دهید.

خلاصه

یک استراتژی خوب بازاریابی باید به شما در بهبود فروش خود به روشی سازمان یافته و قابل اندازه گیری کمک کند. این باید تجارت شما را رشد داده و نسبت به رقبای خود مزیتی به شما بدهد. یک استراتژی بازاریابی روشن می تواند به شما کمک کند تا مشتریان ایده آل خود را روشن کنید: آنچه می خواهند ، و چگونه می توانید به آنها کمک کنید به روشهایی که سایر مشاغل نمی توانند. این یک پایه و اساس قوی برای یک تجارت است که جاه طلبی برای رشد در توانایی و مقیاس دارد.

غذای برتر

اطمینان حاصل کنید که با داشتن یک دید روشن از منابع و بودجه های عملیاتی خود ، شروع کنید. این باید به شما کمک کند تا مقدار مناسب بودجه بازاریابی را در دسترس قرار دهید.

تمرکز کنید که ابتدا به چه کسی می فروشید ، چه چیزی به دنبال آنها هستند و چگونه محصولات شما نیازهای آنها را برآورده می کنند. این جزئیات مبانی یک استراتژی بازاریابی قوی است.

منابعی را که باید از فعالیت بازاریابی شما پشتیبانی کند - داخلی یا خارجی تعریف کنید. ممکن است پشتیبانی مستقل از افراد با مهارت های خلاق تخصصی مفید باشد.

تیم خود را در برنامه های بازاریابی درگیر کنید و حتماً آن را به یک گفتگوی دو طرفه تبدیل کنید ، اما از تصمیم گیری توسط کمیته خودداری کنید. همه دوست دارند نظر داشته باشند.

استراتژی بازاریابی خود را به طور مرتب مرور کنید ، بازده سرمایه گذاری خود در فعالیت را اندازه گیری کرده و آن ارقام را در برنامه های تجاری بلند مدت خود بسازید.

ارزش پرسیدن از مشتریان خود را که در مورد استراتژی بازاریابی شما فکر می کنند دست کم نگیرید - یک گفتگوی باز می تواند فرصت هایی را نشان دهد که حتی داده های سخت در تاریکی نیز حفظ می شوند.

ابزارها و الگوهای

سلب مسئولیت:

لطفاً توجه داشته باشید که این راهنماها فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه می شوند و نه به عنوان مشاوره یا توصیه. قبل از تصمیم گیری برای انجام هرگونه اقدام ، ممکن است بخواهید به دنبال مشاوره حرفه ای مستقل باشید.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 15 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:29