سهام برتر فناوری

ساخت وبلاگ

ناتان ریف در حال نوشتن مقاله های متخصص و اخبار مربوط به موضوعات مالی مانند سرمایه گذاری و تجارت ، رمزنگاری ، ETF و سرمایه گذاری های جایگزین در سرمایه گذاری از سال 2016 است.

Stock Market Charts Are Useless

نمودارهای بازار سهام توجه زیادی را به خود جلب می کنند اما برای صاحبان بلند مدت ، همه آنها بی فایده هستند. کتیبه های بی معنی که ارتباط کمی با عملکرد واقعی گذشته دارند. Molotovcoketail / Vectors Vision Digital / Getty Images

Arrow Electronics Inc. ، Analog Devices Inc. و First Solar Inc. شرکت های برتر فناوری در این ماه هستند.

سهام فروپاشی Arrow با ارسال رکورد فروش سه ماهه سوم در میان بازار الکترونیک افسرده ، توزیع کننده نیمه هادی را به یک ارزش برتر تبدیل کرده است. آنالوگ به لطف افزایش تولید وسایل نقلیه برقی که از تراشه های آن استفاده می کنند ، همسالان خود را در یک اندازه گیری کلیدی درآمدی و رشد درآمد سوق می دهد. و اولین سهام خورشیدی در سال گذشته 70 ٪ افزایش یافته است ، که با تصویب قانون کاهش تورم متمرکز بر انرژی سبز افزایش یافته است.

این شرکت ها در گروه خود به عنوان سهام فناوری ، که توسط صندوق SPDR Section Technology Sector (XLK) ارائه شده است ، در مقایسه با افت 17 ٪ در شاخص راسل 1000 ، تقریباً یک چهارم از ارزش خود را از دست داده اند.

در اینجا پنج سهام برتر فناوری در هر گروه ، 15 در کل ، با بهترین ارزش ، سریعترین رشد و حرکت بیشتر وجود دارد. تمام داده ها از 18 دسامبر 2022 است.

بهترین سهام فنی ارزش

سرمایه گذاری ارزش یک استراتژی سرمایه گذاری مبتنی بر فاکتور است که شامل انتخاب سهام است که فکر می کنید کمتر از آنچه که ذاتاً ارزش آنها را دارند ، تجارت می کنند ، معمولاً با اندازه گیری نسبت قیمت سهام به یک یا چند معیار تجاری اساسی. یک متریک با ارزش بسیار پذیرفته شده نسبت قیمت به درآمد (P/E) است. سرمایه گذاران ارزش معتقدند که اگر یک تجارت در مقایسه با ارزش ذاتی آن ارزان باشد (همانطور که با نسبت P/E آن اندازه گیری می شود ، در این حالت) ، ممکن است قیمت سهام آن سریعتر از سایرین افزایش یابد زیرا قیمت مطابق با ارزش باز می گردداز شرکت. این سهام فنی با کمترین نسبت P/E 12 ماهه است.

بهترین سهام فنی ارزش
قیمت ($)کلاه بازار ($ b)نسبت P/E 12 ماهه
Arrow Electronics Inc. (ARW)105. 126.54.9
شرکت Avnet (AVT)42. 343.95.4
شرکت Micron Technology (MU)52. 0756. 66.7
Vontier Corp. (VNT)18. 642.96.9
شرکت Intel (INTC)26. 92111. 18.3
 • Arrow Electronics Inc.: Arrow محصولات و خدمات فناوری را ارائه می دهد ، از جمله قطعات الکترونیکی ، توزیع و راه حل برای مشتریان در محاسبات شرکت. Arrow نزدیک به 21،000 در سراسر جهان را استخدام می کند و بیش از 220،000 مشتری جهانی خدمت می کند.
 • AVNET INC: AVNET خدمات زنجیره تأمین و تدارکات ، توزیع و پشتیبانی از قطعات الکترونیکی را ارائه می دهد. سالانه حدود 280 میلیارد واحد حمل می شود و 15300 نفر را استخدام می کند. آخرین سود سهام سه ماهه این شرکت از 0. 29 دلار برای هر سهم در 21 دسامبر به سهامداران پرداخت می شود.
 • Micron Technology Inc: Micron محصولات حافظه و ذخیره سازی داده ها را تولید می کند. این کشور در 17 کشور بیش از 40،000 استخدام می کند. میکرون در ماه نوامبر اظهار داشت که بیشتر هزینه های سرمایه را کاهش داده و عرضه DRAM و NAND را کاهش می دهد تا موجودی را با بازار تضعیف کننده مطابقت دهد.
 • Vontier Corp: Vontier تجهیزات ، نرم افزارها و خدمات را برای فن آوری های تحرک مورد استفاده در ردیابی وسایل نقلیه ، توزیع سوخت ، سیستم های نقطه فروش و پرداخت و مدیریت از راه دور به فروش می رساند. این حدود 8،500 کارمند در سطح جهان دارد.
 • Intel Corp.: Intel نیمه هادی ها را طراحی و ساخت و محصولات و خدمات مرتبط با فناوری ابر ، شبکه و لبه را ارائه می دهد. این شرکت قصد دارد تا سال 2030 تعداد ترانزیستورها را در میکروچیپ ها از 100 میلیارد در سال 2022 به 1 تریلیون افزایش دهد. برای سه ماهه سوم ، درآمد خالص 85 ٪ به 1. 0 میلیارد دلار کاهش یافت در حالی که درآمد یک پنجم کاهش یافته است. بازسازی هزینه ها به کاهش سود کمک کرده است.

