الگوی شمعدان Doji

ساخت وبلاگ

الگوی نمودار شمعدان Doji ، که اغلب به عنوان "شمع Doji" شناخته می شود ، یکی از غیرمعمول ترین اشکال در دنیای تجارت است. ما خواهیم دید که چگونه الگوی شمعدان Doji ممکن است به معامله گران کمک کند تا سود بازار را در این آموزش تجزیه و تحلیل کنند ، و همچنین یک رویکرد تجاری که از الگوی شمعدان "Doji" استفاده می کند.

نام:دوجی
پیش بینی:عدم عزم
روند قبل از الگوی:هیچ یک
الگوی مخالف:N/A
میزان دقت:70 ٪

A Quick Overview of Doji Candlestick Patte

مروری سریع از الگوی شمعدان Doji

الگوی نمودار شمعدان Doji هنگامی اتفاق می افتد که قیمت های باز و نزدیک یک بازار تقریباً یکسان باشد. یک شمعدان Doji نشان می دهد که خریداران و فروشندگان بدون تصمیم گیری هستند و در نتیجه ، یک الگوی Doji را می توان به عنوان یک شاخص ممکن برای یک فرصت تجاری دانست. به گفته Bulkowski ، این الگوی در پیش بینی روند بازار میزان دقت 63 ٪ دارد.

فهرست مطالب

شمعدان دوجی چیست؟

what is Doji Candlestick Patte candlestick patte

یک Doji یک الگوی شمعدان واحد در تجزیه و تحلیل فنی است که در آن قیمت باز و بسته تقریباً یکسان یا بسیار نزدیک به یکدیگر است. در نتیجه ، نگاه Doji اغلب به شکل یک صلیب یا یک نوع آن است. از آنجا که شمع Doji تقریباً دقیقاً در همان مکان باز و بسته می شود ، نشان دهنده تردید در بازار است. گاوها و خرس ها برای کنترل بازار می جنگند ، اما هیچ یک در غرق کردن دیگری و حرکت بازار به نفع آنها موفق نبوده است.

با شروع بازار ، معامله گران صعودی قیمت ها را بالا می برند ، در حالی که معامله گران نزولی قیمت بالاتر را رد می کنند و آن را به پایین فشار می دهند و یک شمعدان Doji را تشکیل می دهند. همچنین امکان پذیر است که معامله گران نزولی در تلاشند تا قیمت ها را تا حد ممکن پایین بیاورند ، در حالی که گاوها دوباره می جنگند و قیمت را بالا می برند. به عبارت دیگر ، بازار هم گزینه های رو به بالا و هم نزولی را قبل از استفاده از هر جهت در نظر گرفته است. سایه توسط حرکات رو به بالا و رو به پایین که بین باز و بسته اتفاق می افتد شکل می گیرد. وقتی قیمت تقریباً در همان سطح باز شد ، بدن ایجاد می شود.

کلیدهای شمعدان Doji

  • یک Doji یک الگوی شمعدانی متقاطع است که در آن قیمت های باز و بسته شدن برابر یا تقریباً برابر است.
  • یک Doji ، هنگامی که به تنهایی دیده می شود ، نشان می دهد که نه خریداران و نه فروشندگان از آن سود نمی برند - این نشانه عدم اطمینان است.
  • همیشه الگوهای و نشانه های دیگر را قبل از عمل بر روی هر سیگنال ، از جمله الگوی نمودار شمعدان Doji ارزیابی کنید.
  • سه شکل اصلی سازندهای Doji وجود دارد: سنگ قبر ، پا بلند و سنجاقک.

شناسایی شمعدان Doji

Identifying a Doji Candlestick

قیمت های باز و بسته شده توسط یک بدنه ضخیم بر روی شمعدان Doji مشخص شده است. اگر نزدیک از باز باشد شمع به رنگ سفید یا سبز است. اگر باز زیر نزدیک باشد ، شمع به رنگ قرمز یا سیاه رنگ است. اوج و قیمت پایین ثبت شده در طول مدت زمان شمع توسط سایه های بالا و زیر بدنه شمع نشان داده شده است.

سایه خط عمودی الگوی Doji است ، در حالی که بدن خط افقی است. از آنجا که بالاترین نماد بالاترین قیمت است و پایین آن کمترین را نشان می دهد ، ممکن است طول سایه متفاوت باشد. تفاوت بین قیمت آغاز و بسته شدن توسط بدن نشان داده شده است. ارتفاع این عنصر می تواند تغییر کند ، اما عرض نیست.

انواع شمعدان Doji

Types of Doji Candlestick Patte

در یک نمودار شمعدانی ، شمع های Doji در اشکال و اندازه های متنوعی قرار می گیرند. هر Doji بسته به جایی که ظاهر می شود ، اطلاعات متنوعی را به معامله گر می دهد. یک علامت به علاوه ، یک T یا یک وارونه T همه نمونه هایی از Dojis هستند. یک شمعدان Doji ممکن است نشان دهد که قیمت در شرایط خاص به اوج یا نقطه پایین نزدیک می شود. همچنین نشان می دهد که قیمت ممکن است در دوره های دیگر به پهلو تغییر کند. موقعیت Doji در یک روند برای تفسیر آن بسیار مهم است.

یک Doji بسته به جایی که خط باز/بسته در آن قرار دارد ، می تواند یکی از انواع زیر باشد.

