راهنمای شاخص Supertrend

ساخت وبلاگ

شاخص Supertrend در MT4 یا MT5 توسط معامله گر فرانسوی Olivier Seban ایجاد شده است که کتاب های آن به طور گسترده در سراسر جهان ترجمه شده است. از آن برای تشخیص روند قیمت با دقت استفاده می شود. این شاخص فوق العاده روند MT5 در نمودار قیمت سهام برای کمک به سرمایه گذاران به وضوح روندهای مشخص شده فعلی را نشان می دهد. این یک شاخص دنبال کننده روند است که علائم خرید یا فروش را در بازار فارکس ایجاد می کند. Supertrend در بازارهای گرایش عملکرد خوبی دارد اما در هنگام تجارت بازار در یک محدوده می تواند نادرست باشد. در این دوره ، ما در مورد شاخص Supertrend برای TradingView و سایر سیستم عامل های Metatrader با جزئیات بحث خواهیم کرد تا آن را بهتر درک کنیم. این شاخص بارگیری رایگان از طریق Finansya است!

راهنمای نشانگر Supertrend

Supertrend چیست؟

Supertrend یک استراتژی دنبال کننده روند مانند میانگین های متحرک است. علاوه بر این ، جهت این روند را نشان می دهد ، سیگنال های خرید یا فروش را با دقت ارائه می دهد. این ساز در دو رنگ مختلف نمایش داده می شود. به طور پیش فرض قرمز و سبز هستند اما می توانید آنها را تغییر دهید. قرمز سیگنال سقوط قیمت ها به این معنی است که می توانید یک دارایی را بفروشید. در حالی که وقتی سبز است ، سیگنال افزایش قیمت ها است و این بدان معنی است که می توانید یک دارایی بخرید.

پارامترهای شاخص Supertrend چیست؟

شاخص Supertrend که در بستر معاملاتی Metatrader استفاده می شود شامل دو پارامتر اساسی است که دوره و ضرب هستند. این پارامترها به طور پیش فرض ، 10 (روز) برای میانگین محدوده واقعی یا دوره معاملات و 3 برای چند برابر ثابت می شوند. می توانید این پارامترها را تغییر داده و تنظیمات خود را تنظیم کنید تا نیازهای خود را برآورده کنید.

 • باید اطمینان حاصل کنید که بازه زمانی مورد استفاده مشابه نمودار است (می توانید به جای نمودار سنتی برای تسهیل کار از نمودار Heiken Ashi استفاده کنید).
 • هر تغییری که در پارامترها ایجاد کرده اید می تواند بر استفاده از این شاخص تأثیر بگذارد.
 • هرچه بیشتر در پارامترها تغییر کنید می تواند در آن زمان به یک استراتژی تجارت بیش از حد بهینه منجر شود ، زیرا بهترین پارامترها برای شاخص های معاملاتی فارکس وجود ندارد.
 • هرچه پارامترهای خود را بالاتر تنظیم کنید ، سر و صدای بازار را از بین می برید و خطر کمتری از سیگنال های معاملاتی را در نظر می گیرید.
 • شما باید قبل از استفاده از پول واقعی ، هرگونه اصلاحاتی را که انجام داده اید آزمایش کنید.
 • پارامترهای خود را پایین تر تنظیم می کنید ، می توانید نشانگر را نسبت به قیمت بازار حساس تر کنید ، بنابراین سیگنال های بیشتری دارید.

استراتژی Supertrend چیست؟

شاخص فوق العاده روند استراتژی MT4 دو روند را نشان می دهد:

این روندها به سرمایه گذاران کمک می کند تا بین سیگنال های خرید و فروش تمایز قائل شوند.

در ابتدا ، هنگامی که شاخص شروع به حرکت در هر جهت ، بالاتر یا پایین تر از قیمت بسته شدن می کند ، به دنبال سیگنال های خرید و فروش باشید.

بنابراین ، هنگامی که نشانگر بالاتر از قیمت نزدیک نوار بسته می شود ، یک سیگنال خرید دارید که خط Supertrend MT5 زیر نوار نزدیک نوار و یک سیگنال فروش است.

پس از آن ، این سیگنال ها را با تغییر در رنگ های بالا و پایین آمدن در نمودار علامت گذاری کنید. هنگامی که رنگ به رنگ سبز تبدیل می شود ، یک سیگنال خرید است ، در حالی که به رنگ قرمز تغییر می کند ، این یک سیگنال فروش است.

شاخص Supertrend چگونه کار می کند؟

قبل از همه ، درک مفهوم متوسط دامنه واقعی که یک شاخص MT4 است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا نوسانات موجود در بازار را شناسایی کنند ، مهم است. در واقع ، TradingView شاخص Supertrend از میانگین محدوده واقعی برای محاسبه ارزش آن استفاده می کند که نوسانات بازار را در نظر می گیرد. علاوه بر این ، می توانید از Multiplier برای تنظیم این پارامتر استفاده کنید که به تعیین حساسیت شاخص کمک می کند. قبل از محاسبه دامنه متوسط واقعی ، ابتدا باید سری مقادیر با دامنه واقعی را تعیین کنید. نشانگر TR با بالاترین این مقادیر مطابقت دارد که مطابق با مقدار مطلق قیمت بالایی فعلی منهای نزدیک قبلی و مقدار مطلق قیمت داون فعلی منهای نزدیک قبلی است. پس از آن ، شما دومی را با تعداد دوره های ارائه شده توسط n تقسیم می کنید. سرانجام ، میانگین متحرک دامنه های واقعی را پیدا می کنید.