سهام فنی سریعترین رشد

این سهام برتر فناوری است که توسط یک مدل رشد رتبه بندی می شود که شرکت ها را بر اساس وزن 50/50 از جدیدترین درصد رشد درآمد سه ماهه خود در سال (YOY) و جدیدترین درآمد سه ماهه YOY در هر بخش (EPS) به ثمر می رساند (EPS)) رشد. هم فروش و هم درآمدی عوامل مهمی در موفقیت یک شرکت است. بنابراین ، رتبه بندی شرکت ها تنها با یک متریک رشد ، رتبه بندی را مستعد ناهنجاری های حسابداری آن سه ماهه می کند (مانند تغییر در قانون مالیات یا هزینه های تجدید ساختار) که ممکن است یک رقم یا دیگری غیر نماینده تجارت به طور کلی باشد. شرکت هایی با EPS سه ماهه یا رشد درآمد بیش از 2500 ٪ به عنوان Outliers حذف شدند.

سهام فنی سریعترین رشد
قیمت ($)کلاه بازار ($ b)رشد EPS (٪)رشد درآمد (٪)
شرکت آنالوگ شرکت (ADI)166. 8285. 01. 04038. 8
شرکت Sunrun (اجرا)29. 166.2772. 744. 0
TD Synnex Corp. (SNX)95. 159.1-14. 4194. 9
شرکت Enphase Energy (ENPH)303. 3941. 2433. 380. 6
NCR Corp. (NCR)23. 443.2666. 73.7
 • دستگاه های آنالوگ Inc: Analog یک سازنده نیمه هادی است که مدارهای یکپارچه را به فروش می رساند ، نرم افزاری محصولات دیگری را به صنایع خودرو و ارتباطات. دارای 125000 مشتری در سطح جهان است. درآمد عملیاتی در آخرین سه ماهه 10 برابر به 1. 1 میلیارد دلار افزایش یافته است ، زیرا درآمد 39 ٪ افزایش یافت تا سطح ثبت شود و ناشی از عملکرد در بخش های صنعتی ، خودرو و ارتباطات باشد.
 • Sunrun Inc: Sunrun سیستم های انرژی خورشیدی مسکونی را به مشتریان ایالات متحده از جمله صاحبان خانه و توسعه دهندگان تجاری توسعه داده ، نصب ، فروش و نگهداری می کند. ضررهای خالص Sunrun در سه ماهه سوم با افزایش درآمد 44 ٪ کاهش یافت. سیستم های انرژی خورشیدی و فروش محصول رشد درآمد را به همراه داشت.
 • TD Synnex Corp: TD Synnex محصولات و خدمات فناوری اطلاعات از جمله سیستم های PC ، الکترونیک مصرفی ، ذخیره سازی ، شبکه و سرورها را توزیع می کند. این شرکت 22،000 استخدام می کند. TD Synnex اخیراً از گسترش نمونه کارها خدمات ابری خود با قابلیت های Google Cloud به 60 کشور جدید در اروپا ، آسیا و آمریکای لاتین خبر داد.
 • Enphase Energy Inc: Enphase تجهیزات و سخت افزار انرژی خورشیدی از جمله میکرونورها ، تجهیزات و نرم افزارهای نظارت بر تولید انرژی و محصولات ذخیره سازی باتری را طراحی ، ساخت و به فروش می رساند. این دستگاه بیش از 52 میلیون میکروینتر نصب کرده است ، که برای تبدیل جریان مستقیم تولید شده توسط یک دستگاه خورشیدی به جریان متناوب استفاده می شود.
 • NCR Corp: NCR یک شرکت معاملات نقطه فروش است که خدمات برای بانکداری خود کارگردانی ، فروشگاه های خرده فروشی و رستوران ها ارائه می دهد. 38000 نفر را استخدام می کند.

