امور مالی یاهو

ساخت وبلاگ

برخی از قسمت های این صفحه در نسخه مرورگر فعلی شما پشتیبانی نمی شوند. لطفاً به نسخه مرورگر اخیر ارتقا دهید.

بازارهای ایالات متحده در 5 ساعت 42 دقیقه باز می شوند

آینده S& P

DOW Futures

آینده Nasdaq

آینده راسل 2000

نفت خام

نقره

یورو/دلار

پیوند 10 ساله

GBP/USD

USD/JPY

BTC-USD

CMC Crypto 200

ftse 100

نیکی 225

سهام برجسته در مقابل Float: تفاوت های کلیدی

وقتی شرکت ها سهام را صادر می کنند ، اغلب سهام خود را تقسیم می کنند. برخی از سهام ، به طور معمول بیشتر آنها ، به عموم مردم پیشنهاد می شوند. برخی دیگر محدود هستند ، که ممکن است توسط خود شرکت برگزار شود یا قوانین مختلفی در مورد چگونگی تجارت سرمایه گذاران در آنها داشته باشد. این تفاوت به عنوان سهام شرکت برجسته در مقابل سهام شناور آن بیان شده است. برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری خود با یک مشاور مالی کار کنید.

سهام برجسته چیست؟

سهام برجسته یک شرکت تعداد کل سهام موجود در گردش است. این شامل کلیه سهام سهام ، نه تنها موارد موجود در بازار عمومی بلکه مواردی که توسط خود شرکت برگزار می شود ، کسانی که توسط مدیران و خودی ها برگزار می شود ، هر سهام محدود به تجارت خصوصی و غیره است.

هر سهم از سهام در یک شرکت ، در کل درصد مالکیت در آن شرکت را اندازه گیری می کند. به عنوان مثال ، بگویید یک شرکت 50 ٪ از کل مالکیت خود را در قالب 100 سهام سهام منتشر می کند. در این حالت ، هر شخصی که یک سهم از سهام را خریداری می کند ، 0. 5 ٪ از شرکت را در اختیار دارد.

هنگامی که یک شرکت سهام سهام را منتشر می کند ، تصمیم می گیرد که چه مقدار از مالکیت شرکت می خواهد بفروشد و چه تعداد سهام را برای انتشار منتشر می کند. از مثال ما در بالا ، مثلاً این شرکت تصمیم گرفت 50 ٪ از مالکیت خود را در قالب 100 سهم آزاد کند.

تعداد سهام برجسته ای که یک شرکت می تواند با گذشت زمان تغییر کند. در طول IPO شرکت ، تعداد اولیه سهام که صادر می کند ، تعیین می کند. با این حال ، یک شرکت می تواند در آینده سهام جدیدی صادر کند و با انتشار موارد جدید به بازار ، تعداد سهام ممتاز را گسترش دهد یا بتواند سهام خود را پس بگیرد و آنها را از بازار حذف کند و تعداد سهام برجسته را کاهش دهد.

حداکثر تعداد سهام که یک شرکت می تواند به طور قانونی صادر کند ، سهام مجاز این شرکت نامیده می شود. شماره سهم مجاز یک شرکت به طور کلی در مقالات ادغام خود تعریف شده و توسط سهامداران قابل تغییر است. تعداد سهام برجسته هرگز نمی تواند از تعداد سهام مجاز فراتر رود. با این حال ، یک شرکت می تواند سهام برجسته کمتری نسبت به سهام مجاز خود صادر کند. این امر به آن انعطاف پذیری می دهد تا در آینده پیشنهادات جدید سهام را ارائه دهد.

سهام شناور چیست؟

سهام شناور ، که گاهی اوقات به عنوان "شناور عمومی" شناخته می شود ، تعداد سهام است که یک شرکت برای تجارت عمومی صادر کرده است. این تعداد سهام برجسته کمتر از تعداد سهام محدود یا نزدیک است و این نشان دهنده نقدینگی کلی شرکت است. برای درک این موضوع مهم است که درک کنیم که همه سهام سهام برابر نیستند. غالباً شرکت ها آنچه را که به عنوان سهام "محدود" و سهام "نزدیک" شناخته می شود ، صادر می کنند.

سهام محدود به سهام سهام که این شرکت برای کارمندان و مدیران خود صادر کرده است ، اشاره دارد. آنها به عنوان بخشی از بسته های جبران خسارت و تشویقی مورد استفاده قرار می گیرند ، که عموماً برای هماهنگی منافع کارمند با شرکت در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال ، اگر برخی از جبران خسارت شما در انبار پرداخت شود ، هرچه شرکت بهتر انجام شود ، بهتر می شوید.