فرمول شاخص فوق العاده

محاسبه شاخص Supertrend MT4 به شرح زیر است:

 • مرحله 1: باند پایه اصلی را محاسبه کنید

uptrend = (بالا + پایین) / 2 + M * میانگین محدوده واقعی

 • مرحله 2: باند پایه پایین را محاسبه کنید

پایین آمدن = (بالا + پایین) / 2 - M * میانگین محدوده واقعی

دامنه واقعی متوسط:

14 دوره یک دوره را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید با ضرب میانگین میانگین محدوده واقعی Valueby 13 ، میانگین واقعی را بدست آورید ، پس از آن آخرین محدوده واقعی را اضافه کرده و آن را بر اساس دوره تقسیم کنید.

کاربرد این محاسبه بسیار پیچیده است و فقط برای دانستن نحوه عملکرد این شاخص ارائه می شود. بنابراین ، اگر در ریاضیات خوب نیستید ، نیازی به استفاده از آن ندارید. شما فقط باید بدانید که چگونه شاخص را در یک نمودار اعمال کنید. بنابراین ، تمام آنچه شما نیاز دارید این است که بدانید چگونه شاخص را بررسی کرده و مقادیر را برای دوره ها و ضرب انتخاب کنید.

چگونه می توان از شاخص Supertrend در متاترادر خود استفاده کرد؟

استفاده از نشانگر Supertrend MT5 بسیار ساده است. در چهار مرحله خلاصه شده است که به شرح زیر ارائه شده است:

 1. سهام مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را در نمودار باز کنید.
 2. فاصله زمانی خود را در سکویی که در آن کار می کنید تنظیم کنید.
 3. شاخص Supertrend را به نمودار خود اضافه کنید و پارامترهای خود را ترجیحاً 10 و 3 برای ضرب تنظیم کنید ، یا می توانید تنظیمات خود را تنظیم کنید.
 4. تجارت را دنبال کنید و بررسی کنید که آیا سیگنال ها به نفع شما هستند و روی خطوط قرمز و سبز تمرکز کنید تا بدانید چه زمانی یک دارایی را خریداری و می فروشید.

مثال

 • تنظیم از دست دادن توقف: اگر موقعیت طولانی را می گیرید ، می توانید از دست دادن توقف در یک سطح زیر خط سبز قرار دهید و وقتی قیمت ها از زیر پایین می آیند و از خط قرمز فراتر می روند ، به این معنی است که شما در حال برگشت به یک موقعیت کوتاه هستید ، بنابراین می توانیداز دست دادن توقف در زیر خط قرمز قرار دهید. بهترین راه برای کسب ثروت در تجارت خود استفاده از شاخص Supertrend با از دست دادن توقف است.
 • پشتیبانی و مقاومت: شاخص Supertrend در هنگام پیدا کردن آنها در موقعیت صعود ، به معامله گران می دهد.

مزایا و مضرات نشانگر فوق العاده

 • بسیار ساده برای استفاده و درک آن آسان است.
 • شما آن را به صورت رایگان در چندین سیستم عامل پیدا می کنید.
 • به معامله گران Intraday کمک کنید تا سریع تصمیم بگیرند.
 • سیگنال های دقیق فارکس را ارائه می دهد.
 • در بازارهای روند فارکس و رمزنگاری بسیار خوب است.
 • شاخص Supertrend در طول "محدوده معاملاتی" بی ربط است که می تواند سیگنال های کاذب ارائه دهد.
 • برای همه شرایط مناسب نیست.
 • در یک بازار بی ثبات کار می کند ، بنابراین ، معامله گران قبل از استفاده از این شاخص باید روند اساسی را شناسایی کنند.
 • هنگامی که یک روند از یک به دیگری حرکت می کند ، زمان لازم برای معکوس کردن است ، بنابراین ، گرفتن افراط در بازار فارکس دشوار خواهد بود. بنابراین ، بنابراین باید در رابطه با سایر شاخص ها از آن استفاده کنید. مانند روند اولیه ، RSI ...

دانلود شاخص Supertrend برای MT4

نشانگر Supertrend برای MT4 یک شاخص بسیار آسان است که به سرمایه گذاران امکان می دهد بازار فارکس را بهتر درک کنند زیرا سیگنال های مختلف خرید و فروش را در نمودار Metatrader 4 نشان می دهد.

تصویر زیر از Metatrader 4 گرفته شده است که سیگنال های مختلف خرید و فروش تولید شده توسط نشانگر Supertrend MT4 را ارائه می دهد.

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 0:41