سهام فناوری با بیشترین حرکت

سرمایه گذاری حرکت یک استراتژی سرمایه گذاری مبتنی بر فاکتور است که شامل سرمایه گذاری در سهام است که قیمت آن سریعتر از بازار به طور کلی افزایش یافته است. سرمایه گذاران حرکت بر این باورند که سهام هایی که از بازار خارج شده اند ، اغلب به این کار ادامه می دهند زیرا عواملی که باعث بهتر شدن آنها می شوند ناگهان ناپدید نمی شوند. علاوه بر این ، سایر سرمایه گذاران ، که به دنبال بهره مندی از عملکرد سهام سهام هستند ، اغلب سهام را خریداری می کنند ، قیمت آن را بیشتر می کنند و سهام را بیشتر می کنند. این سهام فنی است که بیشترین بازده کل را طی 12 ماه گذشته داشته است.

سهام فناوری با بیشترین حرکت
قیمت ($)کلاه بازار ($ b)12 ماهه بازده کل (٪)
اولین شرکت خورشیدی (FSLR)155. 0816. 570. 0
شرکت Enphase Energy (ENPH)303. 3941. 259. 0
Fair Isaac Corp. (FICO)590. 6314. 844. 6
شرکت Aspen Technology (AZPN)201. 1113. 034. 4
برنامه های علمی برنامه های بین المللی (SAIC)110. 496.033. 5
فهرست 1000 راسلN/AN/A-17. 0
صندوق SECTION Sector Sector Section (XLK)N/AN/A-23. 9
 • اولین شرکت خورشیدی: اولین خورشیدی تولید کننده پانل ها و اجزای خورشیدی است. تا سال 2025 ، این شرکت انتظار دارد ظرفیت تولید سالانه جهانی بیش از 20 گیگاوات داشته باشد. اولین خورشیدی اخیراً اعلام کرد که تجدید پذیر National Grid دستور داده است 1. 6 GW ماژول ها تا سال 2027 تحویل داده شود. این تقریباً دو برابر خریدهای National Grid در سال جاری به کل 3. 6 GW است.
 • Enphase Energy Inc: به توضیحات شرکت در بالا مراجعه کنید.
 • Fair Isaac Corp: Fair Isaac یک شرکت نرم افزاری Analytics است که محصولاتی را برای مدیریت ریسک ، مبارزه با کلاهبرداری و بهینه سازی عملیات در صنایع مختلف به فروش می رساند. FICO در بیش از 90 کشور جهان به مشتریان خدمت می کند.
 • شرکت Aspen Technology: ASPEN نرم افزار و خدمات فرآیند را برای تولید و سایر صنایع پر هزینه ارائه می دهد. این کشور بیش از 3700 کارمند در بیش از 60 مکان در سراسر جهان دارد.aspen اخیراً گزارش داد که با شرکت یکپارچه انرژی Saudi Aramco برای ایجاد نرم افزاری برای ضبط و استفاده از کربن همکاری می کند.
 • برنامه های علمی بین المللی Corp: Science Applications یک شرکت مشاوره علمی و مهندسی است که در خدمت امنیت ، انرژی ، محیط زیست و صنایع بهداشتی است. حدود 26000 نفر استخدام می شود. برای آخرین سه ماهه ، درآمد خالص ناشی از سهامداران مشترک 13 ٪ افزایش یافت زیرا درآمد 1 ٪ افزایش یافت.