این سهام تقریباً همیشه با محدودیت هایی در مورد چگونگی و چه زمانی می توانید آنها را تجارت کنید. از این رو اصطلاح "سهام محدود". دو محدودیت متداول عبارتند از: قوانین واگذاری ، که تعریف می کند چه زمانی به شما اجازه فروش سهام و قوانین خریدار را می دهید ، که شما را ملزم به فروش این سهام فقط به شرکتی است که آن را صادر کرده است. جزئیات هر چه باشد ، سهام محدود در بازار آزاد معامله نمی شود.

سهام نزدیک به طور کلی متعلق به خودی شرکت و سرمایه گذاران معتبر است. این سهام به صورت خصوصی ، بین افراد و نه در بازار آزاد معامله می شود و بندرت برای تجارت عمومی در دسترس است. بسته به نحوه تعریف شرکت سهام نزدیک خود ، ممکن است تجارت این سهام با عموم مردم قانونی نباشد.

یک شرکت می تواند سهام خود را به روش های مختلفی متنوع کند. به طور معمول این کار را با شناسایی سهام به عنوان کلاس های مختلف انجام می دهد (به طور کلی با استفاده از شرایط کلاس A ، سهام کلاس B ، سهام کلاس C و غیره).

گذشته از قوانین اوراق بهادار عمومی ، هیچ الزام قانونی در مورد نحوه ساخت یک شرکت باید سهام خود را وجود ندارد. می گویند ، چیزی که "سهام کلاس A" است ، وضعیت نظارتی خاصی ندارد. درعوض ، خود شرکت قوانین مختلفی را که برای هر کلاس از سهام مورد نظر خود اعمال می شود ، تعریف می کند. به عنوان مثال ، یک شرکت ممکن است سهام کلاس A را برای تجارت عمومی توسط همه سرمایه گذاران صادر کند. سپس ممکن است سهام کلاس B را به عنوان سهام محدود صادر کند که فقط برای کارمندان می تواند صادر شود و فقط توسط خود شرکت خریداری شود.

بنابراین سهام شناور یک شرکت به عنوان تعداد کل سهام ممتاز تعداد سهام محدود و نزدیک برگزار می شود. به عنوان مثال ، بگویید یک شرکت 10 میلیون سهم سهام ممتاز دارد. این بدان معنی است که 10 میلیون سهم از سهام در کل ، به هر شکلی در همه دست ها دارد. بگویید این شرکت 2 میلیون سهم را به عنوان سهام محدود برای کارمندان و سرمایه گذاران نهادی رزرو کرده است. سپس می تواند یک شناور سهام 8 میلیون سهم یا 80 ٪ داشته باشد.

شناور سهام چگونه این شرکت را در برابر ثبات و مالکیت کارمندان متعادل می کند. هنگامی که یک شرکت دارای شناور سهام کم است ، این بدان معناست که بیشتر شرکت متعلق به کارمندان خود است. به طور متناسب سهام کمی برای تجارت در بازار آزاد وجود دارد که بعضی اوقات می تواند منجر به نوسانات قیمت شود. هنگامی که یک شرکت دارای شناور سهام بالایی است ، این بدان معناست که تعداد بیشتری از سهام آن توسط سرمایه گذاران خصوصی نگهداری می شود. این یک سهام مایع تر است که می توانید راحت تر تجارت کنید ، اما این شرکت سهم کمتری برای استفاده در بسته های جبران خسارت خود دارد.

خط پایین

سهام یک شرکت اقدامات برجسته ای دارد که تعداد سهام سهام خود را در کل صادر کرده است. شناور سهام آن به شما می گوید که چه تعداد از این سهام در دسترس عموم است. آنها با هم یک معیار مهم برای نقدینگی و وضعیت مالکیت یک شرکت هستند.

نکاتی در مورد سرمایه گذاری

اینجا متوقف نشو! شما فقط نوک یک کوه یخ بزرگ و بسیار هیجان انگیز را پیدا کرده اید. در ادامه بخوانید تا بفهمید که سهام محدود چیست و چگونه آنها به بخش عمده ای از بسته های جبران خسارت در نسل گذشته تبدیل شده اند.

با چه نوع سهام باید تجارت کنید؟این یک سوال مهم استآیا سهام بی ثبات تر می خواهید؟پایدار تر؟آنهایی که مالکیت بالایی کارمندان دارند؟یا آنهایی که بیشتر در معرض بازار هستند؟اینها سؤالات جدی هستند و آنها سزاوار پاسخ جدی - حرفه ای هستند. این جایی است که یک مشاور مالی وارد می شود. پیدا کردن یک مشاور مالی واجد شرایط لازم نیست سخت باشد. ابزار رایگان SmartAsset با حداکثر سه مشاور مالی در منطقه شما مطابقت دارد و می توانید با مسابقات مشاور خود بدون هیچ هزینه ای مصاحبه کنید تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است. اگر آماده پیدا کردن مشاور هستید که می تواند به شما در رسیدن به اهداف مالی خود کمک کند ، اکنون شروع کنید.

اعتبار عکس: © iStock.com/antonio_diaz ، © iStock.com/Jusun ، © iStock.com/pixdeluxe

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:09