  • دوجی ، سنگ قبر
  • دوجی ، اژدها پرواز می کند
  • دوجی ، ستاره صبح
  • دوجی ، ستاره عصر
  • دوجی ، پا بلند

کوپن بازپرداخت 100 USDT خود را ادعا کنید

جایزه شما فقط چند قدم فاصله دارد. بلافاصله حساب خود را باز کنید تا یک کوپن بازپرداخت 100 USDT بدست آورید.

شمعدان Doji به معامله گران چه می گوید؟

What does the Doji Candlestick Patte tell traders?

یک Doji ، هنگامی که در انزوا مشاهده می شود ، نشان می دهد که نه خریداران و نه فروشندگان از آن سود نمی برند - این نشانه تردید یا بی طرفی است. هنگامی که با سایر الگوهای شمعدان مورد بررسی قرار می گیرد ، برخی از معامله گران احساس می کنند که Doji پیشنهاد معکوس قریب الوقوع قیمت را نشان می دهد ، اما این همیشه اینگونه نیست. این ممکن است نشانه ای باشد که خریداران یا فروشندگان در پیش بینی ادامه روند در حال توسعه کشش هستند.

Doji grave stone candlestick patte

دوجی ، سنگ قبر

یک قبرستان Doji یک الگوی شمعدان معکوس نزولی است که وقتی قیمت های باز ، پایین و بسته شده همه به یکدیگر نزدیک هستند و سایه فوقانی طولانی است.

Doji, Dragon Fly candlestick patte

دوجی ، اژدها پرواز می کند

الگوی نمودار Dragonfly Doji یک شمعدان شکل شکل است که وقتی قیمت های باز ، بالا و بسته شدن همه به یکدیگر نزدیک هستند ، شکل می گیرد. Dragonfly Doji یک الگوی نمودار شمعدان معکوس صعودی است که بیشتر در قسمت پایین پایین حرکت مشاهده می شود.

Doji, Moing star candlestick patte

دوجی ، ستاره صبح

یک ستاره صبح Doji یک الگوی شمعدانی سه نوار است. این یک نشانه هشدار دهنده است که نشانگر وارونگی احتمالی روند فعلی بازار است. شمع های Doji Star Moing توسط تحلیلگران فنی برای پیش بینی معکوس رکود در بازار بلند مدت فعلی استفاده می شود.

Doji, Evening star candlestick patte

دوجی ، ستاره عصر

یک ستاره عصرانه Doji یک الگوی شمعدان سه نوار است. این به عنوان یک علامت پیشگویی دیده می شود که روند فعلی بازار می تواند در حال برگشت باشد. این الگوی به عنوان یک نشانه فروش توسط کارشناسان دیده می شود.

Doji, Long-Legged candlestick patte

دوجی ، پا بلند

هر شمعدانی معمولی doji با بدن ریز و سایه های بزرگ در قسمت های بالا و پایین ، شمعدان دجی بلند پا می شود. به گفته Bulkowski ، این الگوی با میزان دقت 57 ٪ معکوس را پیش بینی می کند.

محدودیت های استفاده از الگوی شمعدان Doji

این نکته ضروری است که بخاطر داشته باشید که شمعدان Doji اطلاعات کافی را برای قضاوت ارائه نمی دهد. همیشه الگوهای و شاخص های دیگر را قبل از عمل بر روی هر سیگنال ، از جمله الگوی نمودار شمعدان Doji ، ارزیابی کنید و مطمئن شوید که به برنامه معاملاتی و تکنیک مدیریت ریسک خود پایبند هستید.

سردار عمر

من سخت ترین کار خود را برای ارائه شما با تمام اطلاعات مورد نیاز در این موضوع به روشی ساده و قابل درک انجام دادم. با این حال ، اگر در درک این مفهوم مشکل دارید یا سؤالی دارید ، لطفاً از پرسیدن دریغ نکنید. من تمام تلاشم را می کنم تا نیازهای شما را برآورده کنم.

سلب مسئولیت: این ماده صرفاً برای اهداف آموزشی ارائه می شود و برای ارائه مشاوره مالی در نظر گرفته نشده است.

خواندن انتخاب شده

Price Action Trading - A complete guide for traders

معاملات اقدام قیمت - یک راهنمای کامل برای معامله گران

اقدام قیمت معاملات به منظور پیش بینی ، اوراق بهادار ، شاخص ها ، کالاها یا رفتارهای ارز را بررسی می کند.

Top 03 Risk Management Strategies for Traders

03 استراتژی مدیریت ریسک برتر برای معامله گران

مدیریت ریسک به شیوه هایی که در حین تجارت انجام می شود برای کمک به حفظ ضرر و زیان اشاره دارد.

Trading Psychology: Why Does the Mind Matter in Trading?

روانشناسی تجارت: چرا ذهن در تجارت اهمیت دارد؟

روانشناسی تجارت رویکرد یک معامله گر برای ایجاد سود و برخورد با ضرر را در بر می گیرد. ترس و حرص و آز.

Trading Plan - 05 Steps to build a successful trading plan

برنامه معاملاتی - 05 مرحله برای ساختن یک برنامه تجاری موفق

یک استراتژی معاملاتی یک پایه و اساس اساسی برای بازرگانان است که در طی مراحل معاملاتی دنبال می شوند. بخشی از یک تجارت

پلتفرم های فارکس...
ما را در سایت پلتفرم های فارکس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : مهرداد فلاحتگر بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:39