تأثیر تورم در سهام فناوری

سهام فناوری از نظر تاریخی بخش های دیگر را در دوره های افزایش تورم تحت تأثیر قرار داده است. در مقابل ، این گروه به طور معمول در مواقع کاهش تورم از بازار وسیع تر پیشی می گیرد. به عنوان مثال ، بازار گاو نر بین سالهای 2009 و 2021 همزمان با نرخ تورم تاریخی سالانه 1. 7 ٪ در طی آن دوره بود. علاوه بر این ، این بخش منجر به کاهش گسترده بازار سال به روز (YTD) در سال 2022 در میان افزایش تورم ، که در ژوئن در ژوئن 9. 1 ٪ به اوج خود رسیده است.

چرا سهام فناوری نسبت به تورم بسیار حساس است؟همه اینها مربوط به نرخ بهره است. افزایش تورم نشان می دهد که فدرال رزرو احتمالاً نرخ بودجه فدرال خود را به تقاضای کاهش می دهد. نرخ های بالاتر از دو طریق بر شرکت های فناوری تأثیر می گذارد. اول ، مصرف کنندگان و مشاغل درآمد کمتری برای خرید محصولات و خدمات فناوری دارند که تأثیر کندی درآمدهای شرکت ها را دارد. دوم ، شرکت های فناوری برای تأمین هزینه های راه اندازی ، حق ثبت اختراع و هزینه های نوآوری به شدت وام می گیرند ، به این معنی که هزینه سرویس دهی با افزایش نرخ بهره افزایش می یابد.

برعکس با کاهش تورم اتفاق می افتد. فدرال رزرو احتمالاً نرخ بهره را کاهش می دهد ، که باعث افزایش تقاضای مصرف کننده و کاهش هزینه های وام شرکت های فناوری می شود.

مزایای سهام فناوری

سرمایه گذاری در نوآوری: سرمایه گذاری در سهام فناوری به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از ایده های انقلابی که پتانسیل بهبود زندگی افراد را دارند ، حمایت کنند. شرکت های فناوری در همه اندازه ها به طور مداوم مرزها را به سمت بازاریابی با فناوری تغییر بازی ، خواه شرکت اپل (AAPL) با یک ویژگی بهداشتی جدید برای iWatch خود یا یک راه اندازی که یک نیمه هادی در حال تغییر بازی برای صنعت خودرو است ، به بازار عرضه می کنند.

پتانسیل رشد: سهام فناوری پتانسیل سود قابل توجهی را ارائه می دهد ، در حالی که سرمایه گذاران معمولاً آماده پرداخت حق بیمه برای رشد آینده هستند. به عنوان مثال ، از اواخر اکتبر 2022 ، بخش فناوری با 18. 7 برابر درآمد پیش رو معامله کرد. در مقایسه ، بخش های انرژی و مالی به ترتیب نسبت قیمت به درآمد (P/ES رو به جلو) 7. 43 و 12. 45 را به پیش داشتند. اگرچه بزرگترین سود را می توان در سهام فناوری کوچک با کلاه کوچک ، حتی تایتان های فناوری mega-cap ، مانند اعضای اصلی FANG-Meta Platforms Inc. (META) ، شرکت Amazon.com (AMZN) ، شرکت Netflix (NFLX) یافت.) ، و شرکت Alphabet (Googl) - بازده سالانه در 28 اکتبر 2022 ، از 18. 97 ٪ در طی یک دهه گذشته.

نظرات ، نظرات و تحلیل های بیان شده در اینجا فقط برای اهداف اطلاعاتی است و نباید مشاوره یا توصیه های سرمایه گذاری فردی برای سرمایه گذاری در هرگونه امنیت یا اتخاذ هرگونه استراتژی سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. اگرچه ما معتقدیم که اطلاعات ارائه شده در اینجا قابل اعتماد است ، ما صحت یا کامل بودن آن را تضمین نمی کنیم. دیدگاه ها و استراتژی های شرح داده شده در محتوای ما ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. از آنجا که شرایط بازار و اقتصادی در معرض تغییر سریع است ، کلیه نظرات ، نظرات و تحلیل های موجود در محتوای ما از تاریخ ارسال ارائه می شود و ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند. این ماده به عنوان یک تحلیل کامل از هر واقعیت مادی در مورد هر کشور ، منطقه ، بازار ، صنعت ، سرمایه گذاری یا استراتژی در نظر گرفته نشده است.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 22 